Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baj lehet hogy ilyen sűrűn...

Mi baj lehet hogy ilyen sűrűn kel babám?

Figyelt kérdés

Másfél hónapos a babám,5 és fél kg.

Este fél 11-től 11 ig evett 120 ml-rt aztán hamar el is aludt úgy hogy tartani kellett azé a cumiját nehogy kiessen.

Evett éjjel 2-kor fél 3-ig, 60 ml-t evett meg, és bealudt rajta cumika nélkül.

Aztán felébredt fél 4 kor hogy éhes , mert előtte nem ette meg az adagját, ismét kapott 120 ml-rt, már nehezen aludt vissza.

fél 6 kor ismét felébredt hogy éhes,de még a szájából jött vissza az előző etetésből tápszer, húztam az időt majd csak 6 kor evett bealudt ismét.

És most fél 8 -kor ismét felébredt és ordít mint a sakál, a kezemben sem akar meglenni csak ficánkol, tépi a ruhámat csimpaszkodik, mar, csíp,mereven tartja az egész testét, főleg a nyakát, a cumit se akarja elfogadni,most kezd elszenderedni a kezemben cumika nélkül.

Az utolsó etetésnél már csepegtettem a tápszerébe espumizant is.

Az elébb cseréltem rajta pelenkát.

Pár napja a pelenka szélénél ki pettyesedett a combja mert beizzadt neki a liberótól.

Pelenkát váltottunk, kenem sudocremmel de az meg hámósítja lefele.

Az arcán születése óta apró pattanás szerű pettyek vannak ami érdes, sudocrem hatására már nem vörösek és kezd halványodni de még mindig nagyon érdes az arc bőre.

Szúrtyog az orra érdekes módon,nem folyik az orra, nem mindig szutyog csak akkor ha mély levegőt vesz.

Porszívós orrszívóval szoktuk ki szippantani de csak beszáradt fikuk jönnek ki.

Orrsprézni szoktuk, utána van egy kis javulás.

Azt mondta a védőnő hogy a levegő szárassága miatt van az orrában a szurtyogás.

Vízmelegítő van a szobában, és itt a szobában szoktam kikeverni neki a tápszert.

Szóval minimális pára van a szobában.

Minden etetés után kiviszem mosni a konyhába a cumis üveget.

Nutrica anyatej kutatóközpont álltali Milumil 1 optima tápszert adok neki.

Tegnap este, és éjjel kakilt hígabbat de nem mondanám hasmenésnek.

2 hete kb vettünk infalcolt és espumizant mert hasfájásra gyanakodtunk, a gyógyszertáros azt mondta hogy minden etetés előtt agyak neki de fel váltva egyik alkalommal infarcolt a másik alkalommal espumizant.

Már 2 napja nem adom neki rendszeresen ezeket éjjel egyántalán csak 1 szer espumizant.

Tegnap megkérdőjeleződött az is hogy keveset adok neki enni és azért enne óránként, a védőnő azt mondta neki a 120-at simán meg kéne ennie és én régóta csak 90 ml-rt kapott azt se ette meg egyszerre hanem 2 részletbe.

Mostanra elaludt a kezembe.

Gyakran szokott olyan lenni hogy elalszik a kezemben és mire leteszem óvatosan 2 perc és felébred és ordít és akkor újból lehet ringatnom.

De mióta adtam neki a gyógyszereket jelentősen volt javulás , azelőtt széklete sem volt egyszerűen 4 napig sem kakált egyedül, kemény is volt a széklete.

Most meg általában napi 1 kaki megvan.

És kevesebbet sír, csak hogy ilyen gyakran felébred nem alszik 3 órahosszát végig sem éjjel sem nappal.

Idő közönként felébred vissza kell altatni, egyedül nem alszik el minden el vonja a figyelmét.

Tegnap rájöttem hogy félig be kell takarni a fejét is hogy tudjon aludni ha nem takarom be minden apró neszenésre felébred.

23 fokot mutat a hőmérő.

Egy rövid újjú badyban és egy rugdalózóban van + 1 vastagabb takaróban most bebugyolálva csak így alszik.

És most cumika nélkül.

Lehet hogy fokozatosan kellett volna neki adnom nővelni a tápszer adagot és nem hirtelen oda adni neki?

Megette.

Mert azelőtt csak 90 ml evett meg.

És nincsen rendszer , össze vissza eszik hol többet hol kevesebbet.

Ébredezik ismét.

Ki mit javasol?



2013. nov. 7. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj az etetésekben rendszert tartani, tápszerből nem célszerű összevissza etetni. Add a 120 ml-t, ha megeszi és azzal szerintem 3 órát bírnia kellene. Szerintem fáj a hasa, azért sír. Add neki az Infacolt vagy az Espumisant az evések előtt (minden evés előtt), de döntsd el melyiket, ne összevissza. Vannak hasfájásos, székrekedéses babáknak való tápszerek is, esetleg utána érdeklődhetnél az orvosotoknál.
2013. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerinted az gond lehet ha habos a tápszer és úgy adtam oda neki?

Most tapasztaltam ki hogy nem lesz habos a milumil 1-es tápszer.

Ha föl le rázom akkor habos lesz, ha pedig körbe körbe löpitykölöm a cumisüvegben akkor nem.

2013. nov. 7. 08:59
 3/6 A kérdező kommentje:
És gondoltam arra is hogy szomjas, de tápszeren kívül mást nem akar meginni aminek nincs íze.
2013. nov. 7. 09:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem volt gond, ha habos volt a tápszer, de akkor keverd úgy, hogy ne legyen az. Ha nem iszik, akkor nem szomjas.
2013. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hipoallergén tápszert adsz neki? Adj neki minden etetés előtt infacolt, ne össze-vissza. AEvés után pedig jól büfiztesd meg akkor is ha belealudt az evésbe.
2013. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Édeskömény teát is adhatsz neki, de csak pár kortyot
2013. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!