Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legyetek őszinték : Első...

Legyetek őszinték : Első babánál ti is megkattantatok a játékvásárlástól?

Figyelt kérdés
Eddig ugye nem kellett, h. figyelgessem milyenek vannak. de most, hogy olyan korba lépett a gyerek, h. már lehet neki ezt-azt venni, teljesen magukkal rántanak a játékok. a férjem is, én is, imádjuk őket. mindent összevásárolnánk, most meg még akciók is vannak. persze a gyereket közel nem érdekli még annyira, de mi püföljük a dobot, dugossuk a formákat a bödönbe. .. teljesen megkattantunk. Mindent akarunk :D vége lesz egyszer ennek? :)

2013. nov. 7. 07:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vége lesz!

Az első szülinapján és karácsonykor szó szerint egy zsák játékkal jöttünk ki a boltból, tiszta hülyék voltunk. :)))

Olyan 3-4 éves korára elmúlik, nyugi.

2013. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Remélem, hogy nem esem ebbe a "hibába". :D De ki tudja, a kisbabám még csak két hónapos. Megfogadtam, hogy feleslegesen nem vásárolok, a cuki ruhácskákkal eddig be is tartottam. Az unokatesói másfél évesek, persze folyik ki a játék a szobájukból Az egyik legkedvesebb játékuk pedig mi? Az üres flakon.

Amúgy múltkor láttam egy olyan jópofa csörgőt... :)

2013. nov. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nem, próbáljuk ésszerű keretek közé szorítani. Főképp, hogy néhány kedvenc játékot leszámítva szinte bármi érdekesebb, flakonok, fogkrémes tubus stb.
2013. nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Hát az én fiam már kinőtt a flakonos, fogkrémtubusos időszakból, és szereti a játékait, 2 éves!

Igen, amúgy mi is vásárolgattunk elég sok játékot, de én úgy gondolom, hogy nem baj ha a gyerkőcnek sok játéka van, hiszen mindegyik más készséget fejleszt.

Szóval én nem azon a véleményen vagyok, hogy elég neki az üres flakon is...

2013. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindig ügyeltünk, hogy ne vásároljunk össze minden felesleges dolgot. 17 hónapos, van persze sok játéka, de csak mostanában kezdi igazán érdekelni, idáig nálunk is a flakonok és társaik voltak a slágerek. Most kezd kedvenc lenni a hinta és az autók. Mindegy milyen, csak guruljon. Karácsonyra úgyis kapni fog megint játékokat, de ésszerű határokon belül.
2013. nov. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nálam alapszabály h csak olyan játékuk van aki több célú

vagyis bármire fel lehet használni


nem FP egy funkciós mert az unalmas lesz hamar és nem "fejlesztő" mert azt is elunják hamar.....


és nem szálltam el......

mindig mindent alaposan átgondolok

2013. nov. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

kedves kettes! várj még 5 hónapot! ;)

annyi elvünk volt a gyerek előtt, olyan veszettül okosak voltunk.. . eddig szinte mind megdőlt...



nálunk a flakon nem annyira nagy ász. inkább a mosógép meg a légycsapó :D

és igen, azért tettem fel a kérdést,mert tudom, h. a felével nem is fog játszani. .. :S



de mi igeeeeeen :D

2013. nov. 7. 08:52
 8/17 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Miért lettem lepontozva?
2013. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

kettes vagyok,

persze, nincsenek illúzióim magammal kapcsolatban. :D Max. igyekezni fogok, de már két hónap is elég volt, hogy az "elvek embere" alapállást feladjam. :D

2013. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

3,5 éves kisfiú anyukája vagyok (egy gyermek).

Igen, nagyon nagy a csábítás- ami nem baj, hiszen választék is van.

Nekem nagyon sokat jelent az, hogy a mai napig nem néz tévét, gyremekcsatornát a kisfiam, így a "csak most, csak ma, csak neked" jellegű buzdító reklámok nem érnek el bennünket. Ellenben nem sajnálom a pénzt mese dvdkre, amiken ugyanazok a mesék vannak reklámmentesen :)


A játékoknál én is egyrészt a sok kisebb és a sokfunkció egyben típusú játékok híve vagyok. Igen, ezek nem az olcsóbb kategória, de tartósabbak, időtállóbbak és a lego talán még 30 év múlva is lego marad, mert az én gyermekkoromból valók még épek és játszhatóak :)


Nekem csak úgy működik ésszerű határon belül maradni a sok új "csoda" között, hogy van egy keretem és azon belül engedek csak magamnak költeni. Ha ebből 3 értékesebb dolgot veszek vagy 20 kisebbet, az már mindegy.

Ha játékboltba megyek, akkor nagyon tudatosítom magamban, hogy pl. ma csak X Ft-ot költhetek.


Nekem az is bejött, hogy inkább gyakrabban, rendszeresebben és a kisfiammal együtt járunk vásárolni- így elejét tudom venni a féktelen követelőzéseknek, amikor vásárolunk,akkor szét is nézünk, így képben vagyunk az újdonságokkal, árakkal stb.


Nagyon gyakran a kiszemelt játékot/könyvet megnézem a neten valamilyen árösszehasonlító vagy árukereső oldalon is- többezres árkülönbségek is adódhatnak.

Olyannyira, hogy a valóban értékes daraboknak a határ túloldalán is utánanézek (először neten), mert sokszor a postaköltséggel is lényegesen kedvezőbb, mint az itthoni.


Az ünnepek előtti akcióknak is csak ésszel szabad hinni: nálunk sajnos trükk a drágítás utáni leértékelés- ezért jó rendszeresen nézegetni a játékpiacot- nagyjából lehet tudni, hogy mi mennyi szokott lenni és mi mennyit ér.


Mindig felteszem magamnak a kérdést: ezt a játékot én szeretném, nekem tetszene, ahogy a kisfiam játszik vele, vagy ő érteklődik utána jobban?

Bp-en a 11. kerületben van olyan játékbolt, ahol játszóház-szerűen ki lehet próbálni a játékokat vásárlási kötelezettség nélkül- vagy a RÉGIÓ játékáruházakban van játszóház a termékekkel, de akár az IKEÁban is.

Nagy segítség és ötletadó lehet az is, ha akis barátoknál látunk és kipróbálhatunk valamit- de arra is jó, hogy "na ezt a játékot biztosan sose vegyük meg".


Végül: nálunk még van egy szabály. Ha nagyobb értékű játékot veszünk, akkor ugyanolyan összeget a szokott megtakarítási összegen felül elteszünk még valamilyen megakarítási számlára- ez is gondolkodásra ösztönöz :)


Remélem, tudtam segíteni, szép napot.

2013. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!