Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Elkényeztettem?!?!...

Judyt77 kérdése:

S. O. S! Elkényeztettem?!?! Vagy ilyen a vérmérséklete? Sokat sír,5 hetes. Mit tegyek?!?! Részletek lent.

Figyelt kérdés
Kislányom ébrenléti idő alatt max. 10 percet van el sírás nélkül a hintájában a figurákat nézegetve és max 10 percet a pelenkázón. Különben sír.A kiságyában néha nézegeti a zenélős körforgót, de azért a kiságy eleve nem a kedvence. Ezeken kívül csak kézben szeret, de van hogy ott is sír és csak rövid időre vigasztalható. Nem hasfájós, nem éhes és tiszta a pelus.Ha sír akkor kiveszem onnan, ahol van. Szerintetek mennyi a normál ébrenléti idő neki eszi és alcsi között? Voltunk csípőszűrésen. 25 gyerek nyugodt volt a várakozás alatt és nézelődött, csak őt kellett 4 percenként csitítgatni.. :-(
2013. okt. 31. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kényeztetted el, mivel ez képtelenség ebben a korban! Érzelmi igényei erősebbek, éppolyan fontos ez, mint az evés és a pelenka.


http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kényeztetted el. Közelségre vágyik, ami természetes, te ezt megadod neki, ami szintén az. A gyerekek nem egyformák. Az én fiam is ilyen volt, mindig ő volt a leghangosabb és a legtürelmetlenebb a védőben, az orvosnál, a vásárláskor, stb... Most 16 hósan is ilyen. Akaratos, örökmozgó, nem tud két percet nyugton lenni, állandó figyelmet igényel és még most is ha rosszabb napja van, vagy beteg, akkor non stopkézben akar lenni. Ő ilyen természet, sokszor nehéz vele, de mindig vannak jobb periódusok. Próbáld meg más szemszögből nézni a "problémát" és élvezd ki amíg babusgathatod, mert olyan gyorsan megy az idő.
2013. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm egy 5 hetes csecsemőről beszélsz. Egyenlőre még eddigi élete nagy részét a hasadban töltötte, ahol nem volt éhes, nem fázott, nem voltak éles hangok és fények stb. Erre most kikerül a nagyvilágba, kalimpál bele a levegőbe és minden kényelmetlen neki és persze, hogy sír.


Egy baba akkor sír ha 1. éhes 2. pelus 3. komfortérzet gondok vannak. Ha az első kettőt kilőtted, akkor a biztonságérzetét kell biztosítanod, pólyázd be, vedd magadhoz, babusgast, érezze, hogy nincs egyedül a nagyvilágban.


Az én babám 0, de konkrétan 0 percet volt el egyedül. Próbáltam én mindent, bölcső, kiságy, babakocsi, mindent. Sehol nem volt el még csak 5 percet sem. Egész nap, reggeltől estig a kezemben volt, csak addig tettem le, míg wc-re mentem (addig persze sírt), illetve mikor este lezuhanyoztam, akkor a férjem vette át arra az időre. Elég gyorsan megtanulja az ember egy kézzel csinálni a teendőit, már porszívózni, felmosni és teregetni is tudtam egy kézzel. Éjszaka is velem aludt, semmi más nem működött és így legalább én is tudtam aludni. Kimozdulni vele szinte egyáltalán nem lehetett, mindentől csak sírt, minden zavarta. Ráadásul egy-egy ilyen kimozdulásunk után 1-2 napig teljesen kifordult magából, rettentő sírós és nyűgös lett, úgyhogy inkább nem mentünk sehova.


Most 6 hónapos, tökéletesen kiegyensúlyozott, 6-8 órákra is el tudunk menni itthonról gond nélkül, már szinte csak minimálisan kell kézben tartani és szépen elalszik a kiságyában.


Én nagyon nem vagyok híve a "tett a kiságyba mert a gyereknek ott a helye" elveknek. Azt add meg a gyerekednek, amire ott akkor szüksége van. Szépen lehet terelgetni, de nevelni ilyenkor még nagyon korai. És majd mindent le fog tenni magától. 16 évesen már úgysem fogod kézben tartani. :-)

2013. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Basszus..5 hetes!!!Most mit vársz el tőle???

Jobban igényel téged és kész.Nyugodtan hordozd magaddal amennyit tudod..ne aggódj..nem tudod elkényeztetni..

2013. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kényelmetlen, hogy mindig fognod kell, de a közelségedre jobban vágyik, mint bármi másra, megoldható hordozókendővel, hogy a kezeid szabadok legyenek, és ő se sírjon. Nekünk ilyen van, nagyon kényelmes, ilyen barna színben apa is szívesen hordozza, ha szükséges. Mellette meg azt csinálsz, amit épp akarsz, mégis veled van. Szeretik a babák. Megkötni meg kb. 1 perc, videó alapján tanultuk mi is, villámgyors és egyszerű:


kendő:

[link]


Megkötése:

http://www.youtube.com/watch?v=6_NRExB4vgk

2013. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Én is így gondoltam, csak most mindenki körülöttem jön azzal, hogy én rontom el, meg az sem segített,hogy a többi gyerek milyen nyugodt volt, míg ő nem. Van hordozókendőnk. Egyenlőre nem szereti, de még megpróbálom majd használni, hátha ráharap az ízére, mert már 4kg :-)
2013. okt. 31. 09:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Vajon mennyi ideig normális, hogy ébren legyen eszi és alcsi között? Köszi!
2013. okt. 31. 09:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapos babánál az ébrenléti idő két etetés között kb. 30-60 perc. (Egyszer letöltöttem egy hozzávetőleges táblázatot.) Nem kényezteted el, a kisfiam is ilyen volt. 3-4 hónapos koráig a kezemben volt és sétálgattam vele, hogy megnyugodjon.
2013. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb probléma az első gyerekes anyukáknál a sok "jótanács" amiket mondanak.

Engem is folyamatosan izélgettek, hogy ezt meg azt csináljam. Ami még rosszabb, a férjemmel is eléggé megromlott a kapcsolatunk, mert sok vitánk volt ezeken. Mert "miért nem alussza még át az éjszakát" meg "az ismerős gyereke már mennyivel előrébb van" stb hülyeséget.


Ha hagyod, hogy ezek a tanácsok befolyásoljanak, nagyon megnehezíted magadnak az anyaságot, mert a végén már azt sem fogod tudni, mit csinálj. Hallgasd meg a tanácsokat, próbálkozz, olvass utána, kérdezd meg az orvosod, de NE HASONLÍTGASD A GYEREKET MÁSOKÉHOZ, az emberek különbözőek, a babák is azok, és főleg NEM KELL MINDENT TANKÖNYV SZERINT BETARTANI, mert újra mondom, minden baba más és más.

2013. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2013. okt. 31. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!