Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 39,4 fokos lázzal nem kell...

39,4 fokos lázzal nem kell orvoshoz menni a védőnő szerint? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

39,4 fokos lázat mértem 14 hónaposomnak, utána rögtön germicid kúp, hűtő fürdő. rá félórára már csak 38,5 volt. A védőnő szerint elég csak holnap délután elvinnem a gyerekorvoshoz. Szívem szerint vinném valahová mert ne merek így nekimenni az éjszakának.

Én aggódom túl? Ti mit tennétek?


2013. okt. 21. 14:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a gyerekorvos nem jön ki, mert "be van táblázva egész estig"
2013. okt. 21. 14:36
 2/13 anonim ***** válasza:
az én kislányomnak már nem nagyon hatott a kúp,nekem mindig volt másfajta gyógyszer is /ilyen recept nélküli szuszpenzió/.és nekem azok mindig levitték.nem tudom neked van e otthon?mindenféleképp folyamatosan mérném a lázát és ha nem megy le vinném ügyeletre/hála nálunk van,nem tudom nálatok is ?/de reméljük erre nem lesz szükség!!!!Jobbulást kívánok!!!!!
2013. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ha rendel délután a doki és nem akarsz így nekimenni az éjszakának, akkor menjetek el a dokihoz, engem nem érdekelne a védőnő és megnyugtatna az, amit a doki mond
2013. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Én tuti, hogy elvinném a dokihoz.
2013. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem mennék neki igy az éjszakának. Vidd be az orvoshoz. A védőnődet meg azonnal cseréld le.
2013. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Kit érdekel a védőnő? Ideje súlyozni mások véleményét, legyen az akár a védőnő,akár barát, akár akárki más. A védőnőd komolytalan. Arra hallgass, amit érzel! Én meghallgattam volna, mit mond a védőnő, majd elköszönök és beviszem az orvoshoz.
2013. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen vidd el orvoshoz,ez elég magas láz.Hogy mondhat ilyet egy védőnő??
2013. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én ekkora lázzal elviszem inkább.

Inkább viszem feleslegesen tízszer,mint egyszer ne vigyem,de kellett volna.

2013. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha rendel most a doki vidd el!

Ha nem, akkor uzsgyi a patika, és vegyél nurofent és ezt: [link]

Lehet adni felváltva 4 óránként. Múltkor a lányomnak is ilyen magas láza volt, felváltva kapta a nurofent és a benuront. 20 perc alatt levitte a lázát, éjszaka sem volt gond.

Holnap mindenképp doki, addig is jobbulást a kicsinek!

2013. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Igaza van a védőnőnek.

Ha semmi más tünete nincs akkor valószínűleg vírusos megbetegedés, ezzel a doki sem tud mit kezdeni, csak azt mondja amit már te is tudsz, hogy 38 fokig csillapítsd a lázat + Cebion cseppet adhatsz neki + sok folyadék.


A kislányom 9 hónaposan volt beteg, a legmagasabb láza 39,3 volt, mégsem vittem orvoshoz, elég volt otthon csillapítani a lázát, meg is gyógyult 4 nap alatt.


Ha köhög, vagy sárgás váladék jön az orrából, hány, megy a hasa, feltűnően bágyadt, étvágytalan, akkor érdemes felkeresni az orvost, de amúgy csak ekkora lázzal felesleges elcipelned betegen a többi beteg közé.

2013. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!