Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor ti hogy viselkedtetek...

Ilyenkor ti hogy viselkedtetek/viselkednétek?

Figyelt kérdés

Azért írom ebbe a témakörbe,mert inkább anyukák válaszára lennék kíváncsi.

A családom szerint rossz,sz.r anya vagyok,mert máshogy csinálom a dolgokat,mint ahogy ők gondolják vagy ők csinálták.

Nem tudom,hogy hagynom kéne,mondogassák csak és egyik fülemen be,a másikon meg ki,vagy pedig mondjam meg nekik egyenesen,hogy hagyjanak minket békén?!


2013. okt. 27. 10:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azért ebből nem sok mindent tudtunk meg.

Konkrétan mik azok a dolgok, amiben nem értetek egyet?

Mert nem mindegy.

Ha mondjuk alap dolgokat nem úgy teszel, ahogy kéne, tehát mondjuk szeles időben nem adsz a gyerekedre sapkát, akkor igazuk van, meg kéne fogadni a tanácsukat.

De ha mondjuk időnap előtt olyan dolgokkal akarnák, hogy etesd a gyerekedet, amiről tudod, hogy nehéz a gyomrának, de ők régen ezt adták, akkor egyik füleden be, a másikon ki.

2013. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Semmi komoly dolgok.

Pl. hogy miért nem küzdök a tejért,miért adunk neki tápszert (egy csepp tejem nem volt).

Hagyjam sírni a kiságyba,ne vegyem fel,nyugodjon meg magától.

Tanuljak meg főzni,mert beteg lesz az üveges bébiételtől (???).

Ne menjünk vele sokszor kávézókba/étterembe/vendégségbe/babás programokra,legyünk inkább otthon (a barátnőimnek is hasonló korú babái vannak,napközben velük találkozunk).

Nem normális,hogy átalussza az éjszakákat és ne legyen külön szobába,fektessem magunk közé.

Még rengeteg ehhez hasonló dolgokba szólnak bele,mondván,hogy "fiatal vagyok,majd ők segítenek".

De amíg nekünk ez így jó,addig ezen nem változtatunk.

2013. okt. 27. 10:25
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Egy dologban igazuk van

TANULJ MEG FŐZNI

Az a gyerkőc hamar felnő,és 1-2 évesen nem adhatsz neki csak olajban kisült csirkefalatkákat sült krumplival !!!

Addig próbálkozz a főzéssel amíg még nem eszik belőle.ÍGy gyakoroolhatsz ..és amikor már enni fog mindent jól fog menni a főzés !

Amúgy mennyi idős a babád ??

A párodnak-férjednek sem tudsz főzni ? Vagy az alapok ( leves,pörkölt ) azért megy ???

2013. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Úgy csináld, ahogy nektek jó. Vissza szoktam kérdezni, hogy gyereke van/volt? Akkor nevelje ezt. A ti gyereketekkel ez most a ti feladatotok. Ha megsértődnek, így jártak, majd megszokják. Mondjuk a tejért küzdhettél volna, nem lett volna szabad feladnod, ebben igazuk van. Ha egyenlőre átalussza az éjszakát, örülj neki, a fiam mellettünk alszik a kiságyában, hordoztam és szoptatom 16 hónapos. Tudok főzni, de max szombaton szoktam, mert a fiam tej és tojásérzékeny, neki minden nap főzök, magunknak rendelem a kaját, mert ennyi felé nem vagyok hajlandó főzni. Mond meg egyenesen, mert nem fognak békén hagyni.
2013. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nincs időm főzni,inkább a picivel vagyok az alatt az idő alatt,amit a konyhában töltenék.

3 hónapos.

A férjemnek se főzök,vagy étteremben eszünk,vagy rendelünk valamit.

A nagyon alap dolgok mennek (rántotta,palacsinta,különböző saláták,stb),de azokat se készítem el túl gyakran.

A szoptatást nem szerettem volna,úgy voltam vele,hogyha lesz tej,megpróbáljuk.Szóval nem lettem depressziós azért,mert nem sikerült.

2013. okt. 27. 10:53
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Szard le őket.

Én ugyan tudok valamennyire főzni, de soha nem főzök, konkrétan nem emlékszem mikor főztem utoljára. 2,5 éves a fiam, semmi baja.

2013. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem miért mumus a tápszer? Annak van, aki valamilyen okból nem tud szoptatni.

Ez a sok ősanya.

2013. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

" Nincs időm főzni "

Most komoly ? ÉS amikor a gyerek után kell majd szaladgálni akkor mi lesz ?

ÖRegem..étterem-rendelés.Ha a párodnak meg neked jó hajrá !! De nehogy már majd később,mikor nagyobb lesz a gyerkőc akkor is rendelsz mert neked nincs időd

Basszus.ha csak egy milánóit összedobsz fél óra..Nah..most azalatt a gyereket magad mellé rakod a pultra hordozóban..ennyi

Inkább vele töltöd az időd főzés helyett...tipikus "lusta vagyok főzni" mobdat

Erőltesd már meg magad

A gyerekednek se adhatsz 2 éves koráig üveges ételt,mert nincs időd.Ugyan már

2013. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Utolsó: nem lehet minden nap bolognai és a főzésnél több időt vesz el az előkészület és a romeltakarítás. Esetleg az irigység beszél belőled, hogy egyesek megtehetik, hogy rendelnek? Amúgy elárulom, mi jobban jövünk így ki: nincs nagybevásárlás( a fagyóban mindig van falusi csirke és a disznóvágásból hús), a férjem nem felejti reggel a hűtőben a kajáját, és nincs kidobandó maradék.....ja és az időről nem is beszélve, hogy délelőtt a tűzhely helyett sétálunk és friss levegőn vagyunk. 3 hónapos baba mellett meg igenis a babával foglalkozzon az anyuka.

Az anyatejről: óriási tévedés, hogy akinek megy annak magától csak úgy ömlik....ezért szoptatnak kevesebben, mint amennyien valóban tudnának és a legtöbbet ezzel lehet adni a gyerkőcnek élettanilag és érzelmileg is. De ez nem ide tartozik.

2013. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Na mondjuk a nincs időm főzni egy 3 hónapos mellett nekem meredek :D Ez kissé hihetetlen,mert őt ha beteszi pihenőszékbe,nem megy ki belőle... Főzni igen is meg kell tanulni,a minimumokat legalább,mert nem lehet mindig bébiételt adni a kicsinek és ki tudja meddig van pénz rendelni is ételt...

Ezektől nem vagy rossz anya,csak mostanában sok a lusta nő és mindent ráfog arra,hogy a kicsivel törődik.Én megfőztem míg alszik,most is akkor főzök,takarítok.Vagy jön utánam és ennyi.Ez szerintem nem kifogás,egy gyerekre sem kell annyit figyelni,hogy egy húslevest vagy pörköltet ne lehessen feltenni.

2013. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!