Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen körülmények, okok...

Milyen körülmények, okok miatt fordulhat elő, hogy a védőnő nem engedi haza az újszülöttet?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az már nagyon a legalja kategória.

Télen nincs fűtés sem víz sem áram a lakásba.

2013. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Besárgult esetleg.
2013. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
nincs ajtó a lakáson, nincs meleg víz, nincs áram, nincs fűtés.
2013. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha nincs hova mennie, nincs biztosítva a lakhatás. Ez azért ritka, mert ezt már előre intézni szokták családvédelmis segítségével, pl. anyaotthoni elhelyezés, vagy egy másik családtaghoz költözés, aki ilyenkor sokszor az ideiglenes gyám is lesz, ha kiskorú az anya például.


Aztán lehet, hogy nem megfelelő a "ház", pl csak egy tákolt bodega az udvaron, fűtés nélkül, vagy lakókocsi stb. Ilyenekkel már találkoztam. Bár ilyen esetben is volt, hogy hazamehetett, mert beszuperáltak egy kályhát valami kéményfélével, és a nagy házban (ami már tele volt, és oda nem mehettek) volt csapvíz.

Igazából ez elég ritka, mert a családvédelmissel együttműködve, azért még terhesség alatt megoldódnak a problémák. (na persze vannak titkolt terhességek is, amikor már csak kórházból szerez tudomást a védőnő a babáról)

De alapvetően aminek meg kell lennie: vezetékes víz, fűtés, és egy nagyon minimális kelengye a babának (de ez a legkevesebb, mert össze szoktuk szedni, mert a védőnőknél és a családsegítősöknél is mindig vannak elfekvő ruhácskák, kiságyat meg általában pár nap alatt sikerül szerezni a városban valakitől, meg még egyéb plusz dolgokat is, pl. babakocsi stb.)

2013. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

2011-ben a kórházi védőnő nem engedett haza egy kisfiút a kórházból, mert a nyár kellős közepén ő "okozta" az anyukájával együtt a fél csecsemős kórterem fertőzését.

Az anyuka hazaakart jönni, mondván nehogy beteg legyen a gyereke. Közben tőlük indult az egész. Vizsgálatok ezrei mutatta ki.

A vége az lett, hogy 3 hetesen engedték ki őket, már úgy, hogy az anyuka és a rokonok a betegjogi képviselőhöz fordultak, stb..

Nagy nehezen SAJÁT FELELŐSSÉGÜKRE hazamehettek, rá két nap múlva meghalt a pici otthon.

Nem messze laktak tőlünk (3 lépcsőház). Amikor összefutottam velük, akkor sírva mondta el az anyuka, hogy a boncolási jegyzőkönyvbe bele volt írva, hogy vírusfertőzéstől kezdve mi baja volt a picinek, amit megfelelő körülmények között (kórház) megtudtak volna állítani.

Tisztán emlékszem arra, hogy az anyuka perrel fenyegette a kórházat, mert szerinte miattuk történt minden, stb.

Semmi ne lett végül belőle, mert saját felelősségre hagyta el a kórházat a gyermekkel.


Egyébként a kórházi védőnőnek kötelessége konzultálni a megfelelő orvosokkal, mielőtt véleményt ír a kórházi vezetőség felé.

2013. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Én is egészségügyi okot írtam, és az utolsó is. (mégis haszontalannak ítélték a válaszom) A többiek a környezeti körülmények szempontjából értelmezték a kérdést, én eü. szempontból.. Na mindegy
2013. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja hát nem mindegy, hogy melyik védőnőre gondolt a kérdező. A kórházi védőnő maximum eü. okok miatt nem engedi haza az újszülöttet (illetve koraosztályon lévő babáról környezettanulmányt kér a területitől, addig nem engedi haza, míg azt meg nem kapja és abban nincs benne, hogy jók a feltételek).


Ha területi védőnőről van szó, akkor általában a környezeti okok jönnek számításba, vagy esetleg hogy a szülő képes-e ellátni a feladatait (értelmi fogyatékosság, pszichiátriai betegség esetén, de ilyenkor általában kijelölnek egy egészséges gyámot, aki sokszor családtag, pl. nagyszülő)

2013. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam se le, se fel. Még csak most néztem meg a válaszokat is.

Nem sokára jön hozzánk a védőnő és kicsit izgulok.

Két dolog van, amibe félek, hogy beleköthet.

Az egyik a háziállat a lakásban, aki ugyan nem jön be (eddig sem jött) abba a szobába, ahol a baba lesz, de megválni mégsem szeretnénk tőle.

A másik a helyhiány. Úgy alakult, hogy anyuékkal kell laknunk, és elég sokan lettünk egy lakásban. A baba velünk lesz egy szobában és nagyon kicsi a szoba. Kosz nincs, de a zsúfoltság miatt néha rendetlennek néz ki a helyiség, mert sokszor nem tudok mindent azonnal elpakolni (pl. ruhaszárító a szoba közepén).

Fűtés, vezetékes hideg-melegvíz természetesen van, ahogy a babának is megvettünk már mindent az utolsó kis csetreszig.

2013. okt. 23. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
ne aggódj, nem lesz gond!
2013. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nahát ilyen esetben semmi okod nincs arra, hogy aggódj!! :)
2013. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!