Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mérjem meg a lázát amíg alszik?

Mérjem meg a lázát amíg alszik?

Figyelt kérdés

Valószínűleg lázas vagy hőemelkedése van 14 hónapos lányomnak. Eddig még soha nem volt lázas beteg szerencsére ezért nem tudom, hogy most mit is kell csinálni. Ahogy leraktam ebéd után aludni akkor éreztem, hogy meleg a homloka, de rögtön el is aludt. Most mérjem meg álmában , keltsem fel vagy várhatok amíg felkel? Nem az a tűzforró, de melegebb mint szokott, és délelőtt is gyanúsan nyugis volt.

Ha lázas akkor mivel csillapítsam?

Lehet hogy egyértelmű dolgokat kérdezek, de nézzétek el nekem, mert nem volt még ilyen és hajlamos vagyok megijedni.


2013. okt. 21. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj..megmérheted, de csak akkor keltsd fel ha 38 felett van a láza..Ha hőemelkedése van, akkor hagyd aludni.Amíg alszik, addig én ellenőrizném olyan 10 percenként..

Ha fel kel és láza van, akkor adj neki Nurofent.Mi azt használjuk.Ha nem lesz jobban, akkor holnap orvos.

2013. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom más babánál hogy van ,nekem egyszer volt lázas a kisfiam de akkor nagyon gyorsan ment neki felfelé. Én ha nagyon gyanús és nyugtalanít akkor megmérném . Ha mélyen alszik nem kell zavarni a popsiba hőmérőzéssel ilyenkor én is csak óvatosan felemeltem a karját és beraktam a hóna alá . Nem kelt fel rá és mégis tudtam mi a helyzet. Tudom nem a legpontosabb de kb. képet ad az is ha van homlokhőmérőtök és azzal sem kelted fel . Jobbulást:-)
2013. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!