Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám miért méltatla...

7 hónapos babám miért méltatlankodik egyfolytában? (többi lent)

Figyelt kérdés
Marci babám 11.03.-n lesz 7 hónapos. Egész nap sír,vinnyog,nemtetszését fejezi ki. Nagyon ritkán van jó kedve. Ha leteszem a a játékai közé elkezd hümmögni,ami egy idő után (kb.5perc) átmegy sírásba,ha felveszem szintén ugyanez,csak akkor meg menne vissza a játékihoz. Le szoktam mellé feküdni,de az sem jó.Már semmit nem tudok tőle csinálni,se főzni,se takarítani,se enni,szóval semmit.Tud már kúszni,sőt már mászik is néhányat,tehát a játékait eléri,így az sem lehet probléma. Konkrétan mindent utál már.Ha csinálnám a dolgom,és viszem/ném magammal a pihenőszékbe,az sem jó,ott is kb. 5 perc után elkezd bőgni.Nagyon fárasztó egész nap ezt hallgatni,és sajnos egyedül vagyok vele 0-24 órában,mert a párom külföldön dolgozik.Ez megy már 1 hete,és kezdem azt gondolni,hogy valami baj van vele.Fogyóban a türelmem. Ti mit tanácsoltok? Sírni hagyás kizárva.

2013. okt. 27. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Vigasztaljon a tudat,hogy a lányom lassan 13hónapos és fél éves korától csinálja ezt.Egész nap nyervog,sokszor hisztizik(leteszi a fejét és sír,pattog a fenekén,vergődik)...És ő már mászik is régóta,áll is jó ideje.Állandóan a fenekembe van és ott is nyávog.Ritka a jó nap,mikor egy nyávogás sincs.

És én nem is törődök vele,nem cipelem magammal,nem veszem fel mindig.Ha túlzásba viszi,megy a kiságyba pihenni.Ott kitornázza magát,magyaráz és vagy alszik,vagy amig nem sir és kiabál,addig pihen ott.

Mást nem tehetsz,mint hogy hagyod sírni,mert mint látod,nem vezet célra az sem ha eltereled a figyelmét.Fogni és sétálni meg gondolom nem akarsz vele egész nap...

2013. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is volt, de később kezdődött. Nem volt jó semmi, se a játék, se ha békén hagytam magában, nem szerette ha házimunkát csinálok, semmi nem volt jó. Mivel nem volt segítségem, mindenképpen kellett főzni, takarítani, mosni... kevesebbet foglalkoztam ezzel, és egy idő után feltalálta magát egyedül is. Mióta bölcsődébe jár, teljesen megszűnt ez a méltatlankodás, valahogy sokkal barátságosabb lett. Igazából nem tudom miért volt, csak azzal magyarázzuk, hogy 3 hónapos korától nagyon sokat utaztunk vele, repülőn, hajón, vonaton, mindenhol, és imádta. Mindenkire mosolygott, nem volt beteg, nagyon fejlődött (6 hónaposan stabilan ült, 7 hónaposan állt). Aztán olyan 1 éves kora körül már nem utaztunk annyit, és akkor lett morcos, persze lehet, hogy csak belemagyarázom, de nincs más magyarázatom.
2013. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kedves kérdezö, szeretnélek megkérdezni, hogy javult-e nálatok a helyzet, jobb lett-e valahogy ? Azért kérdezem, mert nálunk a héten kezdödött el detto ugyanaz amit írtál (a fiam most lett 7hós) és már most totál kivagyok, mind idegileg, mind fizikailag nem bárom már. Szeretném tudni, hogy van-e remény a javulásra, vagy ötlet ami esetleg nálatok bevált?

Nagyon köszönöm, (egy elkeseredett anyuka)

2014. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lehet hogy a levegő minősége nem tettszik neki. Ez gyakran okozza a babák sírását, mert a por irritálja a légutaikat.

Mi felnőttek nem vesszük annyira észre, látni is csak a besütő napsugárban lehet ellenfényben a keringő porszemeket.


Ez a porszívózástól van. A porszívó szétfújja a lakásban a porzsákon átszűrt finom port ami beeszi magát mindenhova és visszaáramlik a levegőbe. A szellőztetések pedig nem távolítják el.


Tehát nem szabad egyáltalán használni a porszívót, vagy csak nagyon szeles napokon kereszthuzatban. Sokat kell törölgetni és szellőztetni, ki kell vinni a poros dolgokat a lakásból és párologtatókat kell betenni. Ettől pár nap múlva már javulni fog a helyzet.

2014. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!