Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babátok mekkora...

15 hónapos babátok mekkora (kg, cm) és miket tud?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, 10kg és 81cm, kislány. Nagyon okos, értelmes, mindent megért, de kicsit hosszú lenne részletezni.

A te babád?

2013. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Én kislányom is majdnem akkora, mint a tiéd:)! Ő 10110 gr és 80,5 cm. Ő is nagyon okos, nagyon sok szót megért már, utánozza a cica nyávogását, mindenre mutogat. 1 hónapja önállóan megy. 12 foga van, abból 4 rágófog. Te babád mióta megy? Hány foga van?
2013. nov. 7. 12:39
 3/11 anonim ***** válasza:

1 évesen indult el, 13 hónapos kora óta jár stabilan.

9 foga van, alul jönnek a hátsók, nagyon be van dagadva az ínye, emiatt sokszor étvágytalan. Ő is utánozza az állatok hangját: cicát, kutyát, csacsit ilyesmiket. Nagyon szeret segíteni takarítani, teregetni. Az evést illetően kicsit gondban vagyok, nem nagyon eszi a házi kosztot, sokszor kell pépesíteni a gyümölcsöt is, ha azt akarom, h mennyiséget egyen belőle.

Nálatok mi a napirend, hogy telnek a napok? :)

2013. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én kislányom is nagyon válogatós! Nálunk is nagy gond az evés. Akkor ugyanaz a helyzet nálunk nagyjából, mert ő is csak turmixolva eszi meg a gyümölcsöt. Csak az almát és a banánt szereti. Az almát lereszelem és kekszet teszek hozzá, a banánt meg joghurtba szoktam beletenni, ebből rengeteget eszik :)! Az a lényeg, hogy hízzon rendesen. Ő sem nagyon eszi meg, amit főzünk, abból sem, amit direkt neki készítek külön, csak a cukkinit eszi meg. Az üveges gyümölcsöket meg bébiételeket eszi meg szívesen a mai napig is, így azt is kap még, mert különben alig enne főtt ételt. Spenótot, sóskát utálja sajnos, tegnap derült ki, hogy vashiánya van szegénykémnek, így írt fel neki vasat a doki. Csak a vajas kenyeret eszi meg, a szalámit, sajtot, uborkát ott hagyja. Szóval nálunk sem egyszerű a helyzet.

A napirendet megpróbálom röviden leírni :)! Reggel 8-9 között ébred, utána reggelizik, azután átöltöztetem meg pelenka csere van, és megyek főzni, mosni stb., közben kislánykám fel-alá járkál a lakásban :) Ha a főzéssel végeztem, elmegyünk sétálni vagy vásárolni, utána eszik gyümölcsöt. Utána játszunk. Elalvás előtt még ebédel, 14-15 óra között alszik 1,5-2 órákat. Ha felkel, uzsizik, megint játszunk. Este 8-fél 9 között van fürdés, azután vacsi és 9-fél 10 között alszik el. Nálatok mi a napirend?

2013. nov. 7. 16:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a héten vagy a jövőhéten megyünk játszóházba :)!
2013. nov. 7. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Örülök, h részletesen leírtad a dolgokat, holnap én is írok, bocsi most telefonról netezek. Jó éjszakát Nektek! :)
2013. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na Szia!


Nagyon hasonlítanak a kislányaink egymásra! :) Szóval nálunk is az alma-banán a kedvenc, úgy adom neki ahogy Te is! Szintén üveges bébiételt eszik, ami engem nagyon bánt, minden nap ezen agyalok, hogy miért nem eszi azt amit én vagy anyósom főzünk. Egyedül a húslevest eszi meg, de már azt is unja. Sokszor csak úgy hajlandó enni ha közben valami játékkal játszhat. Már gyomoridegem van az etetéseknél, mert azt szeretném ha elvezettel enne. Kifliből, kenyérből, olyanból amit maga rágcsálhat el csak pár falatot eszik. A tejpépeket viszont nagyon szereti. A hízása is rendben van.

Megkérdezhetem, hogy nálatok hogy derült ki a vashiány? Milyen előzményei voltak? A vérvétel hogyan zajlik ilyen piciknél?

Nálunk a napirend:

6:15kor ébredés, tejpép-ezt próbálom lecserélni rendes reggelire, de nem megy

9:00 gyümi, előtte megkínálom kiflivel vagy valami hasonlóval

11:30: ebéd, sokszor olyan álmos, hogy enni sem akar

Ebéd után alszik 2 órát, utána vagy az ebédet eszi meg, vagy ha rendesen evett akkor gyümit kap, 18:00 bébiétel vagy húslevesből zöldégek-hús.

19:00 Sinlac, utána pancsi

20:00 alvás

Minden szép lenne, ha le tudnám szoktatni a bébiételről, nagyon nehéz!!!

2013. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a napirendeteket :)! Tényleg nagyon hasonlóak a kislányaink mind méretben, mind pedig evésben :)! Enyém is úgy eszik csak, amit egyébként nem enne meg, hogyha közben játszik. A tejpépet ő is nagyon szereti, ezért még heti 3-szor azt adok neki enni uzsonnára. Egyébként a Sinlac-ot hogy adod neki? Az mi egész pontosan? Hasonlít a tejpéphez? Hol lehet kapni? Nem vettek vért a kislányomtól, hanem amikor voltunk oltáson, akkor mondta a doki, hogy nagyon sápadt és írt fel neki vasat. Amúgy kislányod hogy viselte az oltást? Enyém 3 napra rá belázasodott.
2013. nov. 11. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:

A Sinlacot vénnyel lehet olcsóbban megvenni, olyan mint a tejpép, én azért szeretem mert nem cukros.

Egyébként neked miket tud/szeret elrágcsálni a kislányod? Szoktam neki köles holdacskát adni meg most evett 1-2 falat csirke húst. Teljesen kiborul ha nem babakajával kínálom, nem tudom átverni, pedig most is van itthon egy csomó különböző étel. Te mit adsz Neki vacsira?

2013. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, az én kislányom is belázasodott az oltás utáni 9. napon, sőt etetéskor 2szer hányt és nagyon halvány piros foltok is voltak rajta. 2 nap alatt elmúlt.
2013. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!