Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele? Hogy is...

Mit csináljak vele? Hogy is szokták mondani"égetnivalóan" rossz gyerek?

Figyelt kérdés

13 hónapos múlt a kisebb lányom, de szörnyűűűűűű gyerek :) Akármit mondok neki egyik fülén be másikon ki. Ma a sapkájával idegesített fel, de rettentően, kinn játszott a tesóval az udvaron, fél percenként leszedte a sapkáját. Próbáltam már mindent, kötőset, hajpántot, kendőt, nem kötőset. Képes lenne magát megfojtani, de akkor sem legyen a fején :(

És ez igaz mindenre, nem játszik egyedül, semmi nem köti le fél percnél tovább, ha valami nem tetszik neki, lefekszik a földre és ott visít, pedig semmit nem ér el vele. Mert ott hagyom..és nincs közönség. A minap mamát kísértük ki, valami nem tetszett neki, és képes volt az utcán lefeküdni.

A nagyobbik lányommal soha ilyen jellegű problémáim nem voltak


2013. okt. 14. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

:D 17 hós lányom hasonló "problémákkal" küzd...de szerencsére ennyire nem vészes. nálunk pl. etetésnél van az, hogy akkor szépen asztalhoz ülünk, első 2-3 alatot megeszi, aztán az az ötlete támad hogy ő elmegy, és én meg rohangáljak utána az étellel. olyankor adok valamit neki amivel elfoglalja magát az asztalnál míg jóllakik.

Igazából nem sokmindent lehet még tenni ezellen! Elmagyarázni neki rengetegszer mit miért csinálsz, vagy megérti, vagy küzdhetsz vele tovább :D

2013. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem akarod bölcsibe íratni? Lehet hogy ha több gyerek venné körül az segítene, legálábbis nálunk így volt. Ha ez nem opció, akkor kérj segítséget van már jó pár hely, ahol szerintem tudnak tanácsot adni és szerintem teljesen normális dolog ilyen esetben szakemberhez fordulni.
2013. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is határozottan a bölcsire szavazok!! Az én fiam (bár Ő már 22 hónapos, de már 8 hónapos kora körül megkezdte a "működését") hasonló "tünetekkel" rendelkezett, mint a Te lányod! Én is tanácstalan voltam... Másfél hónapja jár bölcsibe. Összehasonlíthatatlan a viselkedése az azelőttivel! Sokkal szófogadóbb lett (bár még mindig én, az anyja vagyok az utolsó, akit komolyan vesz...), a kommunikáció, beszédfejlődés rohamos fejlődése pedig csak hab a tortán! Lehet, hogy 13 hónaposan még picit korai a bölcsi, de 2-3 hónap múlva én nagyon megfontolnám.
2013. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a fiam is ilyen volt, kb egy éves korától úgy nagyjából másfél éven keresztül... borzalmas volt a helyzet.

De szerencsére egy teljesen normális, kezelhető gyerek lett (3,5 éves), egészen kikupálódott :)

ami nekem sok helyzeten segített átlendülni az az, hogy igyekeztem a gyerek fejével gondolkodni, mit miért akar vagyis illetve többnyire a nemakarás állt a dolog hátterében. Megtanultam, hogy a megértés és az elfogadás sokszor járhatóbb út, mint a tekintélyelvűség. pl megerősítettem abban, hogy megértem hogy most dühös/mérges stb, de akkor is veszélyes amit kipróbált, megsérül, eltörik a karja stb, és azután ő is elfogadóbb lett az én kompromisszumos ajánlatomra (nyilván amikor épp dühöng, akkor nem éri el semmilyen észérv, a hisztin túl kell esni némiképp, mert a saját hangjától úgysem ért minket).

ha olyan volt, hogy az utcán kezdett hisztibe, akkor a hónom alá csaptam és hazamentünk, amikor megnyugodott akkor megbeszéltük a dolgokat. Olyan ne ígértess vele, hogy jó leszek stb, mert nem tudja betartani. Viszont a pozitív megerősítés használható dolog pl akármilyen kis dologban is de ügyesebb/szófogadóbb mint legutóbb, akkor azonnal megdícséred és hivatkozol is rá pl tegnap olyan ügyes voltál, hogy amikor szóltam megálltál és visszajöttél hozzám! nagyon büszke voltam rá. szerintem most is ilyen ügyesen megállnál, kipróbáljuk? séta közben lehet gyakorolni játékos formában, alkalom a dícséretre, és burkolt szabálytanulás.

mások előtt is dícsérd. és a lehető legtöbbször erősítsd meg a pozitív viselkedésében, nem baj, ha indirekt módon teszed. pl de jó, hogy így sétálsz velem, úgy szeretem fogni a kezed, olyan puha. mert ha azt mondod jó hogy kézenfogva sétálunk akkor esélyes, hogy azonnal elengedi :9


és hát következetesség

megmondod, hogy sapka nélkül nem lehet az udvaron. ha leszedi, figyelmezteted, hogy vissza kell venni, különben mars be! és ha tényleg, akkor vidd be. párszor eljátsszátok és rá fog jönni, hogy komolyan gondolod a szabályt, miszerint kintre kell a sapka. egy 1éves már fel tudja mérni, hogyha kint akarok lenni akkor muszáj leszek sapkában lenni.. a kabátot/cipőt is elfogadja, nem igaz?

kipróbálhatod, hátha segíthet, ha kap egy új sapkát. esetleg ő választhat magának. vagy ráhímzel egy kedvenc mesefigurát vagy valamit amitől sajátnak érzi a tárgyat, akkor könnyebben elfogadja.

2013. okt. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

előző nagyon jókat ír!

Esetleg ígérhetsz neki jutalmat!

"Ha nem veszed le a sapkád akkor este két mesét megnézhetsz a szokásos egy helyett!"és nem azt mondom,hogy"Márpedig nem veheted le a sapkád és punktum!"Az első valahogy gyerekbarátabb!

Az én fiamnál ez a fordított dolog bejött!Valahogy túl sok nekik a tiltás!Nem szabad,ne csináld,vedd fel,tedd le stb!!

2013. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben kell bölcsibe adni! Ne mindig a legkönyebb megoldást válasszuk már. Akármilyen hisztis a gyerek, ennyi idősen igenis az édesanyja mellett a helye! Gondoljatok csak bele, ilyen korban tanulnak a legtöbbet, és ti hagynátok hogy ezt más használja ki? Ráér oviba menni 3 évesen, persze megértem aki kénytelen beadni, nincs is ezzel gond, de aki csupán azért tesz be mert hisztis és nem bír vele? Egy ekkora apróság csak az anyjára számíthat...
2013. okt. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!