Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vallalnatok harmadik gyereket,...

Vallalnatok harmadik gyereket, ha amugy is szerettetek volna, de feltek, hogy igy mar nincs vissza ut a munkaeropiacra?

Figyelt kérdés
Eredetileg negy gyereket is szivesen vallalnek, de anyagilag max harom ferne eppen bele. A gondom az, hogy a masodik gyerek 3 eves kora utan mennek vissza dolgozni, igy osszesen 5 ev utan, es akkor nem is vallalnek harmadik babat, mert szeretnek ervenyesulni a szakmamban, de felek, hogy kirugnanak, mar reg van helyettem mas, meg mikor eljottem se dijaztak, aki szulni ment, raadasul en rogton probaido utan. Szoval felek hogy mi lesz ha ket gyerek utan munkanelkuli leszek, kevesbe piackepes, ha nehezn talalnek is allast, apropenzert, mikozben ha szulnek most egy harmadikat, akkor legalbb meg jarna tbyas, gyed, nemi kedvezmeny es anyasagi, mig nem talalok munkat rendeset. Ezen filozok, melyik verzionak van nagyobb realitasa a harom kozul? Hogy visszamegyek ket gyerekkel dolgozni es legalabb nem rugnak ki, idovel fejebb lephetek, vagy kirugnak es se harmadik gyerek, se munka, se kedvezmenyek vagy harom gyerek es talan meg azzal se rugnak ki es kapunk nemi adokedvezmenyt stb is?
2013. okt. 31. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

A harmadik gyerek vállalása ne azon alapuljon csak, hogy jelen pillanatban miyen kedvezményeket kapnál (pl. az adókedvezmény akár már jövőre más lehet, a családi pótlékés az ellátások is változhatnak). Aki csak erre alapoz, az hamar nagyon kiszolgáltatottá válik.


Végiggondoltad, hogy az első 2-3-4-5 év után a nagyobb gyerekek taníttatása, sportra járatás, esetleg valami hobbi, zeneiskola, nyelvtanulás stb. mennyi pénzbe fog kerülni? Ehhez elegendő lesz a társad keresete is?


Azért szerintem az nagyon nem igaz, hogy ahol kettőt fel lehet nevelni, ott hármat is. Mindhárom gyereknek lesznek (főleg később) igényei, álmai, tehetsége valamiben stb.


Az anyaságival már ne is haragudj, de konzerválod a gyes 25 eFt/hó környéki minimális bevételét- egyébként is a kicsi 8 éves koráig jár.


Az írásodból nekem nem úgy tűnik, hogy van annyi tartalékotok, hogy neked elég legyen 2 év múlva 6 évig a havi 25 eFt körüli ellátással hozzájárulni a családi kasszához- de ha tévedtem, akkor nézd el nekem (és esetleg ossz meg több infót :)

Arról nem is beszélve: ha 8 évig anyaságin vagy szuper, mert van tb-d- de mennyi pénzt tud a család a leendő nyugdíjas éveidre még félretenni a 3 gyerek mellett- mert hogy ebből az eddig otthon töltött 5 évből és a következő 8ból nagyon magas nyugdíjra ne számíts (egyébként sem árt az öngondoskodás, de mindegy).


Azt sem írtad le, hogy van-e elegendő hely a kicsiknek? Lenne-e legalább egy kis zug, vagy szoba mindenkinek?

Vsnnak-e kötelezettségeitek (valamilyen magasabb devizahitel pl.)- mert talán célszerű lenne megvárni, amíg az letelik.

Mennyi idősek vagytok? Mennyire "biztos" a férjed munkahelye?


Az aktuális adókedvezmények és a munkanélküliségtől való félelem helyett kérlek hosszútávon gondolkodj, tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket és felelősen dönts a férjeddel együtt.

Minden jót.

2013. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy karrier vagy 3. gyerek, akkor ezt magadban rövidre kell zárnod, mielőtt továbbgondolod.



Mi most dolgozunk a 3. gyereken, és én is úgy vagyok vele, hogy akár négy is jöhet. De én pl egyáltalán nem akarok visszamenni dolgozni, 4 év múlva lejár a hitelünk, onnantól könnyebben leszünk, és itthon félig-meddig önellátásra be tudunk rendezkedni. Már ami a kaját illeti (hús, tojás, tej, zöldség, gyümölcs, némi gabona) - a férjem fizetése meg fedezi azokat a kiadásokat, amiket nem lehet megtermelni, illetve elcserélni, elbarterezni.

Nyilván, városban más, ott nem könnyű otthon maradni kvázi munka nélkül.


Szóval, neked kell tudni, hogy dolgozni akarsz-e és karriert építeni, vagy nagy családot. Ne a gyes/gyed meg hasonlók befolyásolják a döntésedet, mert ezek változnak, nem tudhatod, jövőre, két év múlva mi lesz...

2013. nov. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!