Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzőcskéző anyukák! Hol és...

Főzőcskéző anyukák! Hol és milyen sóskát, zöldbabot vesztek, ami nem marad irtó szálas turmixolás után sem?

Figyelt kérdés

A zöldbab passzírozás nélkül múltkor siralmas lett, számomra is, a kisfiam sem ette meg, kiborítottam. Most a sóska is kissé szálas volt, de megette.

Passzírozni nem akarok. Hol, és milyet vesztek, ami jó?


2013. okt. 11. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig így sikerült, de megette a kisfiam. Talán a zöldbab nem annyira szálkás,mint a sóska. Nem egyszerű. Én mirelitből még nem csináltam, azt nem tudom,hogy milyen.
2013. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fagyasztott sóskát pl.De egyébként házilag a sóskát passzírozni kell mindenképp.A babot meg kicsire vágd fel és úgy főzd szerintem,akkor tudja rágcsálni és nem szálas.
2013. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rágcsálni még nem tud, mert nincs foga.

A kertben nőtt sóskával nem volt még gondom, azt kiszálazom, és csak a levelekből készítem a főzeléket, de a zöldbab ott is lehet problémás, ha vén, másrészt meg nincs kertünk, és most a szülőknek sem termett olyan sok, hogy még nekünk is jusson, szóval marad a mirelit.

Tudtok ajánlani valami jó márkát, amivel nem járok így?

2013. okt. 11. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:
hát igen, én is a kertből valót kiszálazom, viszont az ALDIban lehet kapni sóskapürét-mirelit-amit eddig próbáltunk, az egész jó. Viszont babának (nem tudom mekkora) nem adnék a sóska magas oxálsav tartalma miatt, ami a veséket terheli. Otthon ezt úgy tudod megelőzni, ha forró vízbe dobod a leveleket 1-2 percig, majd utána leszűröd. Csakhogy egyébként szerintem így meg elveszti azt a jó kis ízét, ami miatt szeretjük apával édes-savanyúan. De a babának így csináltam
2013. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kap túl sűrűn, kb. 3 hetente, pont amit írtál, azért.

A kerti sóskát én is forrázom. Amúgy 8 hónapos a kisfiam.

Aldi pedig nincs a közelben. :-( De próbálkozom akkor az egyéb más márkákkal.

2013. okt. 11. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!