Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós kisfiam lehet hogy...

7 hós kisfiam lehet hogy üvegszilánkot nyelt, nagyon félek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy butaságot csináltam. Tegnap a férjem összetört egy bébiételt, műanyag kosárba rakás közben (vásárolni voltunk), az alja esett le. Behozta és mosogattam le a többi üveget, láttam hogy egy nagy kupac babakaja van a kosár alján, tiszta volt a kosár, én hülye gondoltam hogy összeszedem és majd megkapja a babánk. Nem is gondolkodtam hogy üveg lehet benne.

Ma meg a felét már megette amikor találtam benne egy szilánkot.

Egyből kiöntöttem és leesett hogy hogy lehettem ennyire hülye... Istenem, el sem hiszem...

Nem tudom hogy lenyelt e szilánkot, nem sírt evés közben, simán ette a kaját, de mivan ha mégis?!

Menjek vele orvoshoz? Vagy mit csináljak?

Borzasztóan érzem magam, nem értem hogy hogy lehettem ennyire hülye...


2013. nov. 5. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem sírt volna ha lenyeli de azért én elvinném az orvoshoz!!
2013. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne ostorozd magadat, mindenki hibázik. Figyeld a kicsit, jelezni fogja ha valami baj van.

A székletét figyeld, nem véres-e. Ha bármi furcsát észlelsz a viselkedésébe vidd orvoshoz.

DE, nyugodj meg, mindenkivel előfordulhat, hogy butaságot csinál :)

Nem lesz semmi baj :)

2013. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvosotokat, hogy ilyenkor meg lehet-e vizsgálni valahogy, vagy mi a teendő, hogy megnyugodj. Szerintem nem valószínű, hogy evett, és ne okold magad, az embernek néha tényleg eszébe sem jut, hogy baj lehet valamiből...
2013. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Röntgen nem mutatja ki az üveget. Ha sír, nyűgös, fáj a hasa, puffadt, feltűnően többet pukizik, friss piros véres a széklete, vagy nagyon sötét, fekete és fura szaga van, szédül, imbolyog, akkor azonnal menjetek! Esetleges hányásnál is figyelj, mert ha visszajön, akkor a nyelőcsövet is felvághatja. Egyébként, ha egy pici szilánkot lenyel, jó esetben nem lesz semmi baja! Félni akkor kéne, ha legalább körömnyit nyelt volna le, de azt szerintem észrevetted volna etetés közben.
2013. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és a kakira és az esetleges tünetekre legalább 3 napig figyeljetek. És nyugi! Biztos nem lesz baj!
2013. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy észrevétlenül lenyelhette. én addig nem vinném dokihoz, amíg bármi problémának nem látom jelét. a nővérem hitte azt régebben, hogy a fia lenyelt egy csikket és kimosták a gyomrát, pedig le se nyelte.
2013. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon izgulok, alig várom hogy kakiljon már.

Nem akarok én itt mártírkodni... de most nagyon rossz anyának érzem magam. Eszembe sem jutott hogy üveg lehet az ételben. Ez mindenkinek eszébe jutna... Nincs rá magyarázatom, egyszerűen felelőtlen vagyok.

Csak azért nem viszem orvoshoz mert max a gyerekkórházba mehetnék vele. A környéken nincs most rendelés, a háziorvosnak a magán számát meg nem tudom.

Félek...

2013. nov. 5. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne ess pánikba. Az önostorozással nem mész semmire. Figyeld, h van-e vmilyen tünet, esetleg védőnőt kérdezd meg, h mire kell figyelni még. És legfőképp ne mutasd a gyerek felé, h aggódsz, mert megérzi, nyűgös lesz, te meg aggódjatsz még jobban. Ördögi kör.
2013. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lett valami baj? minden ok ugye?
2013. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez a második nap azóta, kétszer kakilt, nem volt benne vér, a hangulata jó, talán nincs baj, de még mindig ver a víz...

Köszönöm mindenkinek a kedvességet és a segítséget.

2013. nov. 7. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!