Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a félelmet?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a fiam kezébe darabos ételt (pl. babapiskóta) adni, mert attól tartok, leharap belőle egy nagyobb darabot, és megfullad benne. Ezt a félelmet növeli az, hogy a húgom babakorában majdnem megfulladt egyszer evés közben.

A fiam 8 hónapos, két foga van, a hozzátáplálás jól megy, de ezt a lépést nem merem megtenni, pedig valahogy el kellene kezdeni.

Ötletek? Más is van így?


2013. nov. 6. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Az öklendezés pont azért van, hogy ne tudjanak megfulladni, ráadásul te is ott leszel.

Szerintem inkább puha zöldséget adj először neki.

2013. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem olyan könnyű megfulladni ételtől, még ilyen kicsiknek sem! A "majdnem" meg minden emberrel előfordul, hisz kb. félévente legalább egyszer még mi felnőttek is félrenyelünk. Mégsem esik senkinek komoly baja. A baba is tud köhögni, öklendezni, és te tudsz neki segíteni, előre hajtod, megütögeted a hátát, stb. És megy tovább az élet! :) Ne féltsd ennyire, nem esik semmi baja! :)
2013. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is félek, persze hogy félek. De mindig csak úgy adom a kezébe a babapiskótát hogy ott vagyok mellette.

Meg olyan babapiskótát szoktam venni ami azért nem törik könnyen. Ilyen pl. a sima Spar-os babapiskóta, ezt nagyon szeretem, mert ezzel csak tényleg dörzsölni tudja a kis fogacskáját és el is olvad rögtön a szájában.


Én még a nyáron vettem DM-ben olyan "etetősegítőt" ami úgy néz ki ment óriási cumi, a cumi része nagyon puha szilikonból van és lyukacsos.

Kinyitom a végét, belerakok pl. barackot, lezárom, odaadom a kincsem kezébe és így elszívja a barackot mert maga a rost az nem tud átjönni a lyukakon. Ez ilyen biztonsági cucc, az ilyen para anyuknak mint mi. :-)

Én nagyon szeretem.

2013. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a majdnem úgy nézett ki, hogy félrenyelt egy virslidarabot (le volt húzva a bőre), fennakadt a torkán, aztán már tiszta szürke volt, úgy kellett kiverni belőle fejjel lefelé lógatva. Kicsit azért parázok emiatt.

Tudom, hogy bele kell vágni, csak félek tőle, és erre még anyum is rásegít, mert ő még jobban parázik.

Kapott a fiam babakekszet, aztán amint meghallotta, hogy törik a foga alatt, már vette is el tőle. Így most már én is félek.

De azért köszi az ötleteket.

Kicsit darabos dolgokat már kapott. Olyan kaját, ami nem volt teljesen pürésre törve, csak az olyantól félek, amit harapni kellene.

2013. nov. 6. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha már a pépes ételeket nem nyeli félre, akkor szerintem igen pici az esélye a fulladásnak! Szerintem is vagy puha zöldséget, gyümölcsöt adj a kezébe, vagy pedig olyasmit, amit csócsálni lehet! A védőnőm a babapiskótától óvott minket, mert az kemény, nem oldja könnyen a nyál. De amit írt az egyik válaszoló, a babakeksz, például tök jó, gyorsan olvad. Adhatsz egy puha kenyérhéjat is, mert annak akár te is tudod fogni a végét(ami téged is megnyugtat), azt sem tudja átharapni, jó sokára válnak le kis darabok! Még egy dolog: ha esetleg öklendezik is, ne ess pánikba, mert őt is megijeszted!
2013. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanez volt velem is, csak kislányomnak már négy foga volt, úgyhogy ő rendesen le tudott harapni egy-egy darabot. Ráadásul baromi mohó, ha a kaja nem tölti ki a száját, addig nem is ereszti a harapnivalót, pl banán, aztán meg nem bírja forgatni a szájában, mert akkora. :)

Figyelj, és jól jegyezd meg! Attól még, h nincsenek rágófogai, az ínyével gyönyörűen tud rágni, mert ez reflex, olyan, mint a szopóreflex, vagy ahogy feljebb írták, a köhögés és öklendezés. Az, h múltkor majdnem megfulladt a virslitől egy jó lecke volt neki, h előbb alaposabban rágja meg, és rendesen nyelje le. Csodálatosan gyorsan megtanulják, nem is hinnéd. Ne rettenj el az első ilyen galiba miatt, lesz még sok, és nem vagy ettől rosszabb anya. Megesik, de ha ura vagy a helyzetnek, akkor semmi gond. Kislányom szilvával járt így, nem bírta lenyelni és egy darab (szerintem) beszorult a gégefedőhöz és iszonyat ijesztő hangokat hallatott, vörösödött a feje és könnybelábadt a szeme. Azonnal kikaptam az etetőből, combokra fektettem hason, feje a térdemről lógott és ütögettem a hátát. Egy mp alatt kint volt a ludas, gyerek etetőszékbe vissza és vígan ette tovább a szilvát.

Ha nagyon aggódsz, akkor először te törd neki a babakekszet, -piskótát, így te szabod meg, h mekkora falatot ehet. Kenyér, virsli, zöldség, gyümi ugyanígy. Aztán ha egy hónapig nincs semmi baj, akkor az általad megszabott méretű hamit a kezébe adod, h próbálkozzon egyedül. Egy hónap eltelzével pedi adhatsz nagyobbakat is, aminél ő szabja meg, h mekkorát harap, addigra szerintem ki fog nőni még legalább egy foga. És így tovább. De legyél mellette mindig, ne hagyd egyedül. Dícsérd meg, ha ügyesen eszik.

2013. nov. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!