Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves elmúlt a babánk, de...

1 éves elmúlt a babánk, de nem hajlandó egyedül játszani. Mindig belénk kapaszkodik, minden érdekli, de egyedül egy pillanatra sincs el. Más babája is ilyen?

Figyelt kérdés
Ha a nagyszülők nem lennének, nem lenne főzve, vasalva, takarítva. Sajnos kimerültem fizikailag és az ötletekből is, mit csináljak vele, amiben és is örömömet lelem, mert sajnos az összes játékán végigmentünk már, nem is igazán érdeklik őt, inkább én mutogatom, mit hogy, mert ő pár próbálkozás után már félre is teszi. Folyamatosan új ingerekre vágyik, de én már alig bírom szusszal.. arról nem is beszélve, hogy magamra gyakorlatilag semmi időm sincs és mint írtam, a háztartást sem tudom így ellátni.
2013. okt. 30. 23:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális 1 éves.

Van ilyen és olyan gyerek is, mindegyik más. Van olyan barátnőm, akinek a gyereke pici baba korától magában elvan, az enyémek meg hisztérikus rohamot kaptak a járóka látványától is.

2013. okt. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tedd kenguruba, és akkor tudsz elvégezni ezt-azt.
2013. okt. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, a második válaszoló eszembe juttatta, hogy én is sokszor úgy oldottam meg, hogy magamra kötöttem a gyereket. A kengurut viszont ekkoránál nem nagyon tudtam már használni, én kendőben kötöttem a hátamra. Így tudtam tenni-venni, a gyerek meg mint a kismajom lógott rajtam.. de legalább nem üvöltött és a "nagytesó" sem próbálta kinyírni.

Csak kérdés, hogy a kérdező gyerkőce ezt hogy bírja. Nekem életmentő volt, a barátnőm kislánya viszont nem maradt meg benne.

2013. okt. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
A járókától az én gyerekeim is menekültek, bár ők azért, mert nem bírják a korlátokat... :) Teljesen normális, és nagyon nehéz kinevelni belőle. Egyszerűbb, ha már egészen pici korában, 2-3 hónaposan rendszeresen egyedül hagyod pár percre. Ilyenkor már nehéz visszafordítani, és sajnos varázsszer sincs rá. Hosszadalmas, kemény munka, és nem irigyellek érte... De nyugodj meg, teljesen normális, maximum nem ideális.
2013. okt. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az en lanyom most 1 eves es ugyan ebben a cipoben jarunk. Addig amig apa haza nem er, ugy nez ki a lakas, mint egy katasztrofa sulytotta terulet. En sajnos nem szamithatok a nagyszulokre, igaz anyosomek 2 utcanyira laknak, de 2 hetente latjak unokajukat, akkor is en viszem el vagy a ferjem. Fozeshez addig keszitem elo a dolgokat amig alszik, ugyanis meg 2-szer alszik, aztan mikor felkel, csak ossze kell dobalnom mindent. Addig meg kicsit hagyom nyarvogni, ha nem tetszik neki. Ha mar nagyon nem birom, felveszem, de az sem mindig jo neki. Ha felveszem tolja el magat, hogy le akar menni, ha teszem le, akkor meg kapaszkodik, hogy ne tegyem le. Nem tudom mar mit akar.

Nem tudom mikor erem meg, hogy eljatszon egyedul, de a nap vegere mar luktet a fejem a nyarvogastol. Kb. 7 hos koraig eljatszott egyedul is, aztan nem tudom mi miatt, egyszeruen megvaltozott, es azota tart!

2013. okt. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3 éves korig ez lesz :) Szerintem ne szórakoztasd egész nap, legyen játszószőnyeg, csomó játék, pakoljon a közeledben. Ha muszáj lenne, mint nekem, mamák és férj nélkül megoldani a háztartást, akkor menne. Alvásidőben pl.
2013. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. :)

Ez egy ilyen korszak, az én kislányom is ezt csinálja (11 hónapos). Pedig pici korától kezdve elvolt egyedül is hosszabb-rövidebb időre, de kb. 2 hónapja megy az, hogy állandóan belém csimpaszkodik. Őt is csak pár percig köti le egy-egy játék, utána unalmas lesz neki és reklamál.

Én megoldom a főzést, mert leterítek egy nagy plédet a konyhába, és adogatom neki az újabb és újabb konyhai eszközöket, műanyag poharakat, szűrőt, fakanalat stb. Ha megunta az egyiket, akkor adok valami újdonságot. Így elvan addig, amíg odakészítem az ételt. Takarítani, vasalni pedig akkor szoktam, amikor itthon van a férjem.

Nem kirívó eset a babád, a legtöbb ilyen korú gyerek ilyen.

Túl kell élni ezt a korszakot is. Ahogyan a hasfájós időszakot, a fogzást, a dackorszakot stb. Egyszer vége lesz, hidd el. Kitartás!

2013. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*a legtöbb hasonló korú gyerek ilyen
2013. okt. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 hós korától kezdődött nálunk is ez az időszak. Szepa szorongás. Húzta a nadrágomat is mosogatás közben. 2 éves, már egy ideje elég jól elvan néha csak úgy magában.
2013. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Azért egy 1 éves alszik még napközben,akkor mit csinálsz?

Nekem újabban minden nap sétálnom kell menni vele 8-11ig legalább,mert itthon csak nyávog.Ebéd és alvás,addig én csinálok mindent itthon,ami nem zajos.Ha felkelt,mosás,porszívó.Ő eljátszik magában,de állandóan nyávog és sokszor a nadrágomon csüng,de én nem fogom erre ha nem csinálok semmit itthon.Nekem sincs idő magamra,és sok más anyának se hidd el.

2013. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!