Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirenddel/etetéssel kapcsola...

Napirenddel/etetéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem, másnál is előfordul, hogy csúszás van és emiatt felcserélődnek az étkezések?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl ha 1 órával később kel föl reggel a babám (8 hónapos), akkor már későn adom neki a tízórai gyümölcsöt, ma pl 11-kor ette. Most még alszik, nemsoká felébred, tehát az ebéd most következne, de nem késő ez délután háromkor/fél négykor?

Vagy 11-kor kellett volna adjam az ebédet, most meg a gyümölcsöt? Ilyenkor fel szoktátok cserélni?


2013. okt. 24. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Hát én felébreszteném reggel. Nálam fontos volt a viszonylag pontos napirend, mert csak így tudtam mindent elvégezni (nincs segítségem). Bár nálunk soha nem aludt reggel fél hétnél tovább.

Reggel 6-fél 7 ébredés, reggeli 8-ig.

10-kor tízórai

12-kor ebéd

12.30-kor alvás/csendespihenő

16.00 uzsonna

19.00 vacsora

20.00 esti rituálé, fürdés, alvás

De ez csak az én véleményem.

2013. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Én 11-kor már nem gyümölcsöt adtam volna, hanem ebédet. Mi pont ezért már elhagytuk a tízórait, mert a fiam 8-kor kel és délben ebédel, így nem igényli a tízórait. Ő mondjuk már 16,5 hónapos, de szerintem az ebéd az nem fél 4-kor van egy 8 hónaposnál sem. Én ilyenkor inkább felcserélném.
2013. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Én is felcserélném.Nekem is 8körül reggelizik,aztán 11körül ebéd,majd 14-15körül uzsi és 19kor vacsi.

Bár 1 éves már.De 8hósan reggelizett fél8körül,10kor kapott egy krémtúrót vagy joghurt vagy gyümi,aludt.Aztán ebédelt 12kor kb,majd aludt 14-15ig,aztán uzsi.Majd vacsi 20kor.

2013. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ezt mondjátok majd :)

nem is adom már neki oda, elteszem holnapra, most meg kap gyümölcsöt.

Köszönöm szépen mindenkinek!

2013. okt. 24. 15:44
 5/7 anonim ***** válasza:

de a mait még add oda mert éhes lesz!

Holnap meg 11-kor ebéd...

2013. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
2. vagyok. Ma még add oda, mert így kevés lesz a gyümölcs.
2013. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor mi vagyunk a kivételek. Én nem cserélném fel, szerintem egyáltalán nem fontos, hogy másodpercre pontosan délben kapja az ebédet, és ha már kicsit később kapja, az nem jó, akkor más kaja kell.

Nálunk, felnőtteknél sem így működik a dolog, ha picit később keltem, akkor a reggeli műzlit nem cserélem fel rántott húsra :)

Mondjuk én soha nem voltam a szigorú napirend híve, legalábbis amíg otthon vagyok a babával. Nem kell óracsörgésre kelnünk, nem kell állandóan az órát lesnünk, nem a katonaságnál vagyunk. Előfordul, hogy a babám alszik 10-11-ig, akkor kap reggelit, és akkor természetesen a többi étkezés is tolódik picit.

2013. okt. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!