Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a macskával?

Mit tegyek a macskával?

Figyelt kérdés
Kicsi lányom 3 hónapos, a macskánk 4 éves. Eddig nem volt probléma, vagyis nem éreztük át a helyzetet. Megszületett a pici, folyamatosan figyelünk rá, hogy este (amikor mi is alszunk) ne legyenek egy helyiségben. De ez hatalmas problémát jelent. A macska kapar, nyávog. Eddig is hullott a szőre valamennyire, de most valahogy az anyai ösztöneimet idegesíti, pedig kefélem. Számtalan apróbb gond van vele, amit most a pici mellett nem tudok, vagy nem akarok elviselni :( Szeretném elajándékozni, de senkinek nem kell, mert bár gyönyörű, de a tartása drága mert válogat és nem mindig viseli el a simogatást. Igazi öntörvényű macska. Akinek macskája van, hogyan viseli ezeket, hogyan oldja meg a külön tartását egy lakásban? Nagyon sajnálom mind emellett a cicát, de nem bírom tovább és senkinek nem kell. Utcára nem tehetek ki egy szobacicát, aki az erkélyre nem mert kimenni....ötletek?

2013. okt. 14. 13:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

rengeteg apróhirdetési oldal van..mindre feltetted,hogy ajándékba oda adod???

Amúgy csak addig válogat ameddig nem lesz nagyon éhes..utána már bármi jó lesz neki.

2013. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam...de kit verjek át? Nem mondhatom, hogy aranyos, bájos cica :( az éheztetés nem megoldás, mert addig és úgy nyávog,úgy kapar, hogy nem bír pihenni a kicsi :( Várom, hátha van más babás-macskás itt.
2013. okt. 14. 13:45
 3/25 JnéHN ***** válasza:
82%

Szia! Én babás-macskás vagyok! 2 gyerek és 3 macska.

A gyerekek 3 és 1,5 évesek, a macskák 12, 5 és 3 évesek. Engem is sokkal jobban zavartak ezek az apróságok, de eszembe sem jutott volna, hogy bárkinek is kitegyem a szűrét. Én nagyobb gondot fordítok a macskákra is, bár nálunk a kutyák sokkal dominánsabb helyzetben vannak, szóval nekem őket is figyelnem kell. A gyerek előbb vagy utóbb meg fogja szokni, hogy a macska kapar és nyávog, hidd el, ez nálunk is így van, sőt még a kutya ugatását is meg tudták szokni. A szőrére több gondot fordítasz, egy kicsit babusgatod őt is, ha a gyerek alszik és kész.

De annyit elmondok, hogy a macska nagyon jó fejlesztő egy gyereknek, nálunk, mikor csak járni, vagy kúszni tanultak, akkor a macskák felváltva szórakoztak azon, hogy lefeküdt a gyerek elé, majd mikor az odaért, akkor felállt és arrébb ment 2 métert. Majd megint megvárta míg odaért és megint felállt. A gyerek meg kacagott. A nagyobbik fiam ad nekik enni, és inni is, ha látja, hogy a macska éhes, vagy szomjas, de ezt a kutyával is megcsinálja. A kicsi fiam inkább kutyás, és ő még csak jutalom falatokat adott a kutyáknak.

Meg kell adni, hogy a macska hová nem mehet be és ott az ajtókat zárni kell.

A te döntésed. Ha nagyon zavar, ajándékozd el, de szerintem lehet más megoldást is találni.

2013. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon elszomorít, mikor ilyen eseteket olvasok.

Ajánlanám, olvasd el a Kis herceg-et!


Sokszor halálra idegesít a saját gyerekünk, de eszünk ágában sincs lecserélni, leadni valahová, mert a társadalmi normák szerint ilyet nem illik, főbenjáró bűn még erre gondolni is.

Ellenben egy macska, kutya, akinek a gazdái lettünk, valaha felelősséget vállaltunk érte, amint teher lesz számunkra, eldobható vacakká válik.

Nálad egy elfogadható indokot sem olvastam ami miatt kicsit is megérteném a döntésed.

Egy macska ilyen, gyerek nélkül is kapar, nyávog, hullik a szőre. Ezt tudtátok, vállaltátok.

Nekünk kutyánk van kisbaba mellett.

Hullik a szőre, esőben, hidegben is le kell vinni gyerekkel együtt, mert egyedül nevelem.

Soha, egy percre se jutott volna eszembe, hogy elajándékozzam csak azért, mert lusta vagyok naponta porszívózni a szőr miatt, vagy mert unom a napi 2-3 sétát.


A szememben az ilyen ember nem gazda és ha megfogadod a tanácsom, soha az életben ne vegyetek magatokhoz semmilyen állatot. Az állat érdekében!

Arra már nem is térek ki, hogy ilyen moralitással szegény gyerekednek milyen anyja lehetsz...

2013. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van gy sziámi cicám. A fiam ekcémás, atópiás a bőre 3 hónapos korától, nekem nem volt más választásom, mert le kellett csökkenteni a tényezőket. DE, ha anyukám nem fogadta volna be ideiglenesen, akkor találtam volna megoldást, de nem ajándékoztam volna el....a cicádnak is új a helyzet, arra nem gondolsz, neki milyen , hogy valaki elvette a helyét? Neki is meg kell szoknia, nálunk is az volt, hogy napközben akkor jött ellő, ha a fiam aludt és éjjel. Ha nem ekcémás a fiam, nem váltam volna meg tőle, a mai napig rossz érzés fog el, pedig minden 7végén látom: kertes házban, 2 másik cicával él, megszokta a kinti létet, 2-3 hónap alatt, kijárós-bent alvós cica lett. Amikor magadhoz vetted, nem gondoltál arra, hogy egyszer gyereked lesz?
2013. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek az előttem szólókkal. Szomorú, hogy ennyit ér egyesek számára az állatuk. Semmi nagy, megoldhatatlan problémát nem írtál, csak egy kis plusz energiát követelne a megoldásuk, de erre lusta vagy.
2013. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Egyetertek az utolsoval, szomoru az ilyen eset... Felelosseget vallaltal egy kis lenyert, tudtad, hogy egyszer lesz vagy lehet gyereked. Amugy ez nem megoldhatatlan helyzet, te ismered jobban a helyzetet. Nekem kis kutyam van, es borbetegsege is van, legjobb bordokinal voltunk es allergia, nincs mit tenni, mindig elojon. Vakarozik es sebes bacis lesz, akkor kell az atibiotikum, allandoan nyugtaton van, hogy ne vakarozzon sokat, ennyit tud a doki tenni. Szoval, szall a szor, mert hosszuszoru, hosszabb, mint a macseknak, kopog, zorog, barkit hall kint, ugat, felebreszti a babat. Bar a masodik gyerekem, de epp ezert, mert ket picivel vagyok es faraszto, nagyon zavar neha. De eszem agaban nem lenne megvalni tole, soha!!!! Sot, nagyon felek, hogy valami nagyobb baja lesz. Most, hogy nagyobb a baba, beengedem hozzank, mert megszokta a tarsasagot. Sot, nagyon lelkiismeret furdalasom van, hogy nem lehet mindig velunk, mint regen, mert agyba is folvettem magunk melle.
2013. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A 3as hozzászólásnak nagyon örülök. Az olyan bíztató, emberi :) köszönöm. A 7-esen ki vagyok akadva. Te dolgod...ha a gyermeked elkap majd valamit...úgy vélem, hogy azért vagyok itt fent, mert segítséget kérek. Erre jön egy-két anyuka, aki itt osztja az észt, közben veri az állatát, vagy a gyerekét.....mert tipikus pszichológiai tanulmány, hogy akik ész nélkül támadnak egy problémára, azok nyakig benne vannak...szóval köszönöm az 1-es, 3as válaszát. Rengeteget agyaltunk és a macsek marad velünk, de költözünk. Ideje a gyerek miatt is családi házat venni. Végül is ennyire egyszerű a megoldás. Csak nézek ki a fejemből, hogy rossz anya vagyok :) szeretnétek ti néhányan olyanok lenni mint én :) kedves elitélők.
2013. okt. 15. 06:14
 9/25 anonim ***** válasza:
65%
6-os vagyok. Véleményem szerint nem rossz anya vagy, hanem rossz gazda. Te vagdalkozol itt ész nélkül butaságokkal. Én biztos nem verem sem a gyereket sem a kutyámat (nálunk az van), mindkettőnek igyekszem maximálisan kielégíteni az igényeit, még akkor is, ha ez nekem némi plusz munkával jár is. Ja és a legkevésbé sem szeretnék olyan lelketlen, önző valaki lenni, mint Te. Legyen szép napod.
2013. okt. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo, 7es vagyok, nem irtam, mert nem ide tartozik, de ha mar igy aggodsz, valaszolok. A kutyam borbetegseget allergia okozza, allergiat nem lehet elkapni. A sebeken pedig olyan bakterium jon ki olyankor, amit ember nem tud elkapni, mert nem el az emberi szervezetben, tehat nem veszelyes. Ezenkivul pedig, ha eppen a sebes es vakarozos idoszak van, akkor egy kulon szinten egy kis szobaban el van szeparalva, amig el nem mulik az antibiotikum hatasara. Persze, en es a ferjem ilyenkor is simogatjuk, jatszunk vele (utana alapos kezmosas). Szuleim egyebkent is orvosok, soha nem alltak le okoskodni, hogy dobjam ki a kutyat. Megfelelo higienia mellett sok minden megoldhato, csak tripla annyi munkat, erofeszitest, odafigyelest igenyel. Lassan 3 eves az elso gyermekem, osszvissz parszor volt nathas. Betegen en sem engedem a kutyat a gyerekek kozelebe, de szerencsere a nyugtatokkal fenn lehet tartani a normalis allapotot.
2013. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!