Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti 7 hónaposotok mennyire...

A Ti 7 hónaposotok mennyire van el magában?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos múlt, és azt veszem észre, hogy egyre többször igényli a társaságunkat. Amivel semmi gond, nehogy most valaki belekössön, hogy mi ezzel a baj. Hanem nem szeretném, hogy nagyon rászokjon arra, hogy nem játszik el önállóan. Most az van, hogy olyan 5-15 perc önálló játék után elkezd vagy hisztizni vagy szívszaggatóan zokogni, csak valaki menjen már oda hozzá :) aztán játszunk közösen egy kicsit, majd ha otthagyjuk, újra kezdődik. Jó lenne, ha mást is tudnék mellette csinálni huzamosabb ideig, nem csak szakaszosan. Ez majd változni fog, vagy ez már a szeparációs szorongás kezdete? Tanácsot kérnék tapasztalt anyukáktól. Köszönöm!
2013. nov. 1. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korban ez teljesen normális, az nagyon szép, ha 15 percet elvan egyedül is. Nem kell egyfolytában foglalkozni vele, csak ne hagyd őt egyedül. Tedd be hordozóba, járókába, és vidd abba a helyiségbe, ahol te vagy. Ha folyamatosan lát, sokkal jobban ellesz.
2013. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy azt veszem észre, hogy pont akkor kezdődik nála a nyűg, amikor meglát :) merthogy jönne hozzám :)
2013. nov. 1. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam hasonló kérdésen...6 hónapos koráig nagyon sokáig elvolt egyedül a kislányom,most 8 hónapos lesz pár nap múlva,de 1-2 hónapja folyamatosan igényli a társaságomat.Ha ott ülök/fekszem mellette akkor játszik,vagy mászik rám,de amint felállok mászik utánam,vagy rángatja a nadrágomat,hogy vegyem fel.Hogy ne legyen sírás és én is haladjak a házimunkával,ilyenkor beteszem az etetőszékbe,adok neki pár játékot,éneklek neki és addig tudok főzni,mosogatni gyorsan.Én is kíváncsi vagyok,hogy ez most mi is tulajdonképpen,a szeparációs szorongásra gondoltam,de mivel első baba,nem vagyok benne biztos.
2013. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja,és nálunk is rosszabb,ha meglát!Ha pl kicsit az apukájával játszik,amíg lezuhanyzok,kiviszem a szemetet,stb,csönd van,de ha meglát,sír és jönne hozzám.Ugyanez a helyzet a babakocsizásnál is,amíg előre néz,vagy nem én tolom,addig szépen nézelődik,amint meglát,már nyújtózkodik kifelé.
2013. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk is első baba, ezért nem tudom, hogy ez vajon már a szorongás-e..? Ha nem lát, és szólok hozzá, akkor is fokozódik a sírás hangereje ahelyett, hogy csendesedne :)
2013. nov. 2. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!