Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit van ébren 3 hónapos...

Mennyit van ébren 3 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint nagyon sokat alszik a kisfiam, most elgondolkodtam rajta (hozzáteszem, mindegyik gyerekem sokat aludt még ennyi idősen). Éjjel alszik 9-10 órát, napközben is elég sokat, eszik, tisztába teszem, kicsit "játszunk" (15-20 perc), majd alszik. Olyan is volt, hogy 12 órát aludt egybefüggően. Ezért nagyon keveset játszik még, és ugyan nyúl a tárgyak után, de pl csörgőket csak most vettük elő. Ez csak azért probléma, mert még mindig elég keveset nyújtja ki a karját, többnyire V tartásban tartja.

2013. nov. 5. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sokat volt ébren, de mert 3 hónapos nyáron volt és szerintem a meleg is megviselte. De a csörgőt 3 hósan épp egy picit a kezébe fogta, később kezdett eziránt érdeklődni.
2013. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3,5 hónapos. Általában 1,5 órát tud fent lenni. Ez idő alatt viszont nagyon aktív baba. Folyamatosan "magyaráz" miközben játszunk.

Nappal így 1,5 óránként fél, egy órákat alszik. Este általában kétszer kel fel.

2013. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tica0121 ***** válasza:

Az én babám is 3,5 hónapos. Este 9-10 körül alszik el, éjjel 3-kor kel enni, legközelebbreggel 6-kor, utánna még visszalszik kb 8-ig. Utánna fent van, majd csak dél körül alszik egy órát. Utánna ismét ébren van kb 4-ig, akkor megyünk egy órát sétálni, akkor alszik. Este még fél7-től fél8-ig alszik, de nem mélyen.

Játszószőnyegen nyúlkál minden figura után, a csörgőt több percig is fogja. Mostanában egyébként folyton fog valamit: textilpelust, játékot, takaró szélét, vagy a rongyiját! De nem mérvadó más babája, minden gyerek a saját ütemében fejlődik!

2013. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nappal szinte végig ébren van,reggel van hogy visszaalszik egy órácskát,addig én spurizok reggelizni,pakolászni és még napközben kb kétszer fél órácskára ha elszunnyad,de ma pl nem aludt,fürdetés előtt szundizott kb 20percet.Éjszaka pedig nagyjából 3óránként kel enni.Már egyre ügyesebb egyébként,jókat lehet már vele játszani,csak ez a hasfájás ne lenne.Nyáron délutánonként azért még el tudtam ringatni odakint,és aludt a babakocsiban 3órát,kicsit az hiányzik.:-)Ha szépen gyarapodik a babád,akkor talán nem gond a sok alvás szerintem.
2013. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szépen gyarapodik, azzal nincs gond. Igazándiból annyit vettem észre, hogy nem egyenesíti ki a karját, ha öltöztetem, tehát V alakban tartja, alig tudom áthúzni a body ujját a kezén. Ha háton fekszik, pedig egészen kifordítja a kezeit hátrafelé. A védőnő szerint meg a fejecskéjét tartja érdekesen ferdén. Persze nem mérvadó, mert 50%-ban egyszer jól csinálta, egyszer meg nem. Arra gondoltam, mivel elég sokat alszik, keveset aktív, talán azért nem használja még jól a kezeit, de ha hason van, szépen kiemeli magát, fog, nyúl a tárgyakért, stb. Fordul minden irányba, sokáig tartja magát, és a doki bácsink sem vett észre semmit, csak a védőnő :)
2013. nov. 6. 09:29
 6/6 anonim ***** válasza:

szia

nekem is másfél órát bir ki. reggeli után másfél-utána másfél-2óra alvás,ebéd,megint ugyanennyi ébrenlét-alvás,de a 4 utáni etetés után már csak egy rövid alvás van estig-8körül fürdés.

2013. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!