Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal vagyok még egy gyermekez?

Fiatal vagyok még egy gyermekez?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, boldog párkapcsolatban 2 éve, de már nagyon szeretnék egy kisbabát. a szüleim valószínű, hogy kinyírnának :) de már sokszor eszembe jutott, hogy mi lenne, ha.. a barátom már 28 éves, benne van abban a korban, de ő azt mondja, hogy nem vagyunk se lelkileg felkészülve sem anyagilag, amiben igaza is van.. hogyan tudnám kiverni a fejemből a gyermekvállalást? légyszi segítsetek.

2013. nov. 2. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak fiatal vagy, de ahogy írod, semmilyen feltétel nincs meg a gyerek felneveléséhez. CSAK akkor szülj gyereket, ha elvégezted az iskoláid, dolgozol, tudtok lakást fenntartani és a gyereket is eltartani.

Egy kisbaba nem játékszer, ami aranyos, de ha baj van vele, félretesszük.

2013. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy még amíg a szüleid véleménye ennyire így számít értetlen is, munkatapasztalatod sincs, még egy sima érettségid sincs inkább nem folytatom.


Férfinek 28 éves egyáltalán én nemkéső még nőnek sem nem, hogy férfinak.

2013. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
de hogy tudom kiverni ezt a fejemből? erre eddig nem volt válasz.
2013. nov. 2. 18:23
 4/15 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz igen,fiatal vagy.De az jó,hogy ezt te is tudod.Ne izgulj,sok veled egyidős lány vágyik babára,tervezi a szobát,meg a kis ruhákat,amik olyan cukik.Úgy tudod kiverni a fejedből,hogy belegondolsz a jövőtökbe.Tényleg ezt szeretnéd-e.Előbb alapozd meg a jövődet,hogy rossz esetben a párod nélkül is tudj boldogulni.Most inkább tanulj,utazz,ismerd meg a világot,hogy később majd ne hiányold ezeket az életedből.
2013. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy kitűzöl más célt magad elé pl egy diploma vagy szakma majd munkahely aztán gondolkozol csak gyereken.
2013. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. nov. 2. 18:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! én is így voltam mint te bár nálam nem 17 évesen kezdődött hanem 19, tulajdonképpen teljesen normális, hogy szeretnél kisbabát, de ha csak azért szülnél most egyet mert te szeretnél nagy önzőség lenne. Ahogy a többiek írták, fejezd be az iskolát, dolgozz és majd ha meglesznek azok a körülmények akkor belevághattok, ha még akkor is együtt lesztek a barátoddal. Én most 22 éves vagyok és még midnig nem múlt el ez az érzés, hogy szeretnék, de épp most végeztem a főiskolán és bár anyagilag megengedhetnénk mert a barátom is idősebb már, azért még van mit megteremteni előtte... ugyhogy csak lépj tovább és majd ha eljön az idő akkor vágj bele
2013. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi
2013. nov. 2. 18:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Fel kéne fogni, hogy miről szól a való világ. Dolgozni, háztartást vezetni, eltartani magadat, a családot, lakást venni, jó bejelentett fizetés, hogy utána kapjál normálisabb pénzt is, amikor otthon leszel a gyerekkel.


Nem csak arról szól az élet, hogy boldogok vagyunk, éljetek együtt csak ketten 2-3 évet, és utána kiderül. Legyen két év bejelentett melóhelyed, stb...

2013. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Na jusson eszedbe, hogy ha beteg a gyerek, akkor odahány a szőnyegre és azt neked kell feltakarítani. Ha bekakil a tiszta ruhácskájába abból is neked kell kimosdatni, sőt a ruháját is. Ha nekiáll hisztizni a boltban és üvöltve a földhöz veri magát és mindenki téged néz, akkor is neked kell megoldanod a problémát. Ja, és nem marad csecsemő örökre, hogy lehessen rózsaszín tipegőbe öltöztetni és babakocsiban tologatni. Ezeket is végig gondoltad?
2013. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!