Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet babának a tápszer...

Meddig lehet babának a tápszert adni?

Figyelt kérdés
11 hós múlt, sajnos rossz étvágyú és imádja a tápszert, sír ha nem kap. Volt aki már mondta, hogy jó lenne lassan elhagyni...szerintetek is? Biztos kemény dió lesz, de még nem érzem szükségességét annak, hogy elhagyjuk.
2013. okt. 21. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Napi 500 ml tejalapú étel ajánlott 3 éves korig megfelelő fejlődés érdekében. 1 éves korig ez minden esetben tápszer illetve anyatej kell hogy legyen, úgyhogy még semmi esetre sem kell elhagyni, sőt!!!

1 éves kor után lehet dönteni tej vagy junior gyerekital mellett, illetve maradhat a tápszer is. 3-as tápszert azt mondta a mi dokink, ihat nyugodtan akár 2 éves korig is. Illetve ha tejérzékeny, vagy nem szereti a tejet, akkor sokkal tovább is jó a tápszer, sokaknál olvastam, hogy tápszert adnak még nagyobb gyereknek is tej helyett...

2013. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 1éves múlt 2 héttel.Doki azt mondta nyugodtan kaphatja még 2 éves korig,viszont mi tejallergiásoknak valót kapunk,azt meg gasztroenteorologus ajánlással írja csak fel már,így mi el fogjuk hagyni ha elfogy,de még van itthon kb 4doboz plusz felirva 8doboz.Mivel nekem csak este issza,így sokáig elég lesz ez.De én tejet is adok neki már,reggelire 200-300milit és imádja.2,8-3,5%-ost.

Ha szereti a tápszert,ne hagyd el,bármeddig ihatja.Nekem már 6hósan is csak estére fogadta el,de 8hósan már szenvedés volt este is,végül 10hós korától már tejpéppel sűrítve(kanállal) kapja,mert nem kellett neki a cumisüveg a 8.hónaptól.

2013. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam 21 hónapos és még reggel -este kap 3-as tápszert, most fogunk átállni fokozatosan a tejre, bőven kaphatja még főleg ha szereti is, nekünk azt mondta a doki hogy 2 éves koráig nyugodtan mehet a tápszer.
2013. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!