Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki lehet iktatni egy étkezést?

Ki lehet iktatni egy étkezést?

Figyelt kérdés
A kisfiam 7 hónapos, és a következő képpen eszik: reggel fél 8 körül tápszer, fél 10 körül gyümölcs, dél körül főzelék, 3 körül főzelék, 6 körül tápszer, 8 körül tápszer. Néha, de nem mindig, mintha a 6 órás evéskor nem lenne éhes. Úgy értem, nem adja jelét az éhségnek, de amikor megetetem, megeszi. Van viszont, hogy üvölt érte :) szóval nem tudom, hogy amikor nem adja jelét az éhségnek, akkor vajon hagyjam ki azt az etetést? Nem merek kockáztatni, nehogy boruljon a napi rutin, és esetleg éjszakai ébredés legyen belőle.. valakinél volt esetleg hasonló szituáció?
2013. nov. 2. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sűrűn eszik, és sok a tápszer.

Délután 4 körül kapjon kenyeret valamivel. Joghurt, tejföl, túró. Este pedig valamilyen tartalmasabb vacsorát. Utána esetleg tápszert.

2013. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is sűrűn eszik, egy ennyi időst nem kéne ennyiszer etetni, szinte két óránként megtömöd valamivel. Bőven elég lenne 3,5-4 óránként megkínálni. Esti lefekvés előtt valami tartalmasat, hogy sokáig jól lakjon, így a rutin sem borul túlzottan és az éjszakai nyugalom is megmarad.
2013. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én 6,5 hós fiam így eszik:

Reggel 7-8 között reggeli: tápszer

9-10 között tízórai: gyümölcs keksszel

12-1 között ebéd: főzelék, vagy üveges bébiétel+ tápszer

uzsonna: 4-5 között: tejpép

vacsi: 8- fél 9: tápszer


Én azon gondolkozom, hogy hogyan lehetne változatosabb, de tej még nincs bevezetve, ezért joghurtot még nem adok neki.

2013. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi csak 6,5hónaposak vagyunk de így alakul az étkezés: reggeli 6-7között mikor hogy ébred tízórai 10környékén gyümölcs mára amikor elfogadja 12-13között főzelék vagy bébiétel 4-6között uzsonna általában tejpép 8környékén tápszer. de van mikor a tízórait nem fogadja el annyira jól lakott a reggelivel.
2013. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

délbwn is meg 3 órakkor is főzelék??Szerintem a 6 órásiért azért nem reklamál annyira mert el van telítődve a sok főzeléktől!

Én úgy csinálnám hogy 3 kor nem adnék neki enni hanem 4 körül de nem főzeléket hisz az az uzsonna hanem valami könnyebet(gyümölcs vagy tápszer) majd 6-7 között a vacsi(főzelék)és fürdés után mehet a tápszer!

2013. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen össze vagyok zavarodva... amikor elkezdtük a hozzátáplálást, a védőnő azt mondta, hogy a reggeli 2 étkezés KÖZÉ tegyem a gyümölcsöt. Ezért eszik fél 10-10 körül gyümölcsöt. Ahhoz nem teszek semmit, csak maga a gyümölcs megy. Aztán azt mondta, hogy utána a gyümölcs után mehet a főzelék. Ha az kiváltotta a tápszert, lehet a következő is főzelék. Akkor lehet, hogy ne így csináljam, hanem inkább a 6 órás legyen a főzelék..? Nemrég volt nálunk a védőnő egyébként, és részletesen elmondtam neki, mikor mit eszik a gyerek, és azt mondta, hogy ez így jó...
2013. nov. 3. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!