Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 évesemnél baj ha nem...

1,5 évesemnél baj ha nem mindig van kedve kontaktba kerülni az emberekkel?

Figyelt kérdés

úgy értem,hogy gyakran előfordul,hogy mondjauk akár ismerősök akár idegenek hozzászólnak közelednének felé ő nem vesz tudomást róluk,vagy jelzi is,hogy nem akar "társalogni"

nagyon értelmes ragaszkodó kisfiú egyébként szinte mindig jókedvű,csibész.pár szót tud mondani,de ezeket régebben használta mostanában nem,saját babanyelvén magyaráz csak azt viszont szinte egész nap.szófogadónak mondható persze szokott hisztizni de ált hamar vége.ajtókat régebben folyton nyitotta csukta,mostanában már elég ritkán,hallottam ilyesmit,hogy ez az ajtó dolog egyik tünete az autizmusnak,na meg az emberekkel való viselkedés.ált integet ha mondom neki de nem mindig akar foglalkozni az emberekkel.ugye ez így normális?


2013. okt. 11. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

az én gyerekem is hasonlóképp viselkedik, ahogy leírtad.

nekem se mindig van kedvem mással társalogni, de az illem mást diktál. az ilyen kicsik még tojhatnak az etiketre :)

szóval szerintem ne aggódj.

2013. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,reméltem,hogy más gyerek is ilyesmi mint Ő.persze minden gyerek más és más csakhát az ember hall ezt azt aztán elgondolkodik... :)) köszi mégegyszer
2013. okt. 11. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam másfél évesen nemhogy társalogni nem akart, de ha valaki hozzászólt, sírva fakadt.

Most lesz két éves, de már nem csinálja, max aki nem szimpi neki, elbújik mögém, vagy össze szorítja a száját és csúnyán néz, de már nem mindenkire :).

Szóval én nem gondolnám, hogy ez nagy baj lenne.

Elékszem én is utáltam gyerekkoromban azokat akik nagyon nyomultak.

2013. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm,akkor megnyugodhatok ez teljesen normális
2013. okt. 11. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, az még belefér a normális viselkedésbe. Az lehet valóban figyelemfelhívó, ha már mondott szavakat és azokat mostanra elfelejtette.

Nekem autizmussal él a 3 éves kisfiam (még csak mostanában fogunk diagnózist kapni, de 1000%, hogy az, a fejlesztésen a gyógypedagógus is megmondta, hogy biztos a diagnózis).

Másfél évesen, ami furcsa volt a gyermekemnél:

Másfél évesen kezdett rágni, addig öklendezett a darabos ételtől. 20 hónapos koráig csak bébiételt volt hajlandó megenni, nagyon válogatott.

A poharat csak 20 hónaposan fogta meg, addig itatni kellett.

Nem jelezte, ha éhes-szomjas.

A játékokkal nem rendeltetésszerűen játszott, hanem az ajtókat nyitogatta-csukogatta, mindenből (szennyes ruha, homokozójáték) kupacot épített, ki-be pakolászott naphosszat.

A játszótérről hazafelé menet a parkoló autókat mindig meg kellett nézni, de nem csak egyszer, hanem vég nélkül oda-vissza, ha kizökkentettem, akkor egy óra hosszat hisztizett.

Az új helyzetek nagyon felzaklatták.

A hangokra mindig hiper érzékeny volt (mai napig fél a porszívótól).

Kukucs-játékot nem értette csecsemőkorban.

Az idegenekkel-felnőttekkel ő nagyon jól elvolt mindig.

Ő sokat és korán beszélt (nem babanyelven).

Tart szemkontaktust is, csak gyengén.

Mutogatott, integetett ő is.

Integetésre fel kellett szólítani, magától nem csinálta, nem úgy, mint a húga, neki nem kell mondani, magától is részt vesz a társasági eseményeken már 9 hónapos kora óta, ő elköszön anélkül, hogy külön erre felhívnánk a figyelmét!

Tapsolni csak 1 éves kora után tanult meg.

Mostanra iszonyú sok tünete van, de a tünetek 80%-a 2-2 és fél éves korától jött csak elő.

2013. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!