Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem oltatta be a babáját...

Aki nem oltatta be a babáját Rota-vírus ellen, az miért nem tette?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert a kötelezők is épp eléggé megterhelik a kis szervezetét, nem szeretném ezt fokozni. Az anyatej védő hatásában jobban hiszek.
2013. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt mert baromi drága és nincs rá pénz, másrészt bőven elég a kötelező védőoltás.

Sok ajánlott védőoltás csak üzleti fogás (pl. influenza elleni oltás).

2013. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
Mert azt se tudtam, hogy van ilyen, se az orvos, se a védőnő nem mondta.
2013. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
6%

Eszembe sem jutott volna,nem beoltatni!

Elég felelőtlennek tarom azt,aki nem oltatja be.

Az meg hogy nincs rá pénz,milyen kifogás már??

Hát a semmire vállaltak gyereket,vagy mi???

2013. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Azét, mert csak néhány (de lehet, hogy csak egy) ROTA törzs ellen véd, és van még kismillió, ami ugyanilyen betegséget okoz, ráadásul mindezt marha drágán. Ha pedig véletlenül kihányja (hiszen szájon át adandó), akkor volt egy 20ezer Ft-os hányás... Jó dolog a védőoltás, van néhány igazán értelmes választható is (pl. az agyhártyagyulladás elleni, vagy a kullancs-encephalitis elleni), de a ROTA tipikusan gyógyszeripari lehúzás (mint pl. a HPV elleni is, ami szintén csak két törzs ellen véd, ráadásul nem csak a HPV okoz méhnyakrákot)... Egészségügyis vagyok, szóval még azt sem mondhatni, hogy laikusan állok a témához.
2013. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%
Azért mert nem mérgezem a gyerekem direkt. Én eleve nem használok nem veszek olyan dolgokat amit reklámoznak. Gyógyszert, oltást pláne nem! Ugyan miért reklámoznak dolgokat érdemes belegondolni? Ki akar jót??Hát a gyógyszergyárak nem! (egyébként semmi mást sem veszek, amit reklámoznak, nem vagyok hajlandó reklámköltséget megfizetni:)
2013. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Csak az egyik válaszadónak: én meg a folyton oltókat tartom felelőtlennek, szegény gyereket saját akarata ellenére mérgezik olyan dolgokkal, amikről hosszú távú hatás még egyáltalán nem ismert.

Ha nincs a válaszod én sem írom le a véleményem!

2013. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem volt rá 50 ezrünk. Nem vagyok oltásellenes, a többi nem kötelezőt beadattuk. De nekem a Rota elleni oltás valahogy marha drágának tűnik ahhoz képest, hogy nem véd 100%-osan. Ugyanúgy megbetegedhet a gyerek, vagy elkap egy olyat ami ellen nem adott védettséget a vakcina. Ráadásul én még soha nem találkoztam rotás gyerekkel a családunkban. Pedig vagyunk néhányan. Ha mégis elkapja majd a fiam, nem fogom megvárni míg itthon kiszárad.
2013. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki milyen okos! Aki beoltatja az is jót akar, aki nem oltatja az is. Van akinek tényleg nincs rá pénze! Borzasztó ellenséges válaszok vannak. Objektív válasz talán nem is volt.

Én beadattam mindket gyerekemnek, mert a kapott infók alapján így láttam jónak. Lehet, hogy jőt tettem vele, lehet, hogy rosszat, de laikus vagyok, mint itt a válaszadók zöme.

2013. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
Akik nem oltatják be örüljenek hogy még nem jártak a korháznak azon az osztályán ahol a rotával fertözött kisgyerekek, anyatejes csecsemők vannak. Ha látnátok egy percig nem gondolkoznátok rajta hogy beadassátok-e.
2013. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!