Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire szoktál besötétíteni...

Mennyire szoktál besötétíteni délutáni alváshoz a babádnak?

Figyelt kérdés
Éppen csak, közepesen, majdnem teljesn sötétre vagy teljesen.
2013. okt. 27. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább közepesen, a redőnyt húzom le olyan lyukacsosra. Nem akarok nagyon sötétet, mert ha felébred hirtelen nem tudja, hogy éjszaka van vagy délután. Legalább is engem nagyon idegesít ha nappal úgy alszok, hogy teljes a sötétség, ezért gondolom, hogy őt is zavarja. Mondjuk mindegy mert így csináljuk és kész. :D
2013. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2013. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves priviíró, erre csak akkor tudok válaszolni, ha tudom, mivel kapcsolatos.
2013. okt. 27. 17:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Semennyire, csak éjszakára engedem le a redőnyt, azt is csak azért, mert nyáron ahogy feljött a nap, kipattant a szeme, így legalább tovább aludt.
2013. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
sötétítő van. Ablak előtt kint lámpa. így nappal igazából majdnem hogy világos van, éjjel meg lát ha megébred.
2013. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gabszem ***** válasza:
hát közepesen. nálunk reluxa van és az nem sokat sötétít.
2013. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Nem sötétítek be, van egy 5 évesem, aki nem alszik napközben, s sokszor a pici a hintában alszik el, a nappaliban, ahol mi is vagyunk. Nem zavarja a fény. Kint is elalszik annak ellenére hogy világos van.

2013. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én lehúzom a redőnyt, az időjárástól függ mennyire lesz sötét. Verőfényes napsütés esetén közepesen sötét van a szobában így, teljesen látható, kivehető minden.

Egyébként én azt olvastam, hogy sötétben sokkal pihentetőbb az alvás, mert a zárt szemhéjon keresztül beszűrődő fényt érzékeli a szervezet, aminek hatására leáll a melatonin termeléssel, tehát éberebben és kevesebbet alszik az ember tőle. És az én lányom így is olyan keveset alszik, hogy próbálok minél többet kihozni belőle...

Amíg baba volt és sokat aludt, addig nem sötételtem egyáltalán. Akkor szoktam rá, amikor délután egyszer kezdett aludni, és kínszenvedés lett az altatás, sötétben ment csak...

2013. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sötétítő függönyünk van csak, azt húzom be, ha egyébként besütne a nap. Nem jó alvó, biztos jobb lenne a sötétebb szoba, de nem a miénk a lakás, redőnyre nem akarunk költeni.
2013. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen sötét van nappali alvásnál is nálunk. Lehúzom a redőnyt.
2013. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!