Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koszmó ellen az olaj bevált...

Koszmó ellen az olaj bevált neked?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hetes és koszmós a fejbőre. Babé sampont már vettem neki, de valahogy nem nagyon hozza lefelé. Szeretném meggyorsítani ezt a folyamatot, és valamilyen olajjal is kenegetni neki, hátha akkor gyorsabban eltűnne az összes koszmó. Milyen olajjal kell kenni és mi ennek a menete?

Pl étolaj jó? És fürdés előtt fél órával be kell kenni vele, majd hajmosás?


Köszönöm.


2013. okt. 22. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Az olaj nagyon nem vált be. Egyszer kentük rá a kis fejére, és olyan szinten nem tudtuk kimosni, hogy minimum egy hétig lucskos volt a haja. (Elég sok haja volt) Mondjuk ha nem nagyon van haja, akkor talán jó lehet.


Nekünk az vált be, hogy jó hosszan fürdettük, hogy kiázzon, és aztán törölközővel ledörzsöltük, annyira erősen, hogy persze ne fájjon, de azért egy kis nyomást gyakoroltunk rá.


Ez mindig bejött, ugyanis a koszmó kisiskolás korig visszatérhet, nálunk 4 illetve 5 évesen is volt.

Vagy nyáron a nagy melegben, vagy télen a meleg sapkás időszakban.


Amúgy nem kell félni tőle, semmi kórság nincs benne, a fejbőrnél nem annyira jó még a vérkeringés, és ezért a bőr nem hámlik le magától, hanem felhalmozódik. A korpához hasonló.


Egy fontos: szárazon lekapargatni tilos, mert sebes lehet tőle!

2013. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált az olaj, pedig kifejezetten sok haja van a lányunknak. A gyógyszertári napraforgóolajat használtuk. Biztos írtak fel neked ilyet a kezdő csomagban. Fürdés előtt kb. 20 perccel jól bekentem neki a koszmós részt, majd samponnal lemostam és a kifogóval határozottan megtörölgettem.
2013. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én lányomnak is sok haja van.
2013. okt. 22. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Így nézett ki csórikám az olajozás után... :) (És az hagyján, hogy hogy nézett ki, irtó rossz volt a tapintása)

első


[link]

2013. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én kenegettem olajjal, sapit húztam rá ahogy tanácsolta a védőnő, kicsit fel is ázott, de minden felesleges szöszmötölés volt, semmi nem segített...Végül a gyerekorvos felírt valami spéci kenőcsöt(szaliciles kenőcs), amivel kb. 2-szer megmostam, és azonnal eltűnt nyomtalanul! Aztán kb. 2 éves koráig a Babé sampont használtuk, ami állítólag nem hagyja kiújulni. Most 4 éves azóta semmi. Ez a kenőcs gondolom nem népszerű, mert pici babának természetesen az utolsó bármilyen hatóanyaggal rendelkező cucc, de nekünk megérte.
2013. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az én kisfiamnak is durván sok haja volt/van. már 4 hetes korában hajszárítózni kellett a haját:)

sima étolaj használt végül (a fodrászom javasolta). igaz, hogy kb 2 hétbe tellett, mire megszabadultunk a koszmótól..

fürdés előtt kb 20 perccel bedörzsöltem neki (kb egy teáskanálnyit kell csak, de azt alaposan szétdörzsölni), majd fürdéskor a fürdetőjével mostam meg és a törülközővel szárazra törültem, hogy a vérkeringés még jobb legyen. végül puha babakefével is átkeféltem a haját.

2013. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál a gyógyszertári olaj semmit sem ért, a Frezyderm koszmó elleni olaj viszont 2 nap alatt eltűntette.
2013. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekünk bevált, plusz fogkefe :) bekentem olajjal, jó sokkal, majd jóóó sok idő úlva fogkefével dörzsöltem, fésültem fel. néhány alkalom kellett, de eltűnt.
2013. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam ahogy az utolsó. Alaposan beitattam a haja tövét (az egész haját) babaolajjal, hagytam kb. egy órán át, majd egy leselejtezett fogkefével szépen feldörzsöltem. Fürdetésnél megmostam és kész. Kb. kétszer kellett megcsinálnom és teljesen eltűnt a koszmó.
2013. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

2 éves korában ismét jelentkező probélma volt nálunk, úgy hogy nagyon nem szereti a hajmosást, se hajvágást, így a koszmó eltávolítás is nagyon nehéz feladatnak tűnt.


Aztán egyik fürdetés előtt elhatároztam magam. Jó beolajoztam (étolajjal) alaposan beledörzsöltem a hajába (kb 5 percen keresztül) és még úgy olajosan egy hajfestő ecsettel "visszafelé" elkezdtem fésülni őt.


Oh!! Nagyon durván elkezdte lehozni, szerencsére nem volt neki kellemetlen mert egy mukkanás nélkül tűrte ,hogy kb 10 percen keresztül "fésülgettem" és végre-végre teljesen eltűnt!

2023. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!