Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babát vagy szoptatot...

Tápszeres babát vagy szoptatott babát lehet hamarabb megtanítani őnállò alvásra? Szoptatott babák tényleg rosszabb alvòk?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A szoptatott babák nem rosszabb alvók mert jól alszanak ők csak szopizni kelnek fel többször egy éjjel. De ez sem törvényszerű.

A tápszeres babák hamarabb végigalusszák az éjszakát ez tény. De ebbe is van kivétel.

Ha rossz alvó egy baba az nem attól van általában h tápszeres-e vagy anyatejes.

2013. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szoptatom a fiamat, lassan 6 hós, 5 hetes kora óta szinte minden éjszakát végigalszik (tudom, mázlista vagyok :)). Mostanában néha felébred egyszer-egyszer, nyilván a fogzás zavarja.
2013. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Általában a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát, de ez sem szentírás, bőven vannak kivételek. A fiam tápszeres volt, 8 hetesen aludta át először az éjszakát, de nem azért mert tanítottam rá, hanem magától. Nem tudom önálló alváson ezt értetted-e, de a fiamat ringatni sem kellett soha. Mai napig (17 hónapos) letesszük és alszik. Viszont ennek semmi köze a tápszerhez, ez a gyerek természetétől függ.
2013. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahány gyerek,annyi példa. Nekem 4,az első átlagos volt,a második rossz alvó,a harmadik és negyedik két hónapos korától végig aludja az éjszakát- mindegyik anyatejes.
2013. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én 8 hónapos koráig szoptattam végig a kisfiamat éjjel 2 -3 szor fent volt most 1 éves és még mindig felkel 1 szer minimum de valamikor 2 szer is iszik picit és vissza alszik de volt olyan is hogy nagyon nehezen aludt vissza Babáktól függ!
2013. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Állítólaga tápszer jobban telít, ezt én nem tapasztaltam. Másrészt a tejcsis babák általában cicin alszanak el, emiatt később alszanak el önállóan.

Nálunk az alvás, evés, játék volt a sorrend, nem aludtak cicin. Lányomat ha megfeszültem sem tudtam cicin altatni, alvás után pedig iszonyat éhes volt, igen rossz alvó volt, sok "meló" kellett amire önállóan aludt el.

6 hónapos kora után nem volt gond az alvással.

Fiamat pedig kezdetektől úgy szoktattam, hogy ne cicin aludjon.

2013. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a fiam nagyon hamar átaludta az éjszakát, csak ritkán kelt fel szopizni. szerintem ez gyerekfüggő, nem attól függ, hogyan van táplálva
2013. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Állítani semmit nem lehet!

Fiam kezdetektől tápszeres, és rossz alvó.

Barátnőm ennyi idős fia anyatejes és ő is rosszul alszik!

2013. nov. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Megkérdezném, hogy mi lepontoznivaló volt a válaszomon? Fáj esetleg valakinek, hogy magától alszik a fiam vagy mi a problémátok? Elkeserítő, ami itt megy.
2013. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sumergo ***** válasza:
Szerintem semmi összefüggés nincs. A barátnőm két éves kisfia még mindig felkel éjszakánként 1x-2x, és követeli a tápszert. Ha nem kap, nincs alvás. Mindent próbált már, az orvos szerint majd elhagyja. Probléma nincs vele, nagyon jól fejlett okos kisfiú. Az ennyi idős kislányom simán átalussza az éjszakát, bár van, hogy kér inni éjjel, néha többször is, de iszik, és már alszik is tovább. Ő soha nem kapott tápot, 15 hónapig cicizett. Amíg éjjel is evett, akkor is csak az evés idejére kelt fel, nem volt gond az alvással.
2013. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!