Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok, ha elfogy a...

Ti mit csináltok, ha elfogy a türelem?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák, arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan kezeli az olyan helyzeteket, amikor elfogy a türelme úgy mindennel, a gyermekkel szemben is. Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy ne kiabálás vagy méreg legyen belőle? Mondok egy példát, elég friss :) Náthás vagyok, tehát eléggé bágyadt, ingerlékeny, semmi nem jó állapotban :) Ilyenkor mindenre ugrok, minden kiakaszt.
2013. okt. 26. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
attól függ, h kivel szemben fogyott el a türelmem. Ha a párommal, akkor leüvöltöm a haját és elmegyek kutyát sétáltatni. Ha anyóssal, akkor elmegyek kutyát sétáltatni is leüvöltöm a férjem haját. ;) Ha babával, akkor beteszem a kiságyba olyan gyengéden ahogy csak kitelik tőlem, és kimegyek rágyújtani. Másból nem szokott elegem lenni, mások nem fogyasztják ekkora hévvel a türelmem. :)
2013. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Önuralmadat fejleszd.
2013. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem sikerült befejeznem rendesen a főkérdésben.. szóval ha a gyerek felé fogy el a türelem, akkor mit szoktatok csinálni? Én egy birkatürelmű ember vagyok alapvetően, de vannak olyan szakaszok, amikor nincs semmi segítségem, a férjem csak későn jön haza a munkája miatt, egész nap a gyerekkel vagyok, és eljön a pillanat, amikor azt érzem, hogy elég! Szusszanni szeretnék. De nem lehet, mert tudom, hogy szüksége van rám, nem tehetem le sírni. Ugyanakkor belülről meg feszülök, és üvölteni lenne kedvem...
2013. okt. 26. 10:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt most kinek írtad?
2013. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Tedd le nyugodtan. 5 perc sírástól semmi baja nem lesz. Vegyél nagy levegőt és kezd elölről azt ami felbőszített. Engem az altatás szokott kiidegelni, amikor már egy órája ringatom a 11 kilós babámat, járkálok vele, hintázunk az ikeaszékben, énekelek neki, hümmögök, mesélek és SEMMI nem használ. Na olyankor berakom a kiságyba, elmegyek iszom egy pohár vizet, szusszanok és utána kezdem elölről.
2013. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon ideges leszek (engem is az altatás tud felbosszantani,ha éppen nagyon fáradt vagyok amúgy is) akkor vagy elviszem sétálni,így ő is,én is friss levegőn vagyunk,így gyorsan megnyugszom,vagy beteszem az ágyába pár percre,kimegyek a szobájából,arcot mosok,vagy csak veszek pár nagy levegőt,és úgy folytatom újra.szerencsére elég türelmes vagyok vele,és az esetek nagy részében nagyon jó baba,de néha mindenkinél elszakad a cérna.
2013. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
magneB6
2013. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akut esetben:

1. beteszem a kisszobába és kimegyek szusszanni egyet a nappaliba, akkor is ha sír. Főzök egy kávét, engem már az illata is megnyugtat. Mire lefő teljesen, jobb szokott lenni.

2. Előveszem Vekerdy írásait. mindig erőt merítek belőle!


Krónikus esetben:

2-3 hetente van egy olyan "elegem van" napom, beokallok. Ilyenkor amikorra leghamarabbra tudok, beszervezek egy gyerek nélküli sétát, 1-2 órát vásárolok, ilyesmi. És amíg ez el nem jön, akkor addig erre gondolok és tervezek, hogy mit fogok csinálni :)))

2013. okt. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
A gyereket soha nem büntetem azért, mert én besokaltam. Neki sincsenek egyforma napjai. 1x volt olyan, hogy bementem a fürdőbe, magamra zártam az ajtót és kiabáltam egy nagyot. Mióta heti 2x jógázni járok, mintha megtízszerezték volna a türelmemet. Ha érzem, hogy feszült vagyok, igyekszem délelőtt nagyot sétálni a gyerkőccel és délután aludni vele egyet. Nálunk idejét nem tudom mikor volt sírás vagy hiszti, ami egy öleléssel kedves szóval ne múlt volna el. 16 hónapos a fiam.
2013. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és együtt alszunk el délután és este is mesére. Nincs ringatás meg ilyenek, ebéd, szopizás és összebújva alvás, akár mennyire is nyűglődött én mindig ölbe veszem és megnyugtatom, suttogva beszélek hozzá, simogatom ettől én is lenyugszom. Amikor hagytam magam felhúzni, ő is még jobban csinálta, lepontoztátok, de lehet az önuralmat és kell fejleszteni. A gyerek nem tehet róla, ő a határait próbálgatja,így tanulja meg mit lehet és mit nem, hogyan reagál a cselekedeteire a világ.
2013. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!