Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikor érdemes...

Szerintetek mikor érdemes először orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Megvannak a tünetek, mensi is elmaradt (illetve barnázás volt helyette), tesztet is csináltam. Halovány pozitívat mutatott. Mikor érdemes először orvoshoz menni? azt tudom, hogy ha korán megyek még szinte felesleges. De mégis mennyi időnek kell eltelnie, hogy értelme legyen?

2013. okt. 19. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
6. hét után. tehát a nem várt után 2 héttel. viszont a barnázás miatt jobb lenne rögtön hogy kapj egy kis progeszteron pótálást. A barnázás lehet attól, ha meg ott gond van nagy az esély a vetélésre. A plusz progeszteron segiti megtartani a terhességet. Sok esetben az 5. hét után már látja a petezsákot az aorvos de ez még nem törvényszerű, de a 6. héttől van szivhang igy akkor már biztosan kijelenteheti az orvos hogy élő terhesség és már látni is fogja.
2013. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha barnázol még,akkor minnél előbb!

amúgy a mensi elmaradása után 3-4 héttel szoktak ált.-ban

2013. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt kérte, mielőbb menjek, mert fontos a koraterhességi ultrahang. Azt hozta fel példának, hogy ha méhen kívüli és sokat vár az ember, akkor a petevezetőt is elveszítheti, mert minél idősebb a terhesség annál nagyobb a veszély, míg koraterhességben más eljárással is lehet segíteni ilyen szomorú esetben. 5 hetes 2 naposan mentem hozzá először, nem volt még szívhang, de meg tudta mondani, hogy jó helyen van, normális az alakja, és volt egy nulladik uh-nk, amihez később tudtunk viszonyítani.
2013. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tüneteid vannak akkor mihamarabb, amúgy ráérne 7. hét után is, de így szerintem menj már most.
2013. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már nem barnázok. Minimális mennyiségű volt.
2013. okt. 19. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!