Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak enni a babának, ha nem...

Adjak enni a babának, ha nem kéri?

Figyelt kérdés

Kislányom ma 3 hónapos, csak tápszeres. Általában 3 óránként eszik. Most ébredt fel, és éppen evés idő van (pár perce letelt a 3 óra), de ő nem nyafog, hanem csak vigyorog és beszélgetünk, akkor adjam neki odafele a kaját, vagy várjam meg míg nyafog érte, vagyis amikor kéri?


Köszönöm.


2013. nov. 5. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

ne időre adj neki, hanem amikor kéri... figyelni kell a baba jelzését... gondolom, eddig inkább az órára figyeltél, és úgy adtad neki a kajcsit, hát most már a nagylányra figyelj, ha "brümmög" vagyis úgy "ehhe-ehhe" sírdogál, nyávog, azt látod, hogy kényelmetlenül érzi magát, de közben nincs oka, gyaníthatod, hogy éhes (ha dörzsöli a fülét, arcát piszkálja, pislog, akkor álmos viszont!) akkor adj neki enni..

bár én cicivel etetem a babámat, szóval én így adok tanácsot, de szerintem az éhség jelzése ugyanaz, legyen szó anyatejről vagy tápszerről....

2013. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anyatejes babám volt, de szerintem ebből a szempontból tökmindegy.

A gyerekorvosunk azt mondta, hogy az etetések között min. 2, max. 4 óra teljen el. Ezt nagyjából betartottuk (persze nem 1-2 hetesen, mert akkor minden nyikkre kaját kapott), és így szépen beállt a kb. 3 óránkénti etetés. Nem kell percrepontosan órát nézni, ha éhes, úgyis jelez.

2013. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!