Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesem nem akarja elfogadni...

1 évesem nem akarja elfogadni a tejet. Hogy szoktassam át?

Figyelt kérdés

Reggel ha felkel iszik 1 dl-t belőle. De alváshoz csak a tápszer kell neki.

A dobozos pasztörözött tejet kell forralni?


2013. okt. 21. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem igen kell, de sokak szerint nem. 1 évesen még nyugodtan kaphat tápszert ha a sima tejet nem fogadja el. én nem eröltetném a helyedben hanem maradna a tápszer ha azt simán elfogadja.
2013. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éves koráig nem is tervezem neki a tejet adni abba semmi vitamin nincs 3-as tápszert vagy tejitalt veszek neki. Ha nem is akrja miért erőlteted?Majd később iszik tejet ráér még. 14 hónapos kisfiú Anyukája
2013. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem erőltetném, ha nem kell neki. Legalább nem kell dilemmáznod, hogy kinek higgy, jobb a tej, vagy a tejital :)

Egyébként nem kell forralni a bolti tejet.

Én pl dm 3-as tápszert adok még 1,5 évesemnek, mert árban is jó és van benne vitamin bőven, de a tejitalok is jók, a sajátmárkásak nem olyan drágák...

De a tápszertől sem lesz semmi baja, akár még 3 évesen sem...

2013. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém sem fogadta el, amikor 13 hónaposan próbálkoztam, de nem is erőltettem. De nem is baj, mert 15 hónaposan kiderült,hogy tejérzékeny. Így legalább nem kellett leszoktatnom a tejről. Azóta is tápszert kap!
2013. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem issza meg ne erőltesd. Boltit nem kell forralni, az más kérdés, hogy boltit nem adnék a gyereknek csak megbízható helyről vásárolt termelői tejet forralva.....egy agrármérnök anyuka, sajna tejérzékeny gyerkőccel.
2013. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. okt. 21. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod/szeretnéd inkább a tápszert finanszírozni, add nyugodtan azt.

Ha mégis a tej mellett döntesz, csinálhatod úgy, hogy tápszer mellé öntesz először keveset, majd többet, úgy, hogy az elkészített mennyiségben folyamatosan fogy a tápszer, és nő a tej aránya. Pár nap alatt megszokja így. Dobozott tejet nem kell forralni, ugyanis már átesett rajta néhányszor a pasztőrözés során. Amúgy én is tápszer párti vagyok inkább.

2013. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!