Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud a 21-22hónapos babátok?

Miket tud a 21-22hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Mennyit beszél, hány foga van stb? Minden érdekel.

Illetve hogy telik a napotok?


2013. nov. 5. 12:03
1 2
 1/13 gabszem ***** válasza:
100%
21 hos kislány. 15,4 kg és kb 92 cm. 16 foga van de mar 12-13 hos kora ota. nagyon sokat beszél már probálja a szavakat összerakni mondatba. eltudja mondani hogy Gyerekek-gyerekek szeretik a perecet sosat-sosat jo ropogosat, meg hogy csip csip csoka...szinte mindent megért hogy hozza ide vagy vigye oda ezt azt stb. a napirendünk kb ilyen: 7-8 körül kel megiszik 2,5 dl kakaot vagy macikávét, délelött séta esetleg játszoter, dél körül ebéd, 1 körül alvás kb. másfél ora. utána uzsi joghurt vagy ebéd maradék ha nem evett rendesen. 4- kor séta megyünk apa elé, ilyenkor jol kiszaladgálja magát. 6 körül vacsi, általában hideg kaja, 8-kor fürdés utána megiszik kb 2 dl tejet és 9 körül alszik el. reggel meg este nézhet mesét. napközben zene szól. éjszaka 1-2x előfordul hogy felébred. legjobban rajzolni szeret, csuszdázni, labdázni, legozni. hát most ennyi jutott eszembe hirtelen
2013. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gabszem ***** válasza:
100%
ja kimaradt hogy délelött szokott gyümit enni: körte, szilva, alma, banán a kedvencek. Néha szőlő. nasinak néha kap turorudit vagy kinder pinguit, nápolyit. csokit nem adunk neki. inni vizer iszik, vagy kicsi szörpöt teszek neki vagy facsarok bele narit, mandarint vagy grapefruitot.
2013. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia. Az én fiam 21 hónapos.

Nem viszi túlzásba a beszédet. :) A nemnem, hamham, vauvau már rég óta megy. Az elmúlt 1-2 hétben kezdett el "beszélni", pl hab, háp, bááá (boci :D ), apa. (de ezeket is csak akkor mondja ha olyan kedve van)

Fogai számát passzolom, de már sztem majdnem teljesen meg vannak. Sohasem engedte h megnézzem.

A napjaink változóak. Kb fél 9-9 körül ébred, akkor iszik tejet. Utána elmegyünk boltba, hazaérve egy kis játék, közben ha el van egyedül én nekiállok az ebédnek. Ebédelünk. Délután 2 körül alszik (sajnos ilyen későn), kb 2-3 órát lenyom. Aztán utána megint játék kb estig, uzsira gyümölcs általában. 9 körül megy fürödni, előtte vacsizik. 11 magasságában alszik el.

Az alvással így vagyunk már 4 hónapja sajnos. Próbáltam már hogy nem altatom délután, de akkor nem birja ki estig. Volt, h reggel 7kor keltettem, h délbe letudjam tenni aludni, abban bízva h így majd az esténk is jó lesz, úgy értve korán elalszik. Hát ez a variáció sem jött be sajnos. :(( Pedig már nagyon fárasztó, h 11nél előbb nem tudunk aludni soha.

Egyébként ritkán van, h youtube-on kapcsolok neki mesét, a Noddy kalandjai nagy kedvence :) Játék közben megy a minimax mindig, de az nem igazán érdekli, csak ha reklám van például, vagy olyan állat van benne, ami neki tetszik.


Nálatok hogyan alakulnak a napok?

2013. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3as vagyok. Nálam is lemaradt 1-2 dolog.

Sétával nagyon megvagyunk lőve, mert nem sétál, így marad a babakocsi. Udvaron szépen elszaladgál, de ha kimegyünk az utcára és indulnánk valahova, fel kell venni.

A fiam limonádét iszik, vagy teát.

18 hósan volt 84 cm és 10120 gramm. Azóta nem voltunk méretni, de szerintem súlyban nem sokat változott, csak nőtt. Hát szerintem ennyi még, ami eszembe jutott.

2013. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Holnapután lesz 21 hónapos a kislányom. Kb. 40 szó a szókincse, aminek a felét megérti más is, felét csak mi. (pl amijja = kamilla, pippan = pitypang amion = kamion)

Szereti a mutogatós, cselekvéssel kísért dalocskákat, de nem mondja a szöveget, csak az elejét, hogy most melyiket szeretné.

12 foga van.

Leginkább szilárdat szeret enni, főleg villával vagy kézzel. Tud kanállal is enni, csak nem szereti a pempőket.

Tereget, feltöröl, söpröget, port töröl stb, együtt takarítunk.

Szeret viccelődni, szándékosan mást mond, mint amit kérünk, szeret ijesztgetni, hirtelen odaszalad valakihez, és rákiált. Erre persze halálra rémülünk, és percekig játsszuk.


8 körul kelünk, szopizik, öltözünk, reggelizünk. Megetetjük a pipiket, kint maradunk egy kicsit, főzés közben tízóraizik pár falatot. Utána játék, vásárlás, játszótér stb.

12 körül ebéd, majd alvás, átlag két órát alszik napközben.

Délután séta a nagy tesóért az iskolába, uzsonna, játék, házimunka.

19 körül vacsi, 20 kor fürdés, 21-kor szopizik és alvás. Hajnali 4-6 körül megébred, de szopizik és alszik tovább.

2013. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az én fiam 21 hónapos, mindent mondd, mondatokban beszél, de több mondat egyszerre még nehézséget okoz, mondókázunk, énekelünk, 16 foga van, most jön a hátsó 4 egyszerre.

13, 5 kg, magasságát nem tudom, azt nem mértem mostanában.

Reggel 8-9 körül kel, akkor felöltözünk, önállóan reggelizik, nem engedi, hogy segítsek, így 3szor annyi ideig tart, de legalább eszik, mert nincs nagy étvágya, aztán kimegyünk az udvarra, kiengedjük a póniját, adunk neki inni, megsimizzük és akkor jövünk be.

Aztán egy kicsi játék, bolt, összepakolom a házat(már amennyire hagyja..), addig ő játszik, elmosogatok, felrakom az ebédet, tízórai olyan 11 fele, aztán dél körül alszik, kb 2-3 órát alszik, aztán megjön apa, ebédelünk együtt, apával kimennek az udvarra egy fél órát, addig gyorsan összetakarítok, aztán átmegyünk a játszópajtásához vagy a mamáékhoz(vagy ők jönnek), 6 körül itthon vagyunk, néhány falat gyümölcs vagy túrórudi, 7-8 között vacsi, fürdés, tv-nézés.

Amúgy játék közben nekünk is végig megy a Minimax.. :)

Most épp beteg, lázas, folyik az orra, nagyon nyűgös, ilyenkor nagyon nehezen mennek a napjaink.


Anyukák, ti mennyire tudtok rendet/tisztaságot tartani mellettük?


Nekem annyira nehéz, összepakolom a játékait egy nap vagy 20szor, mégis állandóan elöl vannak, kétszer szoktam mosogatni, ebéd előtt és délután, minden nap söprök, porszívózok, két naponta felmosok, mégis úgy érzem nincs látszata, állandóan szétpakol, most, hogy sár van a sáros cipőket dobálja, amíg nem volt nem volt soha kupi, nem volt soha "kosz", most meg állandóan ellenem dolgozik. Hiába minden. Ti hogy kezelitek ezeket a helyzeteket? Hogy tudtok uralkodni a "káoszon"? Mit csinálok rosszul? Egész nap megyek utána, mint egy gép.

2013. nov. 6. 10:29
 7/13 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Hogy álltok a kistesó kérdéshez.
2013. nov. 6. 10:33
 8/13 A kérdező kommentje:
??
2013. nov. 6. 10:34
 9/13 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Szerintem semmit nem rontasz el, ez egy ilyen korszak :)

Én sem érem magam utol soha a házimunkában, szinte ha a végére érek, kezdhetném elölről. :( A fiam se játszik az ő szobájában, áthordja a játékokat a miénkbe. Na szokott ám ilyenkor felfordulás lenni. Nem tudok mit tenni. Esténként pakolunk utána :)

Tesó kérdéssel várunk még egy kicsit, mert az egyik az, h el sem tudnám képzelni h mellette legyen egy pici :) Nehéz lenne biztos. A másik meg az, hogy mikor terhes lettem, pont rosszul jött ki a lépés, mert munkahelyet váltottam mikor kiderült, és annyira rosszul voltam h nem tudtam bejárni dolgozni. A szerződésem határozott idejű volt, amikor lejárt elküldtek. A munkaügyiben valamit elcsesztek, így nem kaphattam gyedet. Szóval először dolgozni szeretnék elmenni, ott lehúzok 1-2 évet, h megkaphassam a gyedet, aztán jöhet a tesó :) De egyébként is 5-6 év korkülönbséget szerettem volna.

2013. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mi gondolkozunk a tesón, de igazából mindkettőnk most szeretne egy kicsit a hobbijának élni. Ő horgászna, én lovaznék, együtt is keveset vagyunk, szóval ez miatt nem szeretnénk még babát. Nekem nem volt munkám előtte, suli után jött egyből a baba, de hála istennek a párom megkeresi azt, amit más családban a két fő együtt, szóval nem az anyagiak nálunk a fő ok.
2013. nov. 7. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!