Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ideális viselkedés és...

Mi az ideális viselkedés és törődés egy nagyszülőnek?

Figyelt kérdés

Egy másik városból költöztem át 50km-re a páromhoz!

Nagyon kedvesek voltak hozzám!Önzetlenek lesték minden "anyagi" kívánságom.

Megszületett a fiam azaz az Ő unokájuk.Az ujdonság varázsa hogy jöttek rendszeresen mi is mentünk rendszerese (2 utcára laknak)

Minden oké volt.soha egy összetűzés nem volt!

Van egy cégük az a jelmondtat hogy mindent a munkáért hétfőtől szombatig reggel 6tól este fél 7 ig dolgozik após és a párom! 20 hónap alatt nem tudtam kérni a páromtól hogy miattam vegyen ki egy szabadnapot hogy a családomat meglátogassam gyerek nélkül!

Mert a munka!!!!

Anyós reggel 7 től délig dolgozik egy patikában.mondanom sem kell hogy szabad mint a madár.

Na most az bánt engem hogy mindent megvesznek a gyereknek "anyagiakban"

Apos 2 hete nem látta a fiam anyós 8 napja!

Anyós vásárlási mániában szenved .az utcán összetalálkoztunk és egy ruhabolt volt közöttünk természetesen a ruhaboltba ment be miután egy sziasztokot elhintett.

soha nem gondoltam volna hogy képesek ilyenre!

Anyósnak minden héten szárítom be a haját arra bezzeg tud hívni.

Tudja jól hogy nekem csak ő a segítségem de egyszerüen nem akarom rábízni a gyerekem mert feladat lenne neki és nem öröm forrás!

Ez nagyon nagyon rosszul esik.

A barátnőm kisfiát napi szinten elkéri mama mert szeret vele lenni nálunk csak egyszer fordult elő!

Én inkább lemondok dolgokról de ne kényszerből vigyázzon rá! Mi a véleményetek?


2013. okt. 30. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8 napja felkiáltójellel? Az én anyósom 3-4 havonta jön az 1 éves gyerekünkhöz, akkor is csak azért, mert már ciki lenne ha nem jönne, majd lelép 10-20 perc után.
2013. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért amit te elvársz az erős túlzás. Nem ő vállalta a gyereket, ő már felnevelte a sajátját. Dolgozó nagymamától egyáltalán nem várható el, hogy minden nap ott ugráljon, hogy neked segítsen.
2013. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért kell ilyen választ adni?Még én érezzem rosszul magam hogy szeretném ha családban nőne fel és számíthasson rajtunk kívül is a nagyszülőkre is bármiben?
2013. okt. 30. 20:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nem értettétek meg a lényeget de mit is vártam??? Amúgy havonta 1 x bízom anyósra a gyerekem hogy elmenjek fodrászhoz! Nem felneveltetni akarom velük !A rossz indulatúak kíméljenek!!!
2013. okt. 30. 20:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez a véleményünk nem kritika. Gyerek családja elsősorban az anya meg az apa. Nagyszülőkkel ha nem találkozik minden nap attól semmi baja nem lesz.
2013. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem óriási mázlim van, mert anyukám, apukám és anyósom is imádja az unokáit, bármikor hajlandóak vigyázni rájuk és olyankor foglalkoznak is velük.

Viszont ezzel én sem élek vissza és hálás vagyok nekik mindenért, ergo nem várom el tőlük. Mindig megbeszéljük előre, hogy mikor-mennyi időre vinném át a gyerekeket, előtte mindig megkérdezem, hogy van-e valamilyen programjuk, de persze unokázni ált. mindig ráérnek :)


Kérdező: ha az életben is szinte minden mondatodat felkiáltójellel a végén közlöd, akkor ne csodálkozz, hogy ilyenek...

2013. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én megértelek kérdező!

Hiszen a te családod messzebb van, így csak a férjed családjára számíthatsz segítségképp.

Nálunk egyébként szinte ugyanez van, azzal a kivétellel, hogy a 9hónapos babámnak anyósomék még 1banánt nem vettek mióta megszületett.

Semmiben nem segítenek, pedig nem is dolgozik anyósom, egész nap otthon ül.

És ugyanezt érzem, amit te, hogy kedvem sincs megkérni arra, hogy elvinné-e sétálni az unokáját egy órácskára, amig pl.kitakarítom a lakást, mert bár megtenné, de tudom, hogy csak kényszerből, és nem örömmel. Ha örömmel tennék, akkor ők maguk ajánlanák fel.

Én már túltettem magam ezen valamennyire, és kialakítottam úgy a dolgokat, hogy ne legyen szükségem a segítségükre, ha nehéz is, de inkább megoldom egyedül.

2013. okt. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy anyósod csak fél visszarázódni a dolgokba. Nem tudhatod, hogy milyen belső érzései vannak. Talán anno neki sem segített a munkamániás apuka, és ez olyan defektusokat váltott ki belőle, ami miatt nem tud annyira kötődni a kicsihez. Az is lehet, hogy dolgozó nagymamaként még nem is igazán érzi magát nagymamának. Hisz ahogy írtad, vásárlási mániája van, nyilván jobban érdekli az öltözködés, a divat, mint a család. Talán nem volt még lelkileg felkészülve rá. Ne érts félre, nem védeni akarom, és semmiképp sem helyeslem a távolságtartását, de talán oka is van rá. Kérd meg még egyszer, hogy vigyázzon a kicsire, vagy ha ennyire szeret vásárolni, akkor vigye el a kicsit, és neki vegyen holmit. Talán felismerné, hogy jó is ez, és örömét leli benne.
2013. okt. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy mákszemnyit eltúlzott a reakciod....
2013. okt. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legnagyobb bajod, hogy a Te családoddal keveset lehetsz és most hogy otthon vagy nagyon hiányoznak. Sokat vagy egyedül és úgy érzed, hogy senkire sem számíthatsz. Próbálj meg máshogy nézni a dolgokat és örül annak, hogy vannak a gyereknek nagyszülei akikkel néha találkozhat. Nálunk két gyerek van 3 és másfél éves. Párom családja nem is látta Őket mert nem kíváncsi rájuk/ránk. Sajnos el kell fogadni, hogy vannak olyan emberek akiknek önzőek. Lehet, hogy anyós úgy gondolja, hogy már Ő letett valamit az asztalra már felnevelt egy gyereket most már élheti a saját életét. Bele sem gondol, hogy esetleg Te hogy éled meg ezeket a helyzeteket. Szerintem beszéld meg a férjeddel, hogy néha neked is van szükséged pihenésre és hogy akkor beszélje meg az anyukájával hogy oldják meg a gyerek felügyeletet. Lehet, hogy ha párod beszélne vele akkor megértené, hogy mi a helyzet.
2013. okt. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!