Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extra sírós babák történeteire...

Extra sírós babák történeteire lennék kíváncsi? Mikor múlt el? Hogy telt egy napotok 2 hónapos korában?

Figyelt kérdés
Vígasztalódni jöttem...azén babám semmit sem csinál csak ordít! Izzadtra üvölti magát folyamatosan egész nap. Nappal nem alszik csak a kendőben, éjjel szerencsére csak szopni kel fel de a nappal az rémálom mert csak visít.....egészséges amúgy volzunk kórházban is már emiatt de én már megkattanok ettől és a 20 hós tesó is
2013. okt. 30. 15:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs a sok hibáért csak most is épp ringatom
2013. okt. 30. 15:46
 2/9 A kérdező kommentje:
bár így is ordít sajnos...
2013. okt. 30. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
hatha vigasztal azen babam 2 hos lessz es sokat sir ,meg este is.van hogy egesz delutan kezbe van,este csak rajtam alszik ha leteszem uvolt.mar nagyon varom hogy vege legyen a hasfajos korszaknak.valoszinu a tied is hasfajos nem?
2013. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mi is állandóan hurcoltuk a lányomat.Aki érte, mert csak akkor volt csendben.De nem ám hogy ülhettél is !állva kellett fogni.Babakocsi sétákon volt csendben így jó sokat sétáltunk szerencsére jó idő volt.Aztán egyszer csak nem sírt többet olyan sokat.kb 3 hónaposan.Azért voltam már ki mert nem tudtam mi a baja.Nem működött közöttünk hogy egy anya tudja miért sír a babája.
2013. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 hós a kislányom, és azt vettem észre hogy amióta kendőben viszem ide-oda, (ebben órákat tud aludni), azóta alig tudom letenni lakáson belül is! Eddig elég jól elvolt a játszószőnyegen amíg szopi után fejtem, most már ezt az időt sem hagyja szó nélkül, pedig közben énekelgetek is neki. Így le fogom csökkenteni a kendőben hordozás időtartamát, bár megszűntetni nem akarom. Igaz, nálam csendben marad ha karban van.
2013. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát..nálunk is ugyanez volt.egész nap ordítás csak akkor volt csend ha aludt közbe valamennyit.Délután 5től este 8-9ig járkáltunk vele minden egyes nap,nem lehetett letenni annyira ordított,de még úgy sem nyugodott meg...Kipróbáltunk mindent,azt hittük a hasa,de szerintem nem az volt..aztán 4hónaposan egyszer csak elmúlt..Megküzdöttünk vele,kemény időszak volt most sem sokkal könnyebb,mert nagyon hisztis,akaratos egész nap rajtam lóg..26hónapos már.

Csak annyit tudok mondani,hogy kitartás,el fog múlni...

2013. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, szerintem az anyukák 95%-a sosem tudja hogy miért sírt egy időszakban a babája, sosem derül ki.
2013. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A levegőben lévő apró por okozza ezt a fajta sírást.

A besütő napsugárban lehet valójában látni azt a finom pormennyiséget ami a lakás levegőjében folyamatosan kering.


Ezt egyszerű szellőztetéssel nem lehet eltávolítani, az ablaknyitogatás nem elég mert ilyenkor valójában csak nagyon kis mennyiségű levegő cserélődik ki.

A lakások levegőjének kiszáradása, porosodása általános probléma, főleg télen és ez irritálja a csecsemők tüdejét és torkát. Amikor sírni és hadonászni kezdenek, ezzel csak még jobban felverik a port maguk körül és mikor az anyuka is ide oda rakosgatja, ringatja a babát, egyre nagyobb por keletkezik, ezért erősödik a sírás is.

Ha kiviszik a szabadba, a gyerek megnyugszik és elalszik. De nem a hideg miatt, hanem a jó levegő miatt.


Fontos tehát hogy lakásunk levegőjén javítsunk, a szálló port lecsökkentsük, de pont a porszívózás az ami a port felveri. A vastag port kiszűri, a vékony port pedig visszaáramoltatja a szoba levegőjébe.

Porszívózni tehát kereszthuzatban kell. Ehhez meg kell várni a szeles napokat! Az kell hogy a szél átfújjon a lakáson! Ilyenkor az egész lakás levegőjét le tudjuk cserélni.

Továbbá meg kell találni a porforrásokat, szőnyegeket, lakástextileket, búrotokat és ezeket portalanítani kell. Nagyon fontos hogy ne porszívózzuk a szőnyegeket bent a lakásban, inkább vigyük ki a szabadba és ott poroljuk, porszívózzuk ki. A lakásban a porszívó a szőnyeg legártalmasabb apró porát megszűrve szétáramoltatja a bútorokra, ágyakra, falakra, onnan aztán folyamatosan keringeni kezd a levegőben és nagyon nehéz megszabadulni tőle.

A felnőttek is érzik, ha poros, száraz a levegő, de ők már megszokták, egy kisbabának viszont sokkal erősebben irritálja a légutait. A reggeli besütő napfényben lehet észrevenni hogy mennyi por kering a levegőben.

2014. febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vízpart mellett lakunk, sokat szellőztetünk, heti szinten portörlés is van. Nem ez a gond. Pontosabban nem ez volt mert már sokat javult. De hogy mi volt, ki tudja??!
2014. márc. 8. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!