Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányunk 5-én lesz 1 éves.3...

Kislányunk 5-én lesz 1 éves.3 napja feláll egyedül, és csak áll. Mikor várhatom, hogy megteszi az első lépéseket?

Figyelt kérdés

6,5 hónaposan mászott, 7 hónaposan felállt, 8 hónaposan már kapaszkodva lépegetett. 1 hónapja néha-néha elengedett kézzel megállt, és pár napja pedig egyedül feláll guggoló helyzetből. Mikor számíthatok arra, hogy megteszi az első lépéseket?

Egyébként hogy kell ezt elképzelni? Először egyet lép, aztán lehuppan, majd egyre többet? NÁlatok hogy alakult?


2013. okt. 27. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Kicsit másképp csinálja mint az átlagos gyerekek.

Azért kapaszkodás nélkül általában már azután állnak fel, ha már elég biztosan járnak.

ìgy bármelyik percben elindulhat.

2013. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor hogy járnak ? Állnak valahol kapaszkodva, elengedik azt és elindulnak? Vagy hogy? :)
2013. okt. 27. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónaposan kezdett kúszni, 10,5 hónaposan mászni, 11 hónaposan állt fel, 1 évesen kezdte tologatni a székeket. 15,5 hónapos 1,5 hónapja kéri, hogy vezessük, egyedül a múlt héten tett meg 4-5 lépést. Elengedte az ágyat és odalépkedett hozzám. 18 hónapos koráig ráér elindulni. Elég gyors a lányod mozgásfejlődése.
2013. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kíváncsi leszek, hogy fog alakulni. Nagyon izgalmas. :)

A ruhaszárítónk gurulós, úgy tolja maga előtt, hogy alig győzök utána menni. Remélem ez nem baj,mert olyan, mintha járássegítő lenne. Azt meg ugye sokszor tiltják.

2013. okt. 27. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, úgy indulnak el, hogy állnak kapaszkodva és elindulnak egyszercsak :)

Az én lányom 10 hónaposan állt fel, és egyből kapaszkodva lépegetett a bútorok mellett. Az első szülinapjára kapott egy bébitaxit, azt kezdte el tologatni egyik nap, úgy, hogy belekapaszkodott, este már maga sétálgatott. Úgyhogy a ruhaszárító miatt ne aggódj, hadd gyakoroljon... Előtte lévő hetekben tett pár lépést önállóan, de 4-5 lépés után lehuppant.

Úgyhogy mivel már hónapok óta kapaszkodva lépeget, valószínű, hogy nemsoká elindul. Bár nekem a környezetemben az a tapasztalatom, hogy akik korán kezdték a járás előtti mozgásformákat, azok az elindulással többet várnak. 8-9 hónapos elindult a baba, de később indult el végül, mint az én lányom. Ami nem csoda, mert mindenre meg kell érni, és a járás azért sok erőt és egyensúlyérzéket, idegrendszeri érettséget igényel.

És azt is észrevettem, hogy a lányom mikor felállt 10 hónaposan, egyből lépegetett, teljesen stabilan. Míg aki korábban, azok sokkal bizonytalanabbak voltak, összecsuklanak sokszor. Pl egyik barátnőm kisfia 7 hónaposan felállt. Most 10 hónapos, de feleolyan stabil sincs, mint ennyi idősen a lányom.


Ezt csak azért írom, hogy akkor se keseredj el, ha még várat magára az elindulás, mert mindegyik baba máshogy fejlődik, nem lehet előre megjósolni hogy lesz. Egy biztos, hogy szépen fejlődik, rengeteg ideje van még (a nagykönyv szerint) és a leírtak alapján szerintem már nem kell sokat várni! :)

2013. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. okt. 27. 19:11
 7/7 A kérdező kommentje:

Megírom mi történt, hátha másnál is aktuális a korábban felvetett kérdésem. :)

1 hete megtette az első lépéseket a kislányunk. Akkor volt 1 év 1 hetes. :)

Azóta nagyon sokszor felállt guggoló helyzetből, és elindult, eddig 8-9 lépés volt a max. utána lehuppant. :)

2013. nov. 19. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!