Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik 3 hetes babátok...

Mennyit alszik 3 hetes babátok? Milyen a napirendetek?

Figyelt kérdés
Nekem az aproblémám hogy napközben nam akar aludni 30 40 percnél többet egyszerre(jobb esetben. Néha csak 10 perc.) Rajtam elalszik de ha leteszem felébred . Így egész nap nem tudok semmit csinálni mert szinte mindig kézben van. Tejem van elég sztem nem éhes. Igaz kicsit hasfájós ezért nem is hagyom sírni mert gondolom fáj neki. Mit csináljak hogy nagyobbakat aludjon egyszerre?
2009. nov. 13. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Basszus, 3 hetes babának nincs még napirendje! 6 hét a gyermekágy, mit akarsz csinálni, nagytakarítani? Hát ha rajtad alszik a gyereked, akkor rajtad alszik, könyörgöm Rád van szüksége, olyan picike még... Hidd el, visszasírod majd, amikor már nem akar a kezedben lenni... Hagyd úgy aludni, ahogy neki jó, az enyém sem aludt, csak minimálisat napközben. Feküdj mellé, simogasd, és amíg alszik addig olvass, tévézz, aludj. Vidd sétálni, a levegőn jókat tudnak aludni, neked is jót tesz. Vagy tedd ki az erkélyre, udvarra aludni, ahol rálátsz, és közben tudod a dolgod csinálni. Később (6 hetes kora után) vegyél egy pihenőszéket, tedd bele, állítsd majdnem fekvő helyzetbe, de azért minimálisan döntve, ő is élvezni fogja, mert kilát. Abban viheted oda, ahova csak akarod, amíg csinálod a dolgod, addig ő nézelődik.

Vagy választhatod a másik utat: tedd be a kiságyba, amikor úgy te úgy gondolod, h alvásidő van, bőg legfeljebb fél-1 órát, úgyis kifárad és elalszik, majd megtanulja, hogy hiába sír, anya nem segít.

2009. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Első voltam. Bocs, ha erősre sikeredett a válaszom. Szóval: a napirend csak később alakul ki, kinél mikor, attól is függ, hogy anyatejes és igény szerint eszik vagy tápszeres és meghatározott időnként. Egy igény szerint etetett babával kicsit később alakulnak ki dolgok (bár nekem szerencsém volt, kb 2 hónapos korára belőtte a 3 óránkénti evést óramű pontossággal), de előbb utóbb minden babának lesz. Tudom, addig kicsit olyan, mintha káosz lenne, én sem hittem el, h jobb lesz, de az lett! :)

Délelőtt, két szopi között menjetek sétálni, déli szopi után is kiteheted levegőzni, a maradék időben pedig dajkáld. Ne félj, ilyenkor még nem szoknak kézbe. Úgy imádtam, amikor rajtam szuszogott, most 1 éves, és ha olyanja van, akkor megpuszilgatni alig tudom, mert rohan a dolgára :). Szóval kitartás, hagyd, hogy a baba alakítsa magának a dolgokat (nyilván keretezni neked kell, fürdéssel, esti altatással stb), sokkal jobban jársz, mintha Te próbálnád ráerőltetni az általad kitalált menetrendet.

2009. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1.válaszoló! Igen, elég erősre sikerült a válaszod. A tapasztaltabb anyukák sokszor azt gondolják, hogy ezeket alapból tudni kell. Már én is sok mindenről azt érzem, de nem így van. Én első babás anyuka vagyok, 2,5 hós a picim.

Az első 6 hétben sokat sírtam, de nem a depresszió miatt, hanem mert mindenki támadott: miért nem 3 óránként eszik, le kell tenni a kiságyba, el kell lennie egyedül és utána tudnia kell egyedül aludni. Ha nem alszik, tedd a babakocsiba, told ki az utcára és alszik. Ne menjetek sehova, kell a napirend a gyereknek. Frászt. Az én gyerekemnél semmi sem működött.

Összevissza evett, ahogy éhes volt, úgy adtam neki (volt, amikor nem, más volt a baj-hasfájás-, de én nem tudtam akkor is kapott). Volt, hogy letettem a kiságyba hátra, ordított, nem aludt, még nem nagyon látott tisztán, nem kötötte le semmi, ordított. Babakocsiban nem maradt.

Aztán tesztelgettem mit szeret. Rájöttünk, hogy hason szeret lenni, háton nem. Babakocsiban is!

Az evést szépen beállította magától 2 hós korára 3 óránként, de ez sem maradt így, mert mostanra kitalálta, hogy nem kell, csak 4 óránként. Éjszaka eddig úgy kelt, h. 7-kor feküdt, majd éjfél, 3 óra 6 óra, de most már azt is meggondolta :) 1 óra, 5 óra. Szóval többet alszik.

Már most úgy csináljuk, hogy napközben ha látom álmos leteszem a hasára, cumi a szájába és egyedül! elalszik. Néha igényli, hogy szeretgessem, szívesen megteszem és akkor az ölemben alszik el. Este ugyanígy, hasra, cumi, alvás!

De, tudom, hogy nem biztos, hogy mindig így lesz, lesz még fogfájás!

Szóval kedves kérdező, sajnos csak a türelemre tudlak biztatni. Hamarosan alakul magától napirend valamelyest.Először lehet csak a napnak egy része, aztán több is. A babáinknak bele kell szokni a világba, meg kell tanulniuk itt mindent, az evést, az alvást, a másokhoz való alkalmazkodást és még sok minden egyebet, amire nem is gondolnánk. Eleinte én sem tudtam semmit sem csinálni. Általában most sem :). Nem mentem wc-re sem, mert nem akartam sírva ott hagyni.

Kicsit hosszúra sikerült, remélem az én tapasztalataimmal segítettem valamicskét.

Kitartás! :)

2009. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint ha magamat olvasnám 1,5 hónappal ezelőttről! :-)

Nálunk uez volt a helyzet! Első babás vagyok én is és mindent a legjobban szerettem volna csinálni, ehelyett minden csak rosszabb lett! Már a 2. héten azt mondta a gyerekorvos, hogy márpedig napirendnek lennie kell! Én meg csak sírtam (nem a doki előtt), hogy a mi gyerekünk kivétel minden alól, mert nem alszik napközben! Az éjszakákkal nem volt baj, max. 2* ébredt, de mivel napközben két szopi között csak sírt, így totál kiborultam! Azt hittem én csinálok rosszul mindent, ráadásul hasfájós lett és 1 hét után már nem aludt hanyatt sehol sem (ja, Lányom a kiságyat is utálta!). Aztán egyszer hasra tettem és akkorát aludt! Persze nem a kiságyban, hanem a mellkasomon. Eltelt jó pár hét és éjjel is rajtam aludt, mert ahogy betettem a kiságyba, üvöltött! Már csak 1* kelt hajnalban, aztán egyik hajnalban nem cicire tettem, hanem a kiságyába, mert ki kellett mennem wc-re. Mire visszaértem, aludt tovább! Aztán egyre hamarabb kezdett el mocorogni rajtam - gondolom kényelmetlen volt már neki, így egyre korábban tettem az ágyába - evés nélkül! 2 hete pedig már a kiságyában alszik éjjel! :-)

Mindezt csak azért írtam le ilyen hosszan, hogy nehéz az első pár hét, de a baba érzi ha stresszelsz! Nekem 3 hét után jött el az a pont, hogy azt mondtam magamnak egyik reggel: elég! Lesz ahogy lesz, Őt azért szültem, hogy boldoggá tegyem, tehát nem érdekel mikor lesz napirendünk és milyen, csak a Lányom boldog baba legyen! Onnantól látványos javulás állt be mindenben, szépen hízik, szépen alszik és mosolyog meg gőgicsél, sőt 1 hete már átfordul hasról hátra is! Szóval nagyon érzik, hogy milyen hangulata van anyunak, ezért nyugodj meg és ne siettess semmit! Inkább cipeld a fenekét, én is ezt teszem a mai napig, ha igényli! Ha pedig rajtad akar aludni, hát aludjon! A lakás megvár, de a gyermeked hamar felnő és bánni fogsz minden percet, amit idegeskedéssel tölöttél! Kitartás! :-)


2 hónapos Nagylány anyukája

2009. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy igazatok van . Nekem sem a nagytakarítás hiányzik, de van még egy 2év 9hónapos fiam akivel szintén kellene foglakoznom sőt ennünk is kellene néha valamit stb.és így nagyon nehéz ha a pici folyton a kezemben van. Imádom fogni nem az a baj de ha mást kellne csinálnom és nem tudom letenni mert sír az nagyon rossz.Max 4-5 órát alszom azt is több részletben napközben nem tudok semmit pihenni és nagyon fáradt vagyok. Úgy gondoltam én rontottam el mert másoktól azt hallom hogy az ennyi idős gyereke csak eszik és alszik.Azt is tudom hogy nincs még ilyenkor "napirend" csak arra voltam kiváncsi hogy alakul egy napotok.
2009. nov. 15. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Latom , ez mar egy regebbi kerdes, de a kesobb hasonlo problemaval szembesuléo anyukaknak talan segitseg lehet...nekunk 5 hetes a kisfiunk, es probaltuk ugy csinalni, hogy nagyjabol 3 orankent eszik. valamilyen napirendje mar kialakult, de ne panikoljatok, ha esetleg a Ti babatok nem hajlik a napirend fele...majd idovel kialakitja sajat maganak. Ha addig probalgatnad, akkor probald azt csinalni, hogy etetes, pelusozas, beteszed a kisagyba , hatha elaltatja magat...ha nem, akkor cumi proba, de elvileg 1 orat fent van a szopi utan..ha ugy sir, hogy semmit sem tudsz csinalni egesz nap tole, akkor javaslom a hordozo kendot..veszmegoldas:) beleteszed a babat es egy perc mulva alszik. igy tudsz fozni, mosni, takaritani. kedves 1. valaszolo..tudom, hogy mar 2 ev eltelt, de szerintem kicsit gondolkozz magadon es a stilusodon...lehet, hogy te szenvedtel a szules utan es minden bajod volt, de nem mindenkivel van ez igy..nekem kb a verzesen kivul semmi jele nem volt mar masnap sem, hogy szultem..
2011. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!