Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy aludjon?

Mit tegyek, hogy aludjon?

Figyelt kérdés
Kedves Gyakorló Anyukák! Kicsi lányom 5 hetes. Pár napja elkezdte azt csinálni, hogy esti etetés után (kb. 11 körül) nem alszik el, hanem hadonászik, vonaglik, nyünnyög (nem tudom másképp leírni) és kipattant szemekkel nézelődik. Nem a hasa fáj, mert akkor sírna, ismerem már milyen olyankor. Gondolom egyszerűen csak fent akar lenni. De ha otthagyom a kiságyban nincs el magában, hanem elkezd sírni. Odamegyek és dugdosom a cumit a szájába, vagy simogatom. És sajnos ezt éjjel 2-ig is képes folytatni. Majd vagy elalszik magától, vagy eszik újra és úgy. Felcserélte volna a napszakokat? Mit tegyek, hogy éjjel aludjon?
2013. okt. 17. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 hetes a kislányom és mi is pont ezzel kínlódunk.Pár napja éjjeli 1-kor amikor evett nem akar vissza aludni.Nekem az vált be, hogy a karomba veszem és álomba ringatom.Így kb. fél óra alatt elalszik.De elég nyugtalanul alszik amióta bejött ez a szar idő.
2013. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos próbáltam a ringatást is, bár talán nem ennyire kitartóan. Felveszem a listára, amiket ki kell próbálni. :) Köszönöm!
2013. okt. 17. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen időszakunk, nekünk az vált be, hogy apa fel-alá sétált vele, amíg be nem aludt, vagy pedig én vettem az ölembe és halkan dúdolva paskolgattam a popsiját.
2013. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 DeAnn ***** válasza:
én ilyenkor énekeltem neki, sétálgattam vele, ringattam. ha ez nem jön be talán próbáld meg a kiságyra szerelhető zenélő-forgót, ezzel szerintem nem unatkozna, lekötné a figyelmét és a zenéje miatt el is alszik.
2013. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy néz ki, hogy itt csak a türelem és az állóképesség jöhet szóba! Remélem azért egy idő után rájön, hogy neki olyankor aludni kéne. Jó lenne, ha inkább nappal nézelődne! :)
2013. okt. 17. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kezdettől fogva ringatva altatom a babamat. Most már 13 hetes. Nappal már nem igényli a hosszas ringatast, de éjjel, lehet h csak a saját magam megnyugtatására (h hosszan és mélyen aludjon) 20 percet ringatom. Azért ennyit, mert ennyi idő alatt jutnak el a babák a mély fazisba. (utanaolvastam)

Szerintem próbáld ki! :-)

Sok sikert hozzá!

2013. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!