Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen anyáról?

Figyelt kérdés
Ma voltunk védőnőnél szokásos havi vizsgálaton. 11 hónapos egyébként a kislányom. Volt ott egy anyuka, aki járkált körbe 9 hónapos kislányával, és kérdezgette az anyukákat kinek a babája mit csinál. Sorban mindegyik babát leszólta, hogy jaj még ezt meg azt nem tudja. Bezzeg az ő babája ennyi idősen már bőven csinálta, és minden egyes baba után megdícsérte a saját gyerekét, hogy "látod te milyen ügyes vagy". Teljesen mindegy volt, ha valaki azt mondta 6 hónaposan már mászott a babája, akkor az övé már 5 hónaposan. Ha valakié felállt 8 hónaposan akkor az övé 6 hónaposan. Oda jött hozzánk is, az én lányom 10 hónaposan elindult. Erre azt mondta, jajj az övé már most lépked egyedül pedig még alig töltötte be a 9 hónapot. Tök gúnyosan megjegyezte hogy ügyes a lányom, de az övének a nyomába sem ér. Aztán mikor visszarakta a pelenkázóra, felállította és láttam hogy majd összerogyott a kicsi, úgy inogtak a lábai. Egyszerűen köpni-nyelni nem tudtunk a többi anyukával, hogy mit képzel ez a nő magáról.
2013. okt. 17. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Mi a véleményetek egy ilyen anyáról?" - Nyilván ugyanaz mint neked, meg a többi jelenlévőnek volt, dehát ez van :)
2013. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek, nem kell velük foglalkozni. A gyerek az egyetlen sikerélménye, az egyetlen úgymond teljesítménye az életében, ezért csinálja ezt. Én az ilyeneket csak sajnálni tudom, nagyon sivár lehet az életük.
2013. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szót sem érdemel, szerintem csak saját magát minősíti.
2013. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A legszomorúbb, hogy a gyereke fogja a legjobban megsínyleni, mert túl nagyok lesznek az elvárásai vele szembe, és bele fogja hajszolni olyan dolgokba, amire már nem biztos, hogy büszke lesz.
2013. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek saját magukat győzködik ilyenkor, hogy ők is érnek valamit. Valószínűleg egész életében semmibe vették, semmit nem tudott felmutatni, és most ezzel próbálja kompenzálni a kisebbrendűségi komplexusát.

Igazából én csak a gyerekét sajnálom.

2013. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyek bele ilyen beszélgetésekbe, mert nem vagyok hajlandó idegesíteni magam. Ha megkérdezi valaki, mikor -mit csinált, megmondom, hogy nem figyelem ennyire, de tuti egy hónappal később, mint az övé. És kész. Számomra nem kell külső visszaigazolás arról, hogy a fiam tehetséges, okos és ügyes. Neki igen, ami szomorú. Egy dolgot tartok fontosnak, hogy a fiam ne egy feszült, ideges, robbanós anyukával legyen egész nap. Kizárom a "hülyéket" az életemből tudatosan. A saját érdekünkben.
2013. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem nagyon idegesítenek az ilyen emberek (sajna anyósom is ilyen, csak nem ennyire durva). Megkérdeztem volna, hogy na és tud már a baba késsel villával enni, meg operát énekelni, mert ha nem, akkor gyökkettes az iq-ja a gyereknek. Meg az anyjának is, hogy ezt nem bírja megtanítani a gyerekének 9 hónaposan.
2013. okt. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tuti az életben nem ért el dolgokat, s kompenzálni akarja a gyerekkel, szegény gyereket sajnálom!
2013. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem elszomorít, hogy valószínűleg erőlteti a babáját, olyan dolgokat tesz vele, amit még nem lenne szabad (járatja mikor még nem tud magától, gondolom az ülésnél és a felállásnál is ugyanez lehetett), szóval erőlteti a dolgokat, és ezzel sajnos nagyon rosszat tesz :(.

Sajnálom az ilyen kisbabákat.

Anyukáról meg no comment...

Nagyon finoman fogalmazva kicsit önbizalomhiányos lehet...

2013. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek. Azért szerintem nagy teher, ha mindenben neked kell a legjobbnak, legtökéletesebbnek lenni. Hogy nem veszi észre az ilyen szülő, hogy ezzel árthat is a gyerekének? Mert a környezet véleménye az egy dolog, én sem roppanok össze, ha valaki megpróbál beledumálni a dolgaimba, mert nem érdekel, hogy ki mit mond. De a gyerek, ő nem teheti meg, hogy nem vesz tudomást a szülőjéről.

Tőlünk is szokták kérdezni, hogy bilizik-e már. Simán megmondom, hogy nem, de nem hiszem, hogy felnőtt korában is pelenkázni kell majd.

2013. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!