Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok mikor érek meg...

Mit gondoltok mikor érek meg az anyaságra?

Figyelt kérdés

23 éves jelenleg egyetemista lány vagyok, stabil 3 éves párkapcsolattal (összeköltözés megvolt).


Azon kívül, hogy szeretnék babát tudom, hogy nem most van az ideje, előbb befejezném az iskolát, dolgoznék, hogy legyen GYED-em is, ne csak Gyes.

Érdekesen állok belül ehhez a témához. Mindig nézegetek baba dolgokat, bútorokat, még vaterán is körbe néztem mit lehet kapni, már van egy kész kis tervem, ha majd eljutok oda (pl. babakelengye lista, hordozókendő, néztem is már videót hogy kell felkötni stb.) Lényegében már erre készülök. DE ha szóba kerül a téma párommal szinte halálra rémülök, és lényegében nem akarok abban a pillanatban gyereket. Nagyon nagy lépés, egész életre kiható, és visszafordíthatatlan. Viszont vele tervezek gyereket vállalni, szóval ez a félelmem nem a párom miatt van hanem maga a baba téma ha szóba kerül (anyukámmal is szóba került már, és akkor is nagyon megijedtem). Normális ez? Tudom fiatal vagyok csak értitek... Való nekem gyerek, ha így halálra rémülök és ugrik egyet a gyomrom a baba téma miatt? Közben meg ekörül jár belül az eszem, pl. elképzelem ahogy a párom játszik vele, vagy a fürdetés, vagy hogy próbáljuk a kóstoltatást :)


Bocs, hogy hosszú lett. Párom amúgy 2-3 év múlva szeretne gyereket. Légyszi írjon olyan, aki hasonlót átélt. Köszönöm :)


2013. okt. 21. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Valóban fiatal vagy még. De! Én 30 voltam, mikor a párommal megbeszéltük, hogy jöhet a baba. Már vágytam is rá nagyon és tudom, hogy nem szép dolog, de ha egy barátnőm, kolléganőm bejelentette, hogy babát vár, marha irigy voltam és a szívem szakadt meg. Közben pedig, ha épp késett, halálra rémültem, hogy te jó ég!, tuti terhes vagyok, biztos akarom? Végül két évet vártunk a kisfiunkra, de még pocakosan is többször megfordult a fejemben, hogy ezt akarom, valóban? Ez egy visszafordíthatatlan, életre szóló dolog. Mi lesz így az eddigi életemmel?

De amikor megszületett a fiam minden olyan természetes lett. :)

Egyébként szerintem többen vannak a kételkedők, mint akik 100 %-ig biztosak magukban a gyerekvállalás terén.

És különben is, ahogy leírtad, még úgy is van pár éved a baba előtt. Még simán változhat az érzés és mire odakerültök, egyáltalán nem lesznek kételyeid. De ha lesznek, akkor sem kell megijedni! Sokan érzik ugyanezt! :)

2013. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ nagyon jól esett. :)


Nekem is most több ismerősöm terhes, teszik fel a képeket facebookra, és kicsit irigy vagyok :) pedig nincs okom aggódni nekem is lesz csak nem most.

2013. okt. 21. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én egy 23 éves anyuka vagyok! :)

Szerintem nagyon jó,hogy ilyen érzést vált ki belőled a gyerekvállalás gondolata.Ebből látszik,hogy tisztában vagy,a dolog súlyával és komolyságával.Tudod,hogy ez egy hatalmas felelősség és emiatt ijeszt meg a gondolat.

Ez nem baj egyáltalán,sőt ha az ember lánya eldönti,hogy gyereket vállal,akkor nem árt tisztában lenni azzal,hogy az anyaság nem mindig rózsaszín álomvilág és igen is vannak nehéz pillanatok.Ezen kívül azzal,hogy az anyaság sokszor lemondással és rengeteg fáradtsággal jár.

Mindezek ellenére nincs ennél csodásabb dolog a világon. Hidd el,ha egyszer komolyan megszületik benned az elhatározás,hogy gyereket szeretnél,ez az elhatározás sokkal erősebb lesz a félelemnél.

2013. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Sok boldogságot a babához :) bátor voltál ilyen fiatalon :)
2013. okt. 21. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Igazából nem bátorság kérdése,csak nekem egész más irányt vett az életem,mint neked.

Én nem jártam egyetemre,hanem középiskola,érettségi után a párommal kijöttünk külföldre.16 éves korom óta vagyok együtt a párommal,így nem is volt kérdés,hogy ezt akarom.

Otthon összeházasodtunk,aztán már csomagoltam is,páromnak már ekkor külföldön volt munkája.A kiköltözést követően rögtön terhes lettem és jövő hónapban lesz 1 éves a kisfiunk.

Jövőbeli terveim között szerepel az egyetem is,de most jelenleg a babámra fordítom a legnagyobb energiát+ nyelvet tanulok.

A te eseted egész más,hisz te még tanulsz és amint leírtad,nem is érzed még késznek magadat a családalapításra.

Ez így természetes,nem vagyunk egyformák,kinek így,kinek úgy alakul az élete és minden megtörténik,amikor eljön az ideje. :)

2013. okt. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírom az Én esetemet. A (most már) Férjemmel 8éve vagyunk együtt, 24 éves vagyok. 3éve házasok, és most lesz 1 éves a Kisfiam.

Elvégeztem a középiskolát, letettem a nyelvvizsgát és elkezdtem dolgozni.

Mivel a Férjem és közöttem 11 év korkülönbség van, ezért tudtam hogy, őszinte leszek, de miatta sem várhatok a gyerekvállalással nagyon sokáig. Mondjuk Én meg voltam róla győzödve, hogy fiatalon szeretnék Anyuka lenni. (nyilván nem mindenkinek alakul úgy az élete, hogy ez sikerül neki).

A férjemnek már volt háza és autója, így az anyagi háttér megvolt, mivel ez is fontos a mai világban. Dolgoztam 3 évet amikor úgy döntöttünk most már jöjjön a baba.

Semmit nem bántam meg. Bár nem számítok hűű de fiatal Anyukának, azért amikor terhes voltam sokan rámcsodálkoztak :)


Szóval Én nem bántam meg. Mintha mindig is erre készültem volna. És amikor megtudtuk h úton van a baba, hááát az az érzés leírhatatlan.

Nem egyszerű ez a gyerekvállalás. A rengeteg nehézség és fáradtság ellenére ez a legnagyobb szerelem ami létezik!

Nyilván az Én esetem azért is "más", mert ha egy korombeli pasival jövök össze, akkor nem merül fel (talán) a gyerekvállalási kérdés kettőnk között még.

2013. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. okt. 23. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!