Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mese10 hôs babának? Mit...

Mese10 hôs babának? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tudnàtok ajànlani mesèt ,èneket 10hôs kisfiamnak?Elalvàs elöttitit.Lencsilàny tetszik,de az inkàbb kislànyoknak való.Egy rövid micimackôs mesènk van,màr 4 hôs koràtôl naponta többször mesèlem,nagyon szereti.Ezen kivül igazibôl kitalàlt mesèt szoktam neki mondani,de jobb lenne egy konkrèt,amit majd megtanulhat kèsöbb.Valami aranyos,ès rövid kellene.KÖszi!
2013. okt. 20. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A róka zoknija. A kisfiam imádta, nagyon sokáig olvastuk. Már egy ideje nem vettük elő ezt a könyvecskét, de meg is keresem, mert most már meg is tanulhatná. 3 éves. :)

Amikor a fiam ilyen kicsi volt, akkor én a következőket énekeltem neki: Micimackó, Bóbita, A part alatt, Egyszer egy királyfi. Ezekre aludt el nagyon sokáig.

2013. okt. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sün Balázs volt nagy kedvenc. Részleteket tud is belőle, én is hamar megtanultam az egészet. Szóval jó ideje már fejből is megy, így pl orvosi rendelőben, várakozás közben is el tudom mesélni.
2013. okt. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Eredeti Micimackó

Vagy innen valami: [link]

2013. okt. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fiam ennyi idősen a Didergő királyban lévő Kecskebál című verset szerette. A sorok végén mindig mekegett. A róka zoknija is tök jó valóban, illetve annak a sorozatnak még van három másik kötete: A mackó levelei, A nyuszi álmos, a negyedik most nem jut eszembe, pedig ezerszer elolvastam.
2013. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

10 hónaposnak még nem kell mesélni, úgysem köti le.

Ráérsz ezzel bőven 1 éves kora után.

2013. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Az én fiam szerette a meséket, verseket már ennyi idősen is, illetve a zenéket is. Ő például előbb beszélt, mint járt. A kisebbik fiam most másfél éves, pár szón kívül beszélni sem beszél, illetve a könyvek csak olyan szinten érdekelték, hogy tépkedte őket. Míg a nagyobbik fiam soha nem tépett szét könyvet, egész apró korától szépen lapozgatta. Ja, az énekre visszatérve, nekem egy időben télen-nyáron a Száncsengőt kellett énekelnem nagynak és a Kiskarácsonyt. Ez szerintem gyerekfüggő, hogy érdekli-e a mese vagy sem ennyi idősen, mindenesetre én a kicsivel is próbálkoztam/próbálkozom, illetve természetesen ő is ott van, amikor a nagynak mesélek.
2013. okt. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyönyörűek Pósa Lajos szerzeményei, mondókái, versei.

Vagy az iciri-piciri vagy a török és a tehenek.

2013. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kõszi! :) Megnèzegetem öket,aztàn kiderül melyik tetszik neki.

Az 5/7 es vàlaszadônak irnàm,hogy 4 hôs kora ôta ismer egy nagyon rövid mesèt.Ha el kezdem mesèlni màr a cimènèl felkapja a fejèt,ès vigyorog.Nem azt mondom,hogy èrti,mèg nem,de ismeri, ès tetszik neki.Kivülröl tudom,igy bàrhol tudom neki mondani. :) Ha nyügös vagy hisztis akkor is hatàsos,mert megnyugszik töle.Szerintem rövidke mesèt nem lehet tûl koràn kezdeni.

2013. okt. 21. 14:07
 9/11 anonim ***** válasza:

...szerintem sem...:) (a kérdező előző gondolatmenetére a reakcióm)

A kislányunknak pár napos kora óta mindig ugyanazokat a meséket, dalokat, mondókákat mondom, és imádja. Amikor a pocakomban volt, akkor miden nap elénekeltem neki a Bóbibát (nagyon szeretem) és a mai napig áhítattal

2013. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ki szoktam neki találni állatos-tanulságos meséket. Nyilván nem érti még 10,5 hónaposan, de mivel sok állatnevet ismer hála a plüssállatainak (cica, nyuszi, maci, süni, kacsa, stb) ezért gondolom, hogy van fogalma arról, h most éppen állatokról zagyválok neki. Van, hogy el is alszik rá, talán mert nem érti, de hatásos! :)

Amire még emlékszem azok ezópusz meséi, vagy a róka mesék (róka és a gólya, róka igazságot tesz két varjú között, h kinek mennyi sajt jut, stb), vagy weöres sándor versei is jók ha úgy mondod őket. Ezen kívül a kipp-kopp a gesztenyegyerek meséi is jók bár szerintem kicsit hosszúak még egy ekkora babának.

2013. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!