Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik, hányszor és mennyit...

Mit eszik, hányszor és mennyit 15 hó körüli babátok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam, de 15 hónaposan is pont így evett. Reggel 210 ml kakaó és fél szelet vajas/sajtkrémes kenyér. Tízórai már nincs, mert 8-negyed 9 körül reggelizik és nem igényli. Ebéd az, amit mi eszünk, leves és főétel (nem mérem mennyi, amennyit kér). Uzsonna gyümölcs vagy egy pohár gyümölcsjoghurt, vacsora az, amit mi eszünk, szendvics, virsli, ilyesmi. Lefekvés előtt iszik még 240 ml tápszert, de ezt mostanában már tejjel felezzük és lassan teljesen elhagyjuk a tápszert.
2013. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hajnalban és reggel szopizik, amíg kávézok, addig szik pár falatot: kiflit, Pick szalámit, tojáskrémes vagy házi májkrémes kenyeret, házi lekváros kenyeret. Tízórai gyümölcs: alma, banán, barack, szilva. Ebéd: magunknak rendelem a kaját, neki főzök. Délután gyümölcs, este Sinemil. Tápszert nem kap, tej és tojásfehérje érzékeny. Fogalmam sincs mennyit eszik, de szépen fejlődik, 80 cm és 11 kg, de most volt beteg, 2 hétig szinte csak szopizott.
2013. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam, nálunk még sajnos van hajnali 4 körül egy tápszeradag, 220 ml. Reggel 8-9 között reggeli, néha megeszi a sajtos/felvágottas szendvicset, bundás kenyeret, de sokszor nem kéri, jobban szereti a turmixolt gyümölcsöt zabpehellyel (ma pl alma+szilva turmix, bele zabpehely). Ebédre amit mi, általában egytálétel van, igyekszem fűszermentesen főzni, alig sózok, és nagyon ritkán van tészta, inkább főzelék hússal. Ebből kedve szerint 100-300g-ot eszik (tökfőzelékből, spenótból rengeteget). Uzsonna: gyümölcs vagy joghurt, ez kb 1-2 alma, attól függ hogy mekkora, vagy 1 banán, vagy 1-2 doboz joghurt (néha én csinálom natúr j-ból). Vacsora: amit mi: bundás kenyér, virsli stb, de sokszor kap cukor nélküli tejbegrízt, amiben alma van (turmixolva). Ez a férjem találmánya, ő nagyon cukor ellenes :) A tejpép elfogyott, azt is szokott vacsorázni 200 g körül, de engem zavar ha reggeli+uzsonna+vacsora édes, nem akarom hogy olyan édesszájú legyen mint én. Szokott néha kapni tejet, kakaót hogy meglegyen a napi szükséges tejtermék. Én is kíváncsi vagyok válaszokra, örülnék tippeknek hogy mit érdemes változtatni a szokásainkon, vagy hogy érdemes-e.
2013. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, már adsz neki bundás kenyeret? Mikortól lehet?
2013. okt. 11. 17:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Első, milyen kakaót adsz neki?
2013. okt. 11. 17:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk táp van úgy reggel 6 körül, aztán még alvás. Majd ébredés 8-9 között, akkor kap szendvicset, lekváros kenyeret, virslit, sajtot, éppen mit. Tízórai gyümölcs, ebéd főzelék hússal, Majd du. megint gyümi v. pép, majd vacsi kis főzi vagy hideg, elalváshoz megint táp.
2013. okt. 11. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nesquik kakaót rakok neki a tejbe, de éppen csak annyit, hogy egy kis ízt adjon, mert magában egyenlőre nem igazán szereti a tejet, viszont nem akarom, hogy a nagyon édes kakaóhoz szokjon hozzá.
2013. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányom 14 hónapos és még napi 2-szer eszik tápszert, mert nagyon rossz evő lett sajnos és ez az egy szinte, amit megeszik.

A reggeli 220-230 ml tápszer, tízórai gyümölcs joghurttal vagy túróval vagy magában gyümi, ebédre azt adnék már neki enni, amit mi eszünk, de ezzel nagyon nagy bajok vannak, nem akarja enni még most sem, csak is a bébiételt, de azt is már néha elutasítja, uszonna vagy tejpép vagy vajas kenyér szalámival, sajttal, virsli, vajas kalács, májkrémes kenyér és ehhez hasonlók. A vacsora megint tápszer.

2013. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, elvileg tojásfehérjét 1 éves korától ehet, sárgáját már régebb óta, így a bundáskenyér sem árthat :) Arra figyelek hogy ne legyen olajos. Kakaót mi is adunk neki, most éppen Brumi van itthon, de a langyos tejet is megissza szívószállal. Szívószállal mindent megiszik :)
2013. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!