Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha szortyog a babám de nem...

Ha szortyog a babám de nem folyik az orra és nem köhög akkor meg van hűlve?

Figyelt kérdés

Szippantottuk ma már többször is az orrát porszívós orrszívóval de nem jött neki ki csak apró fikuszkák és utána ugyanúgy szúrtyogott, mintha valahova le rakódott volna neki a váladék és se ki se be és oda vissza járkál az orrába.

Orrsprét lehet adni 1 hónapos babának?

Orvos csak délután rendel.



2013. okt. 17. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szoptatod? Ha igen, akkor néhány csepp lefejt anyatejet cseppents az orrocskájába.


Neten találsz több cikket, ajánlót erről, írd be google-be, hogy anyatej orrdugulás . Nekem a védőnőnk tanácsolta.

2013. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy nem szoptatok, nincsen tejem, a születése óta tápszeres.
2013. okt. 17. 09:32
 3/13 anonim ***** válasza:
az is lehet hogy a tápi ment fel az orrába.nekünk is volt ilyen,én azt hittem hogy beteg mikor mondta a védőnő hogy az csak a tápszer a nóziába
2013. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A sterimart azt lehet,h lehet,az csak tengerisós,nem gyógyszeres,kérdezd meg a patikában,de ha nem vészes a helyzet,inkább várd meg a délutánt,mit mond a doki.
2013. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez a bajunk sajnos. A védőnő és a doki is azt mondta, hogy sós oldatos orrsray-vel kell befújni és utána porszívózni. Nekünk a sterimar baby-t ajánlották. Ha nem múlik el, akkor pedig van csecsemőknnek nasivin (ezt is a védőnő mondta). Amúgy amikor meg volt fázva, akkor be is lázasodott. Szóval, ha csak szörcsög, akkor nincs komoly baja. A csecsemőnek amúgy is meg van duzzadva a nyálkahártyája.
2013. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sóoldatos orrspray, vagy fiziológiás sóoldat a nóziba. Picit vártok, aztán kiszippantjátok neki. Ez feloldja azt, ami magától nem jön le. Azért egyeztess dokival. Lehet, hogy érdemes volna bevinni hozzá, hogy meghallgassa a légzését.
2013. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tápszer ment az orrába szerintem, mert már napok óta szortyog csak már egyre jobban és egyre egyfolytában.

Mint egy kis malac úgy röfög az orra.

Az éjjel a legjobban, már annyira hogy negyed óránként fel nyüszentet vagy felsírt mert nem tudja rendesen venni az orrán a levegőt, de általában vissza aludtt.

2013. okt. 17. 10:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Használhatjátok a tengervizes orrsprayt, de van Nasivin 0,1-es babáknak való orrcsepp is. A lényeg, hogy kijöjjön a cucc. Ha nem folyik, attól még benn gyűlhet sajnos a váladék, és lehet belőle fülgyulladás, arcüreg gyulladás, stb... A nóziját úgy szívjátok, hogy az egyik orrlyukát közben fogjátok be. Nekünk fül-orr gégészeten javasolták így.
2013. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1 hónapos korában az én kisfiam is szortyogott. Megkérdeztem a védőnőt, és azt mondta, hogy nekik még nagyon rövid az orrocskájuk, valahogy másképp veszik a levegőt, ettől lehet az a fura hang. Én is azt hittem, hogy náthás, folyton néztem az orrát, de semmi... Aztán el is múlt egy idő után.
2013. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem lehet hogy meghűlt, mert a mama óvja védi amikor bejön a szobánkba meglátta hogy csak 1 takaró volt rajta ő rátett még egy vékonyat egész idő alatt kis sapkában volt a szobában is 24 fokban.

Pár napja volt itt a védőnő és azt mondta hogy már nem kell rá a sapka benn és azóta szortyog így.

Jahh és 1 rövidújú badi és egy rugdalozó és egy pár kis zokniban van mindig+ takaró.

Ha a mama bejön és felveszi a karjába akkor mindig terített a hátára egy vékonyabb takarót.

Sokszor izzadt meg.

Tele van az arca apró pöttyökkel sőt a nyaka és a honaalja is mert melege van de a mama ha meglátja hogy nincs betakarva akkor egyből betakarja.

Hozzátenném csak a mi szobánkban van 24-25 fok a többiben 17-18 fok van.

És amikor nyitódik a szoba ajtó akkor érezhető hogy jön be a hűvös.

2013. okt. 17. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!