Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai 3hónaposan a gyümölc...

Nem korai 3hónaposan a gyümölcsöt bevezetni?

Figyelt kérdés
anyatejes babáról van szó-igaz,elég nagy baba.a doktornő szerint -most 2.és fél hónapos,lassan kezdjek almát adni.nem 6hónapos kortól kell kezdeni?de lagalább a 4.et mindenképp meg kellene várni-én az előző babánál a középutat,az 5.et választottam.tényleg nehezebben fogadja el-szokja meg az izeket,minél később vezetjük be?
2013. okt. 14. 10:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya?
2013. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
de, ha anyatejes ne kezd még a hozzátáplálást. A gyerekorvos régi elavult nézeteket vall ami elég szomorú. Hallgass az anyai ösztönödre. Baj nem lesz attól ha késöbb kezded el. eleve sok baba sokáig el sme fogad semmit mert a kis gyomra ég nem érett rá. Vannak babák akik csak 6-7 hónaposan kezdik elfogadni a szilárdabb táplálékot. De vannak babák akik 5 hónaposan már nyálcsorgatva nézik ha a család eszik. Öket lehet elövv. A korai hozzátáplálásnak jóval több evszélye van, emiatt lehetnek késöbb étel allergiái és étel intoleranciája. Én semmiképp nem ekzdeném el a hozzátáplálást 5-6 hónapnál elöbb, a gyerekorvos meg mondjon amit akar. Hogy késöbb hogy fogja elfogadni az ételt nem azon mulik hogy mikor kezded el neki adni.
2013. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

köszi

3090-nel született,most jóval 5kg felett van.5.40 körül.nem tudom miért-én 42 kg vagyok.

jól eszik-5perc az etetés.tápláló a tejem valószinűleg.

2013. okt. 14. 10:22
 4/24 anonim ***** válasza:
Az én babám is nagy, és mi is ezt a tanácsod kaptuk a dokitól, hogy 3 hós kortól hozzátáplálni. Az én babám 3600g-mal született, 2,5 hónaposan majdnem 7 kg. Azt mondta a doki azért kell ilyen esetben elkezdeni mást is adni a babának, mert a nagy súly miatt már szüksége van más ételre is hogy megfelelően fejlődjön tovább (vagy valami ilyesmi), hiába a kora még nem indokolná.
2013. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem az orvos vall elavult nézeteket. Nyugodtan megkezdheted neki adni az almát. Pár hét múlva keverheted keksszel is. A legújabb "ajánlások " szerint 4 hónaposan már el KELL kezdeni a gluténtartalmú ételeket.

Nem kell a tápszergyárak által szponzorált orvosokra hallgatni.

2013. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Tök ugyanilyen súllyal született a fiam, mint a tiéd. 2 hónaposan 5,5 kg, 3 hónaposan 6,5 kg volt. Csak szoptattam, 6 hós koráig. 6 hós múlt, mikor elkezdtem neki tejpépeket is adni, majdnem 7, mikor a gyümölcsöt és a zöldségeket is kóstoltatni kezdtem. A hozzátáplálással soha nem volt gondunk, mindenevő volt a gyerek, és jó étvágya volt, egész mostanáig. Minden új ételt elsőre elfogadott, kivéve a cukkinit. A súlya a mai napig megfelelő. 2 éves, 13 kg, erős, magas, masszív gyerek. Úgyhogy már bocsánat, de adna a t.köm neki gyümölcslevet meg kekszet (WTF?), ha megfelelően fejlődik a tejedtől is (ami nem mellesleg ingyen is van), nem bukik, és nem irgalmatlanul hasfájós. Ha van a környéken gyerekorvos, én váltanék.

Amúgy mi súlyunk is azonos :)

2013. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%
4. hónaptól szokták javasolni a reszelt almát, 3. hónaptól 1-1 kiskanál almalevet (csak valódi almából, nem bolti gyümölcsléből). Nem nagy mennyiségekre kell gondolni. Eleinte csak 1 kanálról beszélünk naponta. A hozzátáplálást legkésőbb a 6. hónapig el kell kezdeni, különben később csomó összetevővel szemben alakulhat ki intolerancia. Egyébként ezek mind részletesen benne vannak azokban a kis könyvekben, amiket a kórházban kaptál szülés után. Szóval nem hiszem, hogy ez elavult nézet lenne, éppen ellenkezőleg.
2013. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%

Hulyeseg, mar elnezest, ez elavult nezet. Anyukam gyerekorvoskent dolgozott es igen, 30 eve meg ez volt a nezet es sajnos, o koran hozzataplalt, de en tapszeres voltam. Most az o velemenye sok-sok utanajaras utan es a gyerekorvosunk, vedononk, masik gyerekorvosunk (magan) szerint is, 6 hos korig jo kizarolag az anyatej. Az Egeszsegugyi Vilagszervezet szerint is (nem hiszem, hogy ott hulyek dolgoznak es hogy jon ide a tapszer, ha anyatejes a baba es az ingyen van tudtommal). Szoval, en az elso gyerekemet es most a masodikat sem fogom kostoltatni semmivel 6 hos koraig. Es nem, nem fogadja el az izeket nehezebben. Kisfiam mindent szeretett, 6 hosan kezdtem kostotatni es mindent megevett rendesen, semmi gond nem volt. 20 hos koraig szoptattam igeny szerint, semmi negativumot nem tapasztaltam, csak jot.

3 honaposan egy kisbaba emesztorendszere meg nincs felkeszulve a

hozzataplalasra. Teljesen folosleges koran elkezdeni.

2013. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha jól hízik, akkor 6 hós koráig elég neki az anyatej. Neked egyszerűbb, kéznél van, a legjobb élelem egy csecsemő számára.
2013. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ja ja nekem is a védőnő is meg a gyerekdoki is mondta 2.5 hónapos korában hogy mehet az öszibarack,alma stb!De én sem adtam,csak bólogattam nekik és kész pont!

ja nekem is 2.-ik baba,én is az elsőnél 5 hósan kezdtem a hozzátáplálást!Bőven jó volt az úgy!

Hallgass az anyai szívedre!

2013. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!