Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti párotok mennyire veszi...

A Ti párotok mennyire veszi ki részét a gyereknevelésből? Segít? Milyen feladatokat végez el?

Figyelt kérdés
Akinek nem túl aktív, mennyire hatott ki a kapcsolatotokra? Változott?
2013. nov. 2. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Semennyire kb...Megcsinálna bármit ha nem lennék itt,de mivel vagyok,így nem.Hát sokat vitázok vele miatta,de már jobban el van a kicsivel,hogy értelmesebb. 1éves most a lányunk és már játszanak együtt,de jó lenne ha többet lenne vele,hogy kicsit magamban lehessek én is.
2013. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Semmit nem segít,de nem csak a gyereknevelésben hanem amúgysem! De érdekes,mert amíg nem lettem terhes mindenben segített, tervezett baba volt és mégis... sokat vitatkozunk emiatt!
2013. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tica0121 ***** válasza:
70%
3 hónapos a babám.Férjem bármit megcsinál, ha kérem rá. Ha nem kérem, akkor magától "csak" játszik vele, felveszi, megeteti (tápszer), de a pelenkázás és a fürdetés valamint az öltöztetés nagy mumus Neki. Megcsinálta már többször is, de nagyon fél, nehogy baja legyen a kicsinek, így inkább rám hagyja! :)
2013. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Abszolút hullámzó. Valamikor amolyan "minta-apa", aki magától bármit megtenne és meg is tesz a gyerekkel kapcsolatban. Amikor viszont a munkahelyi dolgok miatt pl stresszes időszakot él, akkor már nem olyan lelkes. Inkább pihenne itthon a munkából hazaérve. Ilyenkor én hagyom inkább, bár néha nehéz bevallom... Én is elfáradok estére az egy éves lányunktól. A házimunka teljes egészében rám marad. Néha úszom is rendesen... :D
2013. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
A férjem minden reggel nyolckor indul dolgozni, fél hat-hatkor kel. A kisfiunk is, így mindig ő csinálja neki a tápszert, amíg én gyorsan tisztába teszem. Ha nem alszik vissza a baba, akkor felöltözteti, játszik vele, tisztába teszi, ha kell, hogy még pihizhessek kicsit, ha van kedvem. Általában én is kelek, de ilyenkor legalább addig el tudok gyorsan végezni pár dolgot, amit később kicsit nehezebb lenne. Este hat után jön haza, ilyenkor kb. egy órája van babázni. Ő készíti a fürdővizet, amíg mi fürdünk a tápszert megint összerakja. Ameddig én altatok, ő rendbe teszi a fürdő romjait. Hétvégén is sokat babázik(játék, séta, kertben mászkálás,stb) hogy tudjak főzni, meg haladni a házimunkával. De, ha kérek valamit, azt simán megcsinálja. annyi változott, hogy a baba előtt is elég szétszórt volt, néha kicsit jobbam idegesít, ha két gyerek után kell pakolnom! :)
2013. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Kisfiam 1 éves most.


1 hónapos kora óta a Férjemé a fürdetés. Most már tápszeres a Kisfiam, így este meg is etetni, ha éppen fürdök stb. Kakis pelust soha nem cserélt még, a többi az megy, ha ki van készítve a ruha akkor felöltözteti. Éjjel felkel hozzá ha olyan van, de ez kb. 1x.

Ha előkészítem a kaját akkor megeteti, magától lehet, hogy nem tudná mit kell adni neki :)


Kiviszi az udvarra magával, az új őrület, hogy quadoznak, nekem meg égnek áll a hajam tőle :) Sebaj.

Ha elmegyünk valahova tolja a babakocsit, ha a Kisfiam sétálni akar akkor megy utána.


Ennyi kb.

2013. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Sokat segített, amíg együtt voltunk. 15 hónapos volt a kislány, amikor szétmentünk. Voltak problémák, amin a gyerekvállalás pont nem segített, inkább rátett egy lapáttal, eltávolodtunk egymástól. De addig kérni sem kellett, mindent megcsinált, amire szükség volt. A kezdetektől furdetett, pelenkázott, etetett. Sokszor felkelt éjjel is a kicsihez. Tudtam magamra is időt fordítani. Mióta külön vagyunk, azóta is sokat foglalkozik vele, elviszi, programot szervez neki.

Az én jelenlegi párom is kiveszi a részét a gyereknevelésből, sokat segít ő is. Mondjuk már nem baba, majdnem 3 éves nagylány. De megeteti, kiviszi játszani az udvarra, elmennek csavarogni, amíg én házimunkát végzek. De itthon is eljátszanak együtt, amíg mondjuk főzök.

Azt hiszem, szerencsém van. :)

2013. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Talán aktívabb lenne, ha nem dolgozna ennyit és nem lenne mindig fáradt... Reggel 6-kor megy el és este 6-ra ér haza. Segít mindig megfürdetni, elkészíti az esti tápszerét és fürdés előtt játszik vele. (1 éves)
2013. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én férjem olyan hogy ha megkérem bármit megcsinál. Kicseréli a pelust ha megkérem, megitatja ha megkérem, stb... de magától semmit nem csinál... :)

A fürdés is rám maradt mert amíg a babánk pici volt addig nem merte fürdetni, utána meg eddig is én csináltam alapon maradt így.

Mindig én etetek, ha megkérném valamiért szó nélkül megcsinálja, de én már megszoktam hogy figyelem a babámat evés közben, ha a fele kaját ott hagyná akkor én még erőltetem egy picit mert van hogy más lefoglalja a figyelmét és ezért nem akar enni, a férjem annyival megoldja hogy akkor oké, nem éhes a gyerek.

Na pl ilyen dolgok miatt csak akkor kérem meg őt hogy segítsen ha muszáj.

Nekem ez így jó, mert tudom hogy bármikor kapok tőle segítséget ha szükségem van rá.

5körül ér haza, utána fürdésig szinte csak ő van a babával, én addig intézem a vacsit, mosogatást stb...

Nekem ez már jó hogy van 1.5órám estefelé arra hogy nyugodtan pakolgassak, teszek veszek kicsit.

7 hós kisfiú anyukája

2013. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es vagyok

Az lemaradt, hogy nekünk ettől nem lett rossz a kapcsolatunk.

Jó, néha van hogy annyira felbosszantom magam hogy a fejéhez vágom hogy nem is foglalkozik a gyerekével és hogy nekem kell mindent csinálnom. Persze a válasza az hogy miért nem szólok és akkor segít.

És igazából foglalkozik ő a babával de tény hogy nem annyit mint én. Majd ha nagyobb lesz a kisfiúnk biztos hogy jobban el lesz vele.

2013. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!