Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányom még nem...

13 hónapos kislányom még nem lépeget önállóan és csak kapaszkodva tud felállni, magától nem, ez baj?

Figyelt kérdés

Kislányom mindent elég későn kezdett, de azt viszont egyszerre. 8,5 napos volt, amikor ugyanazon a héten mászni kezdett, felállt kapaszkodva és bútorok mellett lépegetni kezdett.

Egy hónappal ezelőtt elkezdett a térdén járni, így közlekedik, ha van valami a kezében. De csak kapaszkodva áll fel, még sosem állt fel magától, és nem is próbálkozik kapaszkodás nélkül tenni egyetlen lépést sem.

Mindenki mondja, hogy 14 hónapos korig elindulnak, vele egykorú gyerek ismerősök már járnak.

Elkezdtem kicsit aggódni, a térden járás miatt nem indult még el? Nem kéne már felállnia magától is?


2013. okt. 14. 12:14
 1/6 A kérdező kommentje:
8,5 hónapos, lemaradt a szó eleje :D
2013. okt. 14. 12:16
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem nincs vele gond, sok gyerek késöbb kezd el dolgokat. van amelyik meg már 10 hónaposan jár. egyéni fejlödésük van. Esetleg kérdezz rá a gyerekorvosnál, de valószinüleg azt fogják mondani hogy ö késön érő tipus.
2013. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos koráig "kell"önállóan járnia. Mellesleg a kisfiam 17 hónaposan indult el. Minden gyerek a saját ütemében fejloődik. Ne hasonlítgasd más gyerekhez, mert ez a kesőbbiekben komoly frusztrációt okozhat neked is , és a gyerekednek is.
2013. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9hónaposan kapaszkodva felállt, most másfél éves de több mint egy hónapja csak kb 2métert tesz meg egyedül( azelőtt semennyit), úgy csapódik be mikor megérkezik, tehát még van mit tökéletesíteni :). Viszont a beszédbe nagyon ügyes rengeteg szót mond. kinek ez megy jobban kinek az :).
2013. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nincs még lemaradva semmiről :) az én 13 hónaposom is kapaszkodva áll fel és kapaszkodva lépeget,önállóan még nem, de van idő.Úgy tudom, hogy 18 hónaposan "kell" önállóan menniük.
2013. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, megnyugtattatok :)

Azért ijedtem meg kicsit, mert mikor meséltem anyuka ismerőseimnek a térden járást, mind csodálkozott, hogy ilyenről még nem hallottak.

Az orvos nem mondott semmit, mikor voltunk nála státuszon.


Köszönöm szépen mindenkinek ment a zöld kéz :)

2013. okt. 14. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!