Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinaltok, hogyan...

Ti mit csinaltok, hogyan foglalkoztok a 3 honapos babatokkal?

Figyelt kérdés
Es mit csinal mar a pici ennyi idosen? Mivel kotitek le a figyelmet ha nem alszik?
2013. nov. 6. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyan már 8 hónapos,de akkor jártunk babamasszázsra, vagy babamocorgóba.

Otthon tornáztunk, baba-mama tornát csináltam dvd-ről.


Sokat fogtunk, pl ablakkilincs, ajtókilincs, nézegettük a lámpa fényét.kezébe adtam kanalat, papírt, ruhát, műanyagot.


Az volt a lényeg, hogy minél több mindent fogjon, férjem finom motorikája kb 0, nem szerettem volna ha esetleg örökli..:)


Nem is, már akkor is nagyon szépen fogta a csörgőket.


Tánciztunk, nézegette a kezemet, ahogy himbáltam, néha árnyakat is csináltunk az nagyon tetszett neki.


Meg ha a hasamra tettem és dűlüngéltünk,mintha vihar lenne azt imádta.



3 hónaposan kezdett fogni, gügyögni, nézelődni kíváncsian.Akkor próbálta először felhúzni magát...

2013. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már nem tudom hol vettük, talán a brendonban, olyan tépőzáras, csilingelő csőrgőt, amit feltapasztottunk a kanapé háttámlájára, a kicsit meg elé, lábbal a csörgők felé, h rugdossa. Én az összezárt sípcsontjaimra fektettem és fogva, nehogy leessen, emelgettem a lábfejem, marhára élvezte. "Beszélgettünk", én magyaráztam neki ő meg visszagőgicsélt. (Első válaszolónak: a babák nem gügyögnek, azt a felnőttek csinálják, az ilyen picik gőgicsélnek és nagyobb korukban gagyognak. A magyar nyelv szépségei! ;))

Ekkoriban kezdte élvezni a fürdést is, mosdószovacsból a pocakjára facsartuk a vizet és így csikiztük, vigyorgott tőle, mint a vadalma.

Mi is táncoltunk vele, lötyögtünk, tornáztattuk, mutogattunk neki gyümölcsöket, szaloncukrot dugtunk a kezébe (decemberi baba volt). Hallgattunk babazenét, énekeltem, mondókáztam neki.

Ilyenkor kezdenek gőgicsélni, az erősebb babák átfordulnak hátról hasra vagy hasról hátra. Kezüket, játékaikat a szájukba gyömöszölik, élvezik, h kezükügyében, vagy lábaiknál elhelyezett csörgőből hangot tudnak kocsalni. Némelyik baba szeret hintázni, van aki csak anyához simulva érzi jól magát. Mosolyognak idegenekre, a bátrabbak gőgicsélnek is nekik.

Azt hiszem ennyi.

2013. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Köszi kedves második.Kb 10 percem volt válaszolni a kérdésre bocsánat,hogy nem gondoltam át a magyar nyelv szépségeit, de jöttél te és most már megvilágosodtam....


:)

2013. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Az en kisbabam jovo heten lesz 3 honapos meg nem fog meg targyakat, vagyis ha eleteszem h fogja meg nem nyul fele. Ha a kezebe adom akkor megmarkolja egy ideig, majd inkabb elengedi. Sokat mosolyog es "beszelget". Szereti ha konyvbol olvasok neki, mert akkor szinte kacag. Probalgat hatrol oldalra furdulni kisebb-nagyobb sikerrel. Ha hasra teszem mar szepen felnyomja es megtartja magat. Akkor vegulis nincs elmaradva igaz? Csak az zavar kicsit h nem nyul a targyak fele. Vagy azt mikor kezdik el?
2013. nov. 6. 09:36
 5/8 anonim ***** válasza:

szia

én rengeteget énekelek-szakmai ártalom,meg furulyázok neki,de csak ,ha látom ,hogy unatkozik.evés után kb 20percet van el a játszószőnyegen,addig elvégzem a dolgom,beszélek hozzá.sokszor ölbe veszem,viszem végig a házban-mutogatok neki.szoktunk tornázni is-találtam egy jó könyvet,abban szuper dolgok vannak.zenét hallhatunk,sétálunk,vagy egyszerűen csak "beszélgetünk"

2013. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves első! Nagyon szívesen! ;) Szeretek nyelvi lámpa lenni!

Kedves negyedik! Még nem kell nyúlnia a tárgyak felé, az majd negyedik ötödik hónapban esedékes! Ne izgulj, minden ok!

2013. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harmadiknak ment, bocs
2013. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1# szuper kedves második:)


Kérdező ne aggódj még elég ha megfogja mikor oda adod neki,


de egyébként is minden baba más-ne hasonlítsd őket össze kb 3 évesen egyforma dolgokat fognak tudni...

2013. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!