Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos! Ugyanannyi tápszert...

Sos! Ugyanannyi tápszert készítsek a babámnak, mint amennyi anyatejet szokott vacsorázni? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
mindjárt vacsoraidő van,és nekem semmi tejem nincs most, eddig csak anyatejet kapott a 3 hós babám, de most kénytelen vagyok tápszert adni,ám tanácstalan vagyok.
2013. okt. 21. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Picivel többet, hogy lásd mennyi az igénye.
2013. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy ugyanannyit, de ahogy előttem is írták többet is csinálhatsz. Had egyen annyit amennyi jólesik neki.
2013. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb szoptasd meg őt. Sokszor úgy érezzük, hohy üres az a cici, és mégis van benne nem is kevés. Esetleg azután kínáld meg tápszerrel, és ha éhes, megeszi.

Csak egy jó tanács: 3 hónaposan már nem kellene méregetni, mennyit eszik a baba. Az csak arra jó, hogy rágörcsölj. Most engedd el magad, szoptass, és majd meglátod, mi lesz a tápszerrel. Lehet, hogy nem is kell. :)

2013. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt tanácsolta a védőnő és az orvos, hogy mindig a dobozon lévő adagolás szerint készítsem el. Ha sok neki, akkor úgysem eszi meg. túletetni nem tudod!
2013. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, vegul megprobaltam megetetni cicibol, es 80 millit evett (pedig tenyleg total uresnek hittem), es most alszik.


Az utobbi idoben mar nem mertem , viszont mostanaban csokken a tejem, ezert kezdtem ujra meregetni.

2013. okt. 21. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:

ja-ja, cicidilemma :) ne aggódj, ha születéstől fogva igény szerint szoptatsz, csak úgy nem áll el és nem fogy el a tej! (ha éjszaka is van szopi, és nincs pótlás, cumiztatás - ebből eredően rossz technika, akkor patakokba folyik a tej, ameddig csak kell)

amúgy kb 3. hónapra áll be a kereslet-kínálat, ezért puhul a cici...

bezzeg, ha szoptatós-teát, szőlőt fogyasztasz ilyenkor újból megkeményedik és beduzzad a cici, még estére is!

vagy ha a gyerek hirtelen a 2-3 óránkénti evés helyett 4 órára vált, vagy 8 órát is alszik egybe - megint dagad a cici... :)

ja, és ilyenkor válik zsírosabbá is a tej, előfordulhat, hogy már 3-4-5 perc alatt is jól belakik a babád! :)

bízz a természet erejében, a nők igenis tudnak szoptatni, már több ezer éve megy (a tápszer nem olyan régi találmány) :)

ne költs tápszerre! amúgy is csak a nem kielégítő gyarapodás és az éhes sírás az intő jel!

ui: ha legközelebb is aggódsz az üres cicik miatt este, végy egy jó kis lazító meleg zuhanyt (a dekoltázsra jusson bőven fincsi meleg víz) meglátod, hogy úgy érzed, van ott tej, bőven! :)

te még 3 hónaposan is méricskéled, hogy mennyit eszik a gyerek?! :) :) jó aggódós anyuka vagy :)

2013. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj :) este kevesebb de zsírosabb laktatóbb a tej. A mellfeszülés is elmúlik és nem biztos, hogy érzed a tej belövelését. Ha van 4-5 pisis pelus, evés után megnyugszik és a súlya nem stagnál, akkor minden ok. És ne mérd a szopizásokat, ha parázol, fürdés előtt este a tiszta súlyt, akár naponta, de inkább hetente, nem kell tápszer, bízz magadban, ha nem hívj fel egy szopis tanácsadót.
2013. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hajnalban mindig sok a tejem, akar 200 milli is van egyben, es azt szepen meg is eszi a babam, de estere alig van..

Nem tudom pontosan, hohy mennyit kellene hiznia egy honapban, de most legutobb 500 grammot hizott a 2 es 3 hos statusz kozt.

Igen, egyebkent nagyon aggodos , elso babas anyuka vagyok:)

2013. okt. 21. 23:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Hajnalban mindig több a tej mert éjszaka alvás alatt termelődik főleg. Viszont a hajnali vizesebb az esti kevesebb de zsírosabb táplálóbb. Azért elég neki a 80 ml és alszik édesen mert jobban telíti mint a hajnali.
2013. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!