Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyáltalán nem lehet megvígasz...

Egyáltalán nem lehet megvígasztalni! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Most lesz 1 éves a lányom, mostanában annyira tiltakozik az alvás ellen, hogy egy óráig képes ordítani és nem lehet megnyugtatni. Elég jó alvó volt eddig, csak néha ébredt éjjel is, mostanában felébred éjjel, és nem tudom kb. 2 óra hosszáig visszaaltatni, és nappal sem lehet elaltatni. Eddig gond nélkül úgy aludt el, hogy ölbe vettem, és bekapta az ujját, nézelődött és pár perc mulva mar aludt is. Most meg veti ki magát az ölemből,ordít, ha leteszem a kiságyba, vagy a szőnyegre hátraveti magát, és még jobban ordít, viszont nem tudom ölben megnyugtatni, most is már 3/4 órája ez megy, ordít és fordul ki a karjaimból. Nagyon elkeserítő, mert tehetetlen vagyok, miért nem tudom megnyugtatni? Mit tegyek? Hagyjam sírni a kiságyban, vagy ölben küzdjek vele?
2013. nov. 5. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már nem szeretne annyit aludni. Lehet, hogy nem álmos. Ha már 3/4 órája altatod 11.11-kor, akkor nem hagytál túl sok időt neki ébren. A fiaim egy évesen csak délután aludtak egy órát, persze minden baba más és más.

Szerintem hagyd játszani, és ha fárad, tedd le aludni. Este is nyugodtabban fog aludni, ha nem altatod napközben még mindig kétszer.

2013. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amíg ezt a pár sort megírtam, el is aludt a kiságyban nagy ordítás után. Úgy pisszeg szegény, úgy sajnálom, de egyszerűen csak küzd ellenem, nem tudtam sehogy lenyugtatni. Miért nem kapja be az ujját, és borul rám úgy, ahogy eddig is?
2013. nov. 5. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert nő, és változnak az igényei, a szokásai. Tudom szörnyű, de ő se lesz mindig kisbaba. Szerintem tényleg hagyd egy kicsit tovább ébren lenni. Úgy is fogod látni rajta, hogy mikor jött el az alvás ideje.
2013. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, értelek, csak reggel 7 kor kelünk, mert a nővérét vinni kell oviba, így 11 körül eddig mindig elaludt sírás nélkül, Ő egy alvással még nem bír ki egy napot. Tegnap pl. nem altattam délelőtt időben, ugyanaz volt ami ma is, hogy már sírt, nyűgösködöt játék közben, de az ölemben ugyanazt művelte, mint ma, nem nyugodott meg mint máskor.
2013. nov. 5. 11:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ha várok, míg nagyon elfárad, annyira nyűgös lesz, hogy ugyanígy ordít az ölemben, és nem lehet megnyugtatni, a kiságyba, ha beteszem, még rosszabb mert ölben szokott elaludni egy ideje. Mielőtt írnátok, hogy iért szoktattam a z ölben altatásra, korábban betettem a kiságyba, és egyedül aludt el, viszont egy ideje sírt, ha letettem, így ölben altattam, amivel nem is lenne gondom, ha meg lehetne nyugtatni.
2013. nov. 5. 11:40
 6/7 anonim ***** válasza:
az én 7 hósom is ezt csinálja. .. :(
2013. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam akkor csinalta ezt amikor atalltunk a napi ket alvasrol egyre. Mar nem igenyelte a delelotti alvast, de szerintem fura volt neki hogy nem a megszokott rutin szerint telik a nap. Kb 1-1,5 hetig a nappali alvas egy remalom volt. Aztan egyik naprol a masikra rajott hogy az ebed utani alvas jo dolog es siman elalszik ugy mint korabban a delelottinel. En azzal probalkoztam hogy halkan beszeltem hozza mar az ebed utan, cumisuvegbe keszitettel teat, tejitalt, ha sirt kivettem, megnyugtattam es vissza az agyba. De volt olyan hogy ket harom napig nem is aludt napkozben olyan uvoltest csapott ha csak meglatta a kisagyat. Aztan megoldodott a dolog magatol.

Ugy latszik nehez volt az atallas.

2013. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!