Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5hónapos kislányunk köztünk...

2,5hónapos kislányunk köztünk alszik éjszaka. Szerintetek maradhat így v vissza kellene szoktatnom a kiságyba?

Figyelt kérdés
Vagyis gyakorlatilag úgy néz ki a dolog h pancsi utáni szopi után kb 8-9órakor elalszik,fekve szoptató a francia ágyban majd átemelem a kiságyba,kb fél méterre van a mi ágyunktól,ilyenkor kb 3-4órát a helyén alszik,majd jô a következő szopi és akkor már marad mellettem reggelig.Jól alszik mellettem,bár kb 3óránként ébred,meg másrészt sokszor én is elalszok mellette szopi közben,próbáltam már h átemelem az ágyába hajnalba de ahogy berakom felébred,pedig mellettem már szunyókált.Ma az egyik ismerős rákérdezett az éjszakákra és én elmondtam neki h köztünk alszik,ő nem helyeselte,szerinte később nem tudom visszaszoktatni majd.Nektek mi a véleményetek,ti hogyan csináljátok?
2013. okt. 21. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahogy te gondolod, és jónak látod. Most a nagy többség valószínűleg azt fogja mondani, hogy jobb, ha visszaszoktatod. De te azt tedd, ami nektek a legjobb.

Az én fiam ilyen idős korában ugyanígy aludt. Kb féléves korában szoktattam vissza őt az ágyába. Utána már csak a hajnali kelés után tettem a nagyágyba. Manapság felkel, amikor felkel, átmászik hozzánk, és ki-ki alussza álmát. Nekünk ez nem gond, neki meg jóérzés.

2013. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 2,5 hónapos, én mindig visszateszem az ágyába aludni. Nekünk már van egy nagyobb, egy 4 éves lányunk. Ő piciként sokat aludt a mi ágyunkban. Jó 3 éves volt, mire ki lehetett rakni a nagy ágyból, hogy külön aludjon.
2013. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi is aludtunk együtt! Egy darabig jó volt, sőt nekem sokkal kényelmesebb, mert ha megébredt, akkor egyből vissza is tudtam altatni. Amikor elmúlt egy éves úgy elkezdett éjjel forogni, fészkelődni, hogy lehetetlen volt mellette aludni, így szépen, nagy harcok árán, visszaszoktattuk a szobájába. Most már ott is tökéletesen alszik!
2013. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez csakis rás és a férjedre tarotik senki másra. ha neketek igy jó akkor nincs ezzel gond. Láttál te már oylan 25 éveset aki scaka aszüleivel tud aludni???? nem, nyugi majd vissza szokik, van akinek könyebben van akinek nehezebben. Gyerek függő. Sokan alaszanak a gyerekkel. Sokan meg a kutyával (pl mi is) ezen sokan ki vannak akadva de az ö bajuk, semmi közük hozzá. Mondjuk a kutya nem a fejünknél alszik hanem a lábunknál.
2013. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ti tudjátok.De nekem a kiságyban volt a légzésfigyelö,és megnyugtatott a tudat h azon alszik a gyerekem,föleg miután egyszer bejelzett,lehet tévesen,de akkor is!

Viszont szeretünk szétterpeszkedve aludni,forgolódunk,és igy ezt képtelen voltam feladni,rossz szokásom,de ez van,és igy ez elég veszélyes lett volna a babára nézve.

meg ismeretségi körben van egy kisgyerek aki 8 évesen is a szülőkkel alszik,ráment a házasságu,mert a gyerek nem akar máshol aludni,és hát igy együttlenni is alig tudtak a szülők.

(olyt is ismerek ahol apa költözött át a másik szobába mert a gyerek alszik annyira szétterpeszkedve)

2013. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,úgy gondoltam h amikor jön a hozzátáplálás majd visszaszoktatom,bár ő cicin alszik el,illetve napközben ringatom odakint és úgy rakom be a babakocsiba..nem lesz egyszerű.Arra gondoltam h kb fél éves korában esténként már kaphatná a tejcsit vagy a teát cumisüvegből is a kiságyába,hátha úgy vissza tudnám majd szoktatni,amíg csak anyatejes és cicin alszik el,pedig maradna köztúnk.
2013. okt. 21. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ringatva altatta, el ennyi idősen.Aztán rájöttem ha fáradt,és megkapja acumiját(vagy néha az se kellett) akkor ha simizem a hátát,simán elalszik.Mikor ez nagyon jol ment,áttértünk arra hogy akkor ez menni fog este is...és láss csodát a kitartás meghozta gyümölcsét,2 hónap alatt önállóan elaludt a saját ágyában,ringatás nélkül,persze nem hagytam sirni,de nem vettem fel,csak ha nagyon muszáj,ott voltam a kiságy mellett és simogattam.


Most már 5 éves,és olyan napirendünk van hogy neki 8kor alvás van(esti puszi,és magátol megy aludni) ha vendégek jönnek akkor megvárja őket,elköszön tőlük is és alszik-ha a vendégek elött menne el aludni,kkor tuti kijönne mikor megérkeznek,igy ilyenkor van némi csuszás:))

2013. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 hónapos a második, és elejétöl úgy van mint nálatok, de nekem olyan érzékeny, hogy arra a 3órára sem pakolom át a saját ágyába. Az elsö gyerkőc már 4 éves és furi, de ő egy éjszakát sem aludt velünk csecsemő korában, inkább olyan 2év körül amikor beindult a félős korszak. Akkor, neki úgy volt jó. Most viszont tudom, hogy így jó! És leszídhat a gyerekorvos, a védőnő, letojom, mert nekünk így kényelmes, praktikus, és fontos. Természetesen nem alszom be vele 9kor, szóval apukával is van foglalkozva :) sokan azt hiszik, ha együtt alszol a gyerekkell, akkor vége a házasságnak, pedig dehogy! Egy biztos, senki másra ne hallgass, csak a saját megérzéseidre, mi a legjobb kettőtöknek!
2013. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DeAnn ***** válasza:
az én lányom kb 2 hétig aludt a kiságyban, pedig közvetlenül a mi ágyunk mellé raktuk, az én felőlem lévő rácsot is levettük, hátha úgy benne marad, de nem jött be az sem. azóta velünk alszik a nagyágyon - most 14 hós -, 2-3 évesen akarom majd átszoktatni az ő saját ágyára.
2013. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!