Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy akkor most legyen e kistesó, vagy még ráér?

Figyelt kérdés

A fiam 20 hónapos, elég fiatalok vagyunk, de már sokat gondolkozunk a tesón. Én még azért tanulgatnék, "élnék", de azért mégis csak jó lenne még egy baba. A fiam nagyon anyás, ő kijelentette "anya nem baba nem anya".. :)

A párom már rég óta mondogatja, én még nem tudom mit is szeretnék..

Másnál hogy alakult ez?


2013. okt. 14. 14:20
 1/9 gabszem ***** válasza:
Kislányom is 20 hós mi azért már nem vagyunk annyira fiatalok (persze, öregek se :) én 33 leszek, párom meg 35. Mi pár hónap múlva belevágunk a kistesó projectbe :)
2013. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen tudom, hogy nem szeretnék még pár évig biztos. (30 hónapos a fiam)

Szerintem, ha eljön az ideje, akkor az ellenkezője is ugyanilyen egyértelmű lesz. Biztos vagyok benne, hogy te is így leszel. Lehet, hogy pont azért vagy ilyen bizonytalan, mert most van a ráhangolódás időszaka, de még kell nektek is egy kis idő

2013. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam. Ha esetleg meggondolom magam (a férjem szeretne) akkor sem most lesz tesó. Jövő nyáron visszamegyek dolgozni, pedig nem vagyok csitri, de nem szeretnék tovább itthon maradni, talán 2-3 éve múlva, de egyenlőre nem így érzem, 34 vagyok, de ráérek a tesó projekttel. Nekem az első 3 hónap nagyon gázos volt, a következő kicsit jobb, de a kapcsolatunk eléggé megsínylette a depressziómat. Most már nem tenném ki a fiamat ennek és a férjemet sem. Nem biztos, hogy ilyen lenne, de nem kockáztatok.
2013. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél más. Én a kis korkülönbségre szavazok. A gyerekek is hamarabb lefoglalják majd egymást. A kezdeti ellenállás ne ijesszen meg, ezt minden nagytesó eljátssza. Először csak általánosságban mesélj sokat arról, milyen jó, ha valakinek kistestvére van. Sosem unatkozik. Én rengeteg Anna,Peti,Gergő mesét olvastam neki. Sajnos nálunk úgy alakult, hogy nem jött össze olyan hamar a kistesó. Szerintem egyedüli gyerekkel nehezebb, mert mindig a felnőttön csimpaszkodik, nincs játszótársa. Szerencsére most már az oviban lekötik egy ideig, de amíg itthon volt, alig tudtam tőle bármit megcsinálni. Ő várja a kistestvérét, de nem volt mindig így.
2013. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 éves a lányunk, most kezdte a bölcsit én pedig visszamentem dolgozni.

Úgy tervezzük, hogy 1 év múlva házat veszünk és akkor abbahagyjuk a védekezést. Most egy 30nm-es lakásban élünk, ide nem fér el még egy gyerek. Ha nem így lenne, talán hamarabb bevállalnánk.

2013. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nos nagyon fiatalok vagyunk 2,5 éves a fiunk,sokszor felmerül a kistesó téma,de nem hiszem,hogy jó a kis korkülönbség,még az anyagiak terén is van javítani,és arra kell úgy félév,félév múlva diplomázom,és úgy gondolom ránk fér egy kis lazulás,kicsit többet legyünk kettesben aztán jöhet a tesó,majd a kövi tesó,persze ha úgy alakul.Ennek ellenére sokszor álmodom a terhességről,és vágyom babára de az eszem azt súgja nem szabad elsietni,nekünk a fiunk korábban jött,mint terveztük, a 2.al nem rohanunk annyira :D 23L
2013. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 DeAnn ***** válasza:
az én lányom egy éves múlt, én 21 vagyok. a párom nagyon szeretne még egy babát, de én csak később. neki sincs most állandó munkahelye, szóval elég egy gyereket is eltartani. ha jobban alakulnak a dolgok, jöhet a tesó.
2013. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szeretnék majd még egy gyereket,ezt már biztosan tudom,de biztos,hogy nem lesz olyan kicsi a korkülönbség.8 hónapja vagyok itthon,2 éves koráig biztos vele leszek,de utána muszáj visszamennem dolgozni 1-2 évre (bár nem tudom,mennyire lesznek lelkesek,ha megtudják a tervemet).Anyagilag jobban összeszedjük magunkat,a kislányom sem lesz már annyira kicsi,na meg addig hátha lesz 1-2 átaludt éjszaka:) Szóval szeretném,de csak pár év múlva.Addig én is nyaralnék még egy kicsit nagyobb gyerekkel,meg jó lenne elmenni párszor moziba,vagy csak kettesben sétálni,míg újra belevágok/unk.
2013. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Anyagilag beleférne még egy baba, csak nem tudom, hogy én készen állok e rá, nem tudom, hogy meg tudnék e birkózni ezzel a feladattal is. Magamban nem vagyok biztos, nem abban, hogy szeretnék e még egy gyermeket!
2013. okt. 14. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!